Voorzitter Commissariaat voor de Media steunt Akwasi in X-rel
HILVERSUM (ANP) - Amma Asante, de voorzitter van het Commissariaat voor de Media, heeft woensdag op X haar steun uitgesproken aan Akwasi. De voorvrouw van de mediawaakhond noemt het "afschuwelijk wat Akwasi over zich heen krijgt". De rapper en omroepdirecteur werd de afgelopen dagen op X bestookt met racistische berichten omdat hij deelnam aan De slimste mens.
Op X wordt het Akwasi nog altijd nagedragen dat hij zich jaren geleden opruiend uitsprak over Zwarte Piet, onder meer tijdens een Black Lives Matter-demonstratie in Amsterdam in 2020 - iets waar hij later afstand van nam. Mensen verwijzen daarnaar in veelal racistische termen. En dat heeft weer felle reacties opgeroepen ter verdediging en ondersteuning van Akwasi, onder meer van alle oud-winnaars van De slimste mens.
Asante laat wel weten dat zij het bericht heeft geplaatst "als bezorgde burger en individu, en niet als voorzitter van het Commissariaat. Maar de manier waarop X op geen enkele manier dit soort verschrikkelijke teksten modereert, baart mij grote zorgen. De afgelopen dagen hebben aangetoond hoe zeer dit uit de hand kan lopen."
Ze kon woensdagavond niet zeggen of het Commissariaat nog actie zal ondernemen. "Maar dit lijkt mij wel een ontwikkeling waar we ons allemaal zorgen over moeten maken", stelt ze. KRO-NCRV maakte maandag bekend per direct X te verlaten door de racistische commentaren. Veel mediabedrijven denken na over de oproep van de omroep om dit voorbeeld te volgen.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden