Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Commissariaat voor de Media steunt Akwasi in X-rel

Voorzitter Commissariaat voor de Media steunt Akwasi in X-rel

HILVERSUM (ANP) - Amma Asante, de voorzitter van het Commissariaat voor de Media, heeft woensdag op X haar steun uitgesproken aan Akwasi. De voorvrouw van de mediawaakhond noemt het "afschuwelijk wat Akwasi over zich heen krijgt". De rapper en omroepdirecteur werd de afgelopen dagen op X bestookt met racistische berichten omdat hij deelnam aan De slimste mens.

Op X wordt het Akwasi nog altijd nagedragen dat hij zich jaren geleden opruiend uitsprak over Zwarte Piet, onder meer tijdens een Black Lives Matter-demonstratie in Amsterdam in 2020 - iets waar hij later afstand van nam. Mensen verwijzen daarnaar in veelal racistische termen. En dat heeft weer felle reacties opgeroepen ter verdediging en ondersteuning van Akwasi, onder meer van alle oud-winnaars van De slimste mens.

Asante laat wel weten dat zij het bericht heeft geplaatst "als bezorgde burger en individu, en niet als voorzitter van het Commissariaat. Maar de manier waarop X op geen enkele manier dit soort verschrikkelijke teksten modereert, baart mij grote zorgen. De afgelopen dagen hebben aangetoond hoe zeer dit uit de hand kan lopen."

Ze kon woensdagavond niet zeggen of het Commissariaat nog actie zal ondernemen. "Maar dit lijkt mij wel een ontwikkeling waar we ons allemaal zorgen over moeten maken", stelt ze. KRO-NCRV maakte maandag bekend per direct X te verlaten door de racistische commentaren. Veel mediabedrijven denken na over de oproep van de omroep om dit voorbeeld te volgen.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: meer PFAS in hobbyeieren bij groter scharrelgebied

DEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.

33 minuten geleden
Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

10 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

12 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordaniƫ, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israƫl. Daar is het luchtruim beperkt open.

13 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

14 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

19 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

19 uur geleden