Voorzitter Britse super Tesco weg na aantijgingen ongepast gedrag
WELWYN GARDEN CITY (ANP/RTR) - De voorzitter van de Britse supermarktketen Tesco, John Allan, legt zijn functie voortijdig neer. Hij heeft aangekondigd bij de aandeelhoudersvergadering van volgende maand, anders dan eerder gemeld, niet op te gaan voor een herbenoeming omdat claims van ongepast gedrag aan zijn adres het bedrijf in een verkeerd daglicht zouden plaatsen.
Eerder deze maand meldde de krant The Guardian dat Allan door vier vrouwen was beschuldigd van ongepast gedrag. Een van de beschuldigingen heeft betrekking op zijn tijd bij Tesco en drie op zijn werk bij de zakenlobbygroep de Confederation of British Industry (CBI), waar hij eerder president was. Zo zou hij volgens een van de klachten een aantal jaar geleden de billen van een medewerkster van het CBI aangeraakt hebben tijdens een diner.
Drie van de gemaakte beschuldigingen worden krachtig ontkend door Allan, en voor de andere heeft hij zich verontschuldigd. Die klacht ging over een opmerking die hij bij het CBI in 2019 had gemaakt en die als aanstootgevend werd ervaren. Byron Grote, die Allan voorlopig zal vervangen tot er een definitieve opvolger is gevonden, benadrukt dat Tesco geen wangedrag van Allan heeft kunnen vaststellen. Hij bedankt de voorzitter verder voor diens inspanningen voor het bedrijf.
De 74-jarige Allan behoort tot de prominenten uit het Britse bedrijfsleven. Hij is in het Verenigd Koninkrijk ook vaak te zien in de media, bijvoorbeeld om commentaar te geven op ontwikkelingen in de detailhandel en de zakenwereld in het algemeen. Bij Tesco is hij sinds 2015 voorzitter. Bij vastgoedontwikkelaar Barratt Developments heeft hij eenzelfde toezichthoudende functie. Het was al bekend dat hij bij dat bedrijf in september zal aftreden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
19 uur geleden