Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde
BARCELONA (ANP/RTR) - De voorzitter van het regionale parlement van Catalonië denkt dat zijn telefoon is afgeluisterd door de Spaanse staat. Dat heeft een woordvoerder van Roger Torrent dinsdag verklaard.
Torrent werd, samen met twee andere politici die voor afscheiding van Spanje zijn, gewaarschuwd door onderzoekers bij de berichtenservice WhatsApp. Die meldden dat er was ingebroken in hun telefoons met de spyware Pegasus gemaakt door het Israëlische bedrijf NSO Group.
"Alles wijst er op dat de Spaanse staat hier achter zit", aldus de woordvoerder van Torrent. "Het is duidelijk dat de heer Torrent niet betrokken was bij criminele activiteiten, zoals terrorisme of drugsmokkel, die een order van justitie zouden rechtvaardigen om in zijn telefoon in te breken".
Medeplichtig
Torrent verklaarde dinsdag dat de Spaanse staat medeplichtig is aan een criminele daad als deze wist van het afluisteren. Het vermoedelijke afluisteren maakt volgens hem duidelijk dat spionage van politieke tegenstanders in Spanje bestaat.
Het kantoor van de Spaanse premier Pedro Sánchez liet dinsdag weten dat de regering "niet op de hoogte is" van dergelijke spionage.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
5 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
7 uur geleden