Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Credit Suisse opgestapt om schenden quarantaineregels

Voorzitter Credit Suisse opgestapt om schenden quarantaineregels

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De voorzitter van de grote Zwitserse bank Credit Suisse is per direct afgetreden omdat hij quarantaineregels tegen het coronavirus heeft geschonden. Antonio Horta-Osorio was slechts negen maanden president-commissaris bij de tweede bank van Zwitserland, die de afgelopen tijd door een reeks schandalen werd geplaagd.

De details over zijn schending van de quarantaineregels kwamen ongeveer een maand geleden aan het licht. Horta-Osorio keerde eind november terug naar Zwitserland uit het Verenigd Koninkrijk en vertrok vervolgens naar het Iberisch schiereiland, voordat de verplichte tiendaagse isolatieperiode voorbij was. Hij zou eerder de coronaregels ook al geschonden hebben bij een bezoek aan het tennistoernooi van Wimbledon in juli vorig jaar.

Horta-Osorio zegt in een verklaring spijt te hebben dat door zijn persoonlijke acties Credit Suisse in verlegenheid werd gebracht en dat zijn vertrek in het belang van de bank is. Hij was eerder topman van de Britse bank Lloyds Banking Group. Credit Suisse heeft al een opvolger benoemd die per direct de functie gaat uitvoeren. Axel Lehman is nu de nieuwe president-commissaris bij het financiële concern.

Credit Suisse kwam eerder in opspraak door een spionagezaak, waardoor in 2020 al topman Tidjane Thiam moest opstappen. Ook heeft de bank te maken gehad met financiële miljardendebacles rond de investeerder Archegos en financieringsmaatschappij Greensill Capital. Op de beurs is de aandelenkoers van Credit Suisse de afgelopen jaren behoorlijk gedaald.

Meer uit Financieel

Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

2 minuten geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

3 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

4 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

4 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

6 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

9 uur geleden
Consumentenbond waarschuwt voor onderzochte koptelefoons

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept mensen op voorzichtig te zijn met koptelefoons die volgens een recent onderzoek te veel schadelijke stoffen bevatten. "Wij raden aan om langdurig huidcontact met de koptelefoons die slecht uit het onderzoek komen te verminderen, houd hem bijvoorbeeld niet om je nek als je hem niet gebruikt. En heel simpel: doe hem niet in je mond. Sabbel bijvoorbeeld niet op het kabeltje terwijl je de koptelefoon draagt", meldt een woordvoerster van de Consumentenbond.

9 uur geleden