Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Britse super Tesco weg na aantijgingen ongepast gedrag

Voorzitter Britse super Tesco weg na aantijgingen ongepast gedrag

WELWYN GARDEN CITY (ANP/RTR) - De voorzitter van de Britse supermarktketen Tesco, John Allan, legt zijn functie voortijdig neer. Hij heeft aangekondigd bij de aandeelhoudersvergadering van volgende maand, anders dan eerder gemeld, niet op te gaan voor een herbenoeming omdat claims van ongepast gedrag aan zijn adres het bedrijf in een verkeerd daglicht zouden plaatsen.

Eerder deze maand meldde de krant The Guardian dat Allan door vier vrouwen was beschuldigd van ongepast gedrag. Een van de beschuldigingen heeft betrekking op zijn tijd bij Tesco en drie op zijn werk bij de zakenlobbygroep de Confederation of British Industry (CBI), waar hij eerder president was. Zo zou hij volgens een van de klachten een aantal jaar geleden de billen van een medewerkster van het CBI aangeraakt hebben tijdens een diner.

Drie van de gemaakte beschuldigingen worden krachtig ontkend door Allan, en voor de andere heeft hij zich verontschuldigd. Die klacht ging over een opmerking die hij bij het CBI in 2019 had gemaakt en die als aanstootgevend werd ervaren. Byron Grote, die Allan voorlopig zal vervangen tot er een definitieve opvolger is gevonden, benadrukt dat Tesco geen wangedrag van Allan heeft kunnen vaststellen. Hij bedankt de voorzitter verder voor diens inspanningen voor het bedrijf.

De 74-jarige Allan behoort tot de prominenten uit het Britse bedrijfsleven. Hij is in het Verenigd Koninkrijk ook vaak te zien in de media, bijvoorbeeld om commentaar te geven op ontwikkelingen in de detailhandel en de zakenwereld in het algemeen. Bij Tesco is hij sinds 2015 voorzitter. Bij vastgoedontwikkelaar Barratt Developments heeft hij eenzelfde toezichthoudende functie. Het was al bekend dat hij bij dat bedrijf in september zal aftreden.

Meer uit Financieel

Jumbo doet vlees weer in de aanbieding na stop van twee jaar

VEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.

35 minuten geleden
Verliezen op beurzen, olieprijzen almaar verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.

48 minuten geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van schoonmaakproducten

LUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.

3 uur geleden
Trump schort eeuw oude wet tijdelijk op om stijgende energieprijs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.

3 uur geleden
Wall Street opent lager in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.

3 uur geleden
Politie België neemt maatregelen tegen tanktoerisme Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.

5 uur geleden
ProRail-topman John Voppen vertrekt, gaat naar Total Care

UTRECHT (ANP) - Topman John Voppen van spoorbeheerder ProRail stapt per 1 juli op. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de raad van bestuur van Total Care, het familiebedrijf achter CSU en Tzorg. Voppen is sinds december 2019 topman van ProRail.

5 uur geleden