Voorzitter Commissariaat voor de Media steunt Akwasi in X-rel
HILVERSUM (ANP) - Amma Asante, de voorzitter van het Commissariaat voor de Media, heeft woensdag op X haar steun uitgesproken aan Akwasi. De voorvrouw van de mediawaakhond noemt het "afschuwelijk wat Akwasi over zich heen krijgt". De rapper en omroepdirecteur werd de afgelopen dagen op X bestookt met racistische berichten omdat hij deelnam aan De slimste mens.
Op X wordt het Akwasi nog altijd nagedragen dat hij zich jaren geleden opruiend uitsprak over Zwarte Piet, onder meer tijdens een Black Lives Matter-demonstratie in Amsterdam in 2020 - iets waar hij later afstand van nam. Mensen verwijzen daarnaar in veelal racistische termen. En dat heeft weer felle reacties opgeroepen ter verdediging en ondersteuning van Akwasi, onder meer van alle oud-winnaars van De slimste mens.
Asante laat wel weten dat zij het bericht heeft geplaatst "als bezorgde burger en individu, en niet als voorzitter van het Commissariaat. Maar de manier waarop X op geen enkele manier dit soort verschrikkelijke teksten modereert, baart mij grote zorgen. De afgelopen dagen hebben aangetoond hoe zeer dit uit de hand kan lopen."
Ze kon woensdagavond niet zeggen of het Commissariaat nog actie zal ondernemen. "Maar dit lijkt mij wel een ontwikkeling waar we ons allemaal zorgen over moeten maken", stelt ze. KRO-NCRV maakte maandag bekend per direct X te verlaten door de racistische commentaren. Veel mediabedrijven denken na over de oproep van de omroep om dit voorbeeld te volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.
8 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.
8 uur geleden