Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Credit Suisse biedt excuses aan aandeelhouders aan

Voorzitter Credit Suisse biedt excuses aan aandeelhouders aan

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - De voorzitter van Credit Suisse heeft zijn excuses aangeboden aan de aandeelhouders voor de vertrouwenscrisis die heeft geleid tot het einde van de grote Zwitserse bank. Credit Suisse werd recent voor de ondergang behoed dankzij een redding door zijn grotere Zwitserse branchegenoot UBS.

Credit Suisse hield dinsdag zijn allerlaatste aandeelhoudersvergadering. Door de overname van Credit Suisse zagen de aandeelhouders een groot deel van hun investeringen in de 167 jaar oude bank verloren gaan. Ook hadden zij geen zeggenschap over de redding door UBS die werd afgedwongen door de Zwitserse autoriteiten.

Voorzitter Alex Lehmann van Credit Suisse stelde dat er geen tijd meer was om de gang van zaken bij Credit Suisse om te draaien en de zware koersdaling op de beurs tegen te houden. "Het spijt me echt. Ik verontschuldig me dat we niet in staat waren om het verlies van vertrouwen te stoppen", aldus de voorzitter.

Overname enige haalbare oplossing

Lehmann zei verder dat tot het allerlaatste moment is gevochten voor de door schandalen geplaagde bank. "We hebben tot het einde hard gezocht naar oplossingen. Maar uiteindelijk waren er slechts twee opties: een overname of faillissement. De fusie moest daarom doorgaan", aldus de voorzitter.

Topman Ulrich Körner van Credit Suisse gaf aan diepbedroefd te zijn over het einde van de bank, maar zei dat de overname door UBS de enige haalbare oplossing was. "Het overleven van de bank stond op het spel en we hadden niet langer een keuze. Een ondergang van Credit Suisse zou rampzalig zijn geweest, niet alleen voor Zwitserland maar voor de gehele wereldeconomie."

In Zwitserland is er veel ophef over de redding van Credit Suisse en de miljarden aan garanties die de overheid daarbij heeft gegeven. Volgens een peiling is een meerderheid van de Zwitserse bevolking het niet eens met de redding van de bank door UBS. Buiten de aandeelhoudersvergadering van Credit Suisse in Zürich was er een protest van actievoerders uit onvrede over de hulp aan de bank.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

10 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

11 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

12 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

13 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

13 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

15 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

15 uur geleden