Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter ChristenUnie: in coalitie met PVV ongeloofwaardig

Voorzitter ChristenUnie: in coalitie met PVV ongeloofwaardig

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Ankie van Tatenhove van de ChristenUnie vindt het "niet geloofwaardig" als haar partij in een coalitie stapt met de PVV. Dat laat zij weten in reactie op het advies van de verkenners in Flevoland om een coalitie met BBB, VVD, PVV, SGP en ChristenUnie nader te onderzoeken.

Van Tatenhove zegt dat de ChristenUnie het niet democratisch vindt om andere partijen op voorhand uit te sluiten. Maar zij wijst erop dat de standpunten van de PVV over godsdienstvrijheid wel haaks staan op die van haar eigen partij. "Dat is geen nieuw standpunt", benadrukt zij.

Het is volgens de partijvoorzitter aan de gekozen Statenleden in Flevoland om te kiezen met wie zij op provinciaal niveau willen samenwerken. Wel staat het partijbestuur daarover "in nauw contact" met haar vertegenwoordigers in de provincie.

Meer uit Politiek

Jongerenvereniging Progressief Nederland gaat PROTEST heten

DEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.

5 uur geleden
BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

1 dag geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

1 dag geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

1 dag geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

1 dag geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

1 dag geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

1 dag geleden