Voorzitter Commissariaat voor de Media steunt Akwasi in X-rel
HILVERSUM (ANP) - Amma Asante, de voorzitter van het Commissariaat voor de Media, heeft woensdag op X haar steun uitgesproken aan Akwasi. De voorvrouw van de mediawaakhond noemt het "afschuwelijk wat Akwasi over zich heen krijgt". De rapper en omroepdirecteur werd de afgelopen dagen op X bestookt met racistische berichten omdat hij deelnam aan De slimste mens.
Op X wordt het Akwasi nog altijd nagedragen dat hij zich jaren geleden opruiend uitsprak over Zwarte Piet, onder meer tijdens een Black Lives Matter-demonstratie in Amsterdam in 2020 - iets waar hij later afstand van nam. Mensen verwijzen daarnaar in veelal racistische termen. En dat heeft weer felle reacties opgeroepen ter verdediging en ondersteuning van Akwasi, onder meer van alle oud-winnaars van De slimste mens.
Asante laat wel weten dat zij het bericht heeft geplaatst "als bezorgde burger en individu, en niet als voorzitter van het Commissariaat. Maar de manier waarop X op geen enkele manier dit soort verschrikkelijke teksten modereert, baart mij grote zorgen. De afgelopen dagen hebben aangetoond hoe zeer dit uit de hand kan lopen."
Ze kon woensdagavond niet zeggen of het Commissariaat nog actie zal ondernemen. "Maar dit lijkt mij wel een ontwikkeling waar we ons allemaal zorgen over moeten maken", stelt ze. KRO-NCRV maakte maandag bekend per direct X te verlaten door de racistische commentaren. Veel mediabedrijven denken na over de oproep van de omroep om dit voorbeeld te volgen.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
10 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
11 uur geleden