Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde

Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde

BARCELONA (ANP/RTR) - De voorzitter van het regionale parlement van Catalonië denkt dat zijn telefoon is afgeluisterd door de Spaanse staat. Dat heeft een woordvoerder van Roger Torrent dinsdag verklaard.

Torrent werd, samen met twee andere politici die voor afscheiding van Spanje zijn, gewaarschuwd door onderzoekers bij de berichtenservice WhatsApp. Die meldden dat er was ingebroken in hun telefoons met de spyware Pegasus gemaakt door het Israëlische bedrijf NSO Group.

"Alles wijst er op dat de Spaanse staat hier achter zit", aldus de woordvoerder van Torrent. "Het is duidelijk dat de heer Torrent niet betrokken was bij criminele activiteiten, zoals terrorisme of drugsmokkel, die een order van justitie zouden rechtvaardigen om in zijn telefoon in te breken".

Medeplichtig

Torrent verklaarde dinsdag dat de Spaanse staat medeplichtig is aan een criminele daad als deze wist van het afluisteren. Het vermoedelijke afluisteren maakt volgens hem duidelijk dat spionage van politieke tegenstanders in Spanje bestaat.

Het kantoor van de Spaanse premier Pedro Sánchez liet dinsdag weten dat de regering "niet op de hoogte is" van dergelijke spionage.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen blijft inzetten op geassocieerd lidmaatschap Canada

MONTREAL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen blijft op een top in Canada spreken over een geassocieerd EU-lidmaatschap voor het Noord-Amerikaanse land, ondanks dat enkele EU-lidstaten hebben aangegeven die term niet te zien zitten. Desondanks zegt Von der Leyen dat "het idee dat Canada het eerste geassocieerde lid van de Europese Unie zou kunnen worden" de komende twee dagen wordt besproken.

18 minuten geleden
Abbas ziet in Israëlische verkiezingen kans voor vredesgesprekken

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas hoopt dat een nieuwe Israëlische regering nieuw leven kan blazen in vredesbesprekingen over de Palestijnse gebieden. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa. In Cyprus zei hij kansen te zien voor "het vervolgen van serieuze politieke dialoog en het stimuleren van vrede".

1 uur geleden
Leider Hongkong biedt excuses aan na rapport over dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - John Lee, de leider van Hongkong, heeft zijn excuses aangeboden voor de grote brand waarbij vorig jaar 168 mensen om het leven kwamen, melden The New York Times en nieuwssite Hong Kong Free Press. Donderdag werden de bevindingen van een rapport over de ramp bekendgemaakt. De minister van Volkshuisvesting moest naar aanleiding van het onderzoek opstappen.

1 uur geleden
Franse Kevin T. beschuldigd van moord om ras, afkomst of geloof

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse aanklager voor antiterreurzaken heeft een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar Kevin T. voor moord en poging tot moord. Hij deed dat volgens justitie met een terroristisch oogmerk, en omdat hij het gemunt had op mensen van een specifieke komaf, afkomst of religie, zo bleek bij een zitting, melden Franse media. De Fransman zou toegegeven hebben dat hij het gemunt had op moslims en mensen van Afrikaanse komaf.

2 uur geleden
Dodental Spaanse treinramp loopt op, premier belooft maatregelen

TOLEDO (ANP) - Het dodental door het treinongeluk in Spanje is gestegen naar 69, meldt de nieuwssite El País op basis van informatie van de overheid. Er liggen nog vijftig mensen in het ziekenhuis. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft steun beloofd aan de families van de slachtoffers en zegt ook de veiligheid op het spoor te gaan verbeteren.

3 uur geleden
Israëlische minister roept op tot aanhouding partijleiders

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.

5 uur geleden
Gegevens 40.000 Amerikaanse ambtenaren gelekt na hack

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.

10 uur geleden