Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde

Voorzitter Catalaans parlement denkt dat Spanje hem afluisterde

BARCELONA (ANP/RTR) - De voorzitter van het regionale parlement van Catalonië denkt dat zijn telefoon is afgeluisterd door de Spaanse staat. Dat heeft een woordvoerder van Roger Torrent dinsdag verklaard.

Torrent werd, samen met twee andere politici die voor afscheiding van Spanje zijn, gewaarschuwd door onderzoekers bij de berichtenservice WhatsApp. Die meldden dat er was ingebroken in hun telefoons met de spyware Pegasus gemaakt door het Israëlische bedrijf NSO Group.

"Alles wijst er op dat de Spaanse staat hier achter zit", aldus de woordvoerder van Torrent. "Het is duidelijk dat de heer Torrent niet betrokken was bij criminele activiteiten, zoals terrorisme of drugsmokkel, die een order van justitie zouden rechtvaardigen om in zijn telefoon in te breken".

Medeplichtig

Torrent verklaarde dinsdag dat de Spaanse staat medeplichtig is aan een criminele daad als deze wist van het afluisteren. Het vermoedelijke afluisteren maakt volgens hem duidelijk dat spionage van politieke tegenstanders in Spanje bestaat.

Het kantoor van de Spaanse premier Pedro Sánchez liet dinsdag weten dat de regering "niet op de hoogte is" van dergelijke spionage.

Meer uit Buitenland

TikTok schikt in zaak Alabama en stelt limieten in voor kinderen

MONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.

44 minuten geleden
WSJ: Trump weigert Iraans voorstel voor staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

2 uur geleden
Iran: Hormuz heropent aan einde van zevendaags plan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.

4 uur geleden
Online gokken per direct verboden in Brazilië

BRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.

4 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

7 uur geleden
Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

9 uur geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

9 uur geleden