Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Credit Suisse biedt excuses aan aandeelhouders aan

Voorzitter Credit Suisse biedt excuses aan aandeelhouders aan

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De voorzitter van Credit Suisse heeft zijn excuses aangeboden aan de aandeelhouders voor de vertrouwenscrisis die heeft geleid tot het einde van de grote Zwitserse bank. Credit Suisse werd recent voor de ondergang behoed dankzij een redding door zijn grotere Zwitserse branchegenoot UBS.

Credit Suisse hield dinsdag zijn allerlaatste aandeelhoudersvergadering. Door de overname van Credit Suisse zagen de aandeelhouders een groot deel van hun investeringen in de 167 jaar oude bank verloren gaan. Ook hadden zij geen zeggenschap over de redding door UBS die werd afgedwongen door de Zwitserse autoriteiten.

Voorzitter Alex Lehmann van Credit Suisse stelde dat er geen tijd meer was om de gang van zaken bij Credit Suisse om te draaien en de zware koersdaling op de beurs tegen te houden. "Het spijt me echt. Ik verontschuldig me dat we niet in staat waren om het verlies van vertrouwen te stoppen", aldus de voorzitter.

Overname enige haalbare oplossing

Lehmann zei verder dat tot het allerlaatste moment is gevochten voor de door schandalen geplaagde bank. "We hebben tot het einde hard gezocht naar oplossingen. Maar uiteindelijk waren er slechts twee opties: een overname of faillissement. De fusie moest daarom doorgaan", aldus de voorzitter.

Topman Ulrich Körner van Credit Suisse gaf aan diepbedroefd te zijn over het einde van de bank, maar zei dat de overname door UBS de enige haalbare oplossing was. "Het overleven van de bank stond op het spel en we hadden niet langer een keuze. Een ondergang van Credit Suisse zou rampzalig zijn geweest, niet alleen voor Zwitserland maar voor de gehele wereldeconomie."

In Zwitserland is er veel ophef over de redding van Credit Suisse en de miljarden aan garanties die de overheid daarbij heeft gegeven. Volgens een peiling is een meerderheid van de Zwitserse bevolking het niet eens met de redding van de bank door UBS. Buiten de aandeelhoudersvergadering van Credit Suisse in Zürich was er een protest van actievoerders uit onvrede over de hulp aan de bank.

Meer uit Financieel

Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

23 minuten geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

2 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

2 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

2 uur geleden
Inflatiezorgen drukken de stemming op aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht lager aan de handelsdag begonnen. Zorgen over de toenemende inflatie houden beleggers bezig, wat een dag eerder ook al duidelijk werd op Wall Street. Daar eindigden de belangrijkste graadmeters toen lager, gevoed door de zorg dat sterke prijsstijgingen ook voor hogere rentes zullen zorgen.

3 uur geleden
Huurders klagen vaker over lekkages, vochtproblemen en schimmel

DEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar gemiddeld meer dan honderd bouwkundige onderzoeken per week uitgevoerd, 17 procent meer dan in 2024. Daarbij klaagden huurders steeds vaker over onder meer schimmel, lekkages en tocht, staat in het jaarverslag van de instantie die huurgeschillen beslecht.

4 uur geleden