Voorzitter Bondsdag: burgers ergeren zich aan ruziënde politici
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse parlementsvoorzitter Bärbel Bas heeft kritiek geuit op de felle woordenwisselingen van parlementariërs tijdens debatten. Burgers doen daar hun beklag over, vertelde de SPD-politica op televisie.
Bas zei dat tal van brieven zijn binnengekomen van mensen die vinden dat woordenwisselingen in het parlement respectloos overkomen. "Het is erger dan een kleuterschool, erger dan een schoolplein", luidt de kritiek.
De voorzitter van de Bondsdag zegt dat niet één partij daar verantwoordelijk voor is. De escalerende retoriek zou van alle kanten komen. "Sommigen discrimineren, anderen pikken het niet."
Verhitter
Duitsland stevent door een regeringscrisis momenteel af op nieuwe parlementsverkiezingen. Bas vreest dat debatten daardoor nog verhitter kunnen worden.
De politica, een partijgenoot van bondskanselier Olaf Scholz, roept politici op zich in te houden. Ze vindt dat persoonlijke aanvallen niet getolereerd mogen worden en pleit voor een constructieve opstelling in debatten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.
50 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
11 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
12 uur geleden