Voorzitter Credit Suisse biedt excuses aan aandeelhouders aan
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De voorzitter van Credit Suisse heeft zijn excuses aangeboden aan de aandeelhouders voor de vertrouwenscrisis die heeft geleid tot het einde van de grote Zwitserse bank. Credit Suisse werd recent voor de ondergang behoed dankzij een redding door zijn grotere Zwitserse branchegenoot UBS.
Credit Suisse hield dinsdag zijn allerlaatste aandeelhoudersvergadering. Door de overname van Credit Suisse zagen de aandeelhouders een groot deel van hun investeringen in de 167 jaar oude bank verloren gaan. Ook hadden zij geen zeggenschap over de redding door UBS die werd afgedwongen door de Zwitserse autoriteiten.
Voorzitter Alex Lehmann van Credit Suisse stelde dat er geen tijd meer was om de gang van zaken bij Credit Suisse om te draaien en de zware koersdaling op de beurs tegen te houden. "Het spijt me echt. Ik verontschuldig me dat we niet in staat waren om het verlies van vertrouwen te stoppen", aldus de voorzitter.
Overname enige haalbare oplossing
Lehmann zei verder dat tot het allerlaatste moment is gevochten voor de door schandalen geplaagde bank. "We hebben tot het einde hard gezocht naar oplossingen. Maar uiteindelijk waren er slechts twee opties: een overname of faillissement. De fusie moest daarom doorgaan", aldus de voorzitter.
Topman Ulrich Körner van Credit Suisse gaf aan diepbedroefd te zijn over het einde van de bank, maar zei dat de overname door UBS de enige haalbare oplossing was. "Het overleven van de bank stond op het spel en we hadden niet langer een keuze. Een ondergang van Credit Suisse zou rampzalig zijn geweest, niet alleen voor Zwitserland maar voor de gehele wereldeconomie."
In Zwitserland is er veel ophef over de redding van Credit Suisse en de miljarden aan garanties die de overheid daarbij heeft gegeven. Volgens een peiling is een meerderheid van de Zwitserse bevolking het niet eens met de redding van de bank door UBS. Buiten de aandeelhoudersvergadering van Credit Suisse in Zürich was er een protest van actievoerders uit onvrede over de hulp aan de bank.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.
1 dag geleden