Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde
BARCELONA (ANP/RTR) - De voorzitter van het regionale parlement van Catalonië denkt dat zijn telefoon is afgeluisterd door de Spaanse staat. Dat heeft een woordvoerder van Roger Torrent dinsdag verklaard.
Torrent werd, samen met twee andere politici die voor afscheiding van Spanje zijn, gewaarschuwd door onderzoekers bij de berichtenservice WhatsApp. Die meldden dat er was ingebroken in hun telefoons met de spyware Pegasus gemaakt door het Israëlische bedrijf NSO Group.
"Alles wijst er op dat de Spaanse staat hier achter zit", aldus de woordvoerder van Torrent. "Het is duidelijk dat de heer Torrent niet betrokken was bij criminele activiteiten, zoals terrorisme of drugsmokkel, die een order van justitie zouden rechtvaardigen om in zijn telefoon in te breken".
Medeplichtig
Torrent verklaarde dinsdag dat de Spaanse staat medeplichtig is aan een criminele daad als deze wist van het afluisteren. Het vermoedelijke afluisteren maakt volgens hem duidelijk dat spionage van politieke tegenstanders in Spanje bestaat.
Het kantoor van de Spaanse premier Pedro Sánchez liet dinsdag weten dat de regering "niet op de hoogte is" van dergelijke spionage.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Het Zuid-Koreaanse hooggerechtshof heeft de veroordeling van oud-president Yoon Suk-yeol voor het verzet bij zijn arrestatie in stand gehouden. Hij krijgt een gevangenisstraf van zeven jaar, dezelfde straf die het hof van beroep hem in april oplegde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is donderdag nagenoeg tot stilstand gekomen, nadat de Verenigde Staten voor de tweede dag op rij aanvallen hadden uitgevoerd op Iran. Uit scheepsgegevens blijkt dat de bewegingen in de belangrijke zeestraat zich grotendeels beperken tot een door Iran goedgekeurde route in het noorden van de Straat van Hormuz, terwijl de door de VS ondersteunde corridor bij Oman er verlaten bij ligt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De wolkenkrabber in aanbouw in het centrum van Manhattan die dreigde in te storten, is gestabiliseerd. Dat zei de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, woensdag. Eerder waren twee steunpilaren bezweken en werden omliggende gebouwen geëvacueerd en straten afgezet.
4 uur geledenBONN (ANP) - Nooit eerder werden in juni zulke hoge temperaturen gemeten in West-Europa als vorige maand. De Europese klimaatdienst Copernicus heeft becijferd dat het gemiddeld 20,7 graden werd, ruim 3 graden boven het langjarige gemiddelde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - In Iran werden meerdere explosies gemeld in verscheidene gebieden langs de Iraanse kust, nadat het Amerikaanse leger een nieuwe reeks aanvallen op Iraanse doelwitten uitvoerde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft gezegd dat een besluit over de Amerikaanse troepenmacht in Europa afhangt van de manier waarop bondgenoten omgaan met zijn zorgen over Groenland en de oorlog met Iran.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving in Venezuela is opgelopen naar 3811, zo blijkt uit cijfers die parlementslid Jorge Rodriguez woensdag naar buiten heeft gebracht. Daarnaast zijn er 16.740 gewonden en is het aantal mensen dat ontheemd is geraakt gestegen tot 17.907.
6 uur geleden