Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde
BARCELONA (ANP/RTR) - De voorzitter van het regionale parlement van Catalonië denkt dat zijn telefoon is afgeluisterd door de Spaanse staat. Dat heeft een woordvoerder van Roger Torrent dinsdag verklaard.
Torrent werd, samen met twee andere politici die voor afscheiding van Spanje zijn, gewaarschuwd door onderzoekers bij de berichtenservice WhatsApp. Die meldden dat er was ingebroken in hun telefoons met de spyware Pegasus gemaakt door het Israëlische bedrijf NSO Group.
"Alles wijst er op dat de Spaanse staat hier achter zit", aldus de woordvoerder van Torrent. "Het is duidelijk dat de heer Torrent niet betrokken was bij criminele activiteiten, zoals terrorisme of drugsmokkel, die een order van justitie zouden rechtvaardigen om in zijn telefoon in te breken".
Medeplichtig
Torrent verklaarde dinsdag dat de Spaanse staat medeplichtig is aan een criminele daad als deze wist van het afluisteren. Het vermoedelijke afluisteren maakt volgens hem duidelijk dat spionage van politieke tegenstanders in Spanje bestaat.
Het kantoor van de Spaanse premier Pedro Sánchez liet dinsdag weten dat de regering "niet op de hoogte is" van dergelijke spionage.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
3 uur geleden