Voorzitter Bondsdag: burgers ergeren zich aan ruziënde politici
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse parlementsvoorzitter Bärbel Bas heeft kritiek geuit op de felle woordenwisselingen van parlementariërs tijdens debatten. Burgers doen daar hun beklag over, vertelde de SPD-politica op televisie.
Bas zei dat tal van brieven zijn binnengekomen van mensen die vinden dat woordenwisselingen in het parlement respectloos overkomen. "Het is erger dan een kleuterschool, erger dan een schoolplein", luidt de kritiek.
De voorzitter van de Bondsdag zegt dat niet één partij daar verantwoordelijk voor is. De escalerende retoriek zou van alle kanten komen. "Sommigen discrimineren, anderen pikken het niet."
Verhitter
Duitsland stevent door een regeringscrisis momenteel af op nieuwe parlementsverkiezingen. Bas vreest dat debatten daardoor nog verhitter kunnen worden.
De politica, een partijgenoot van bondskanselier Olaf Scholz, roept politici op zich in te houden. Ze vindt dat persoonlijke aanvallen niet getolereerd mogen worden en pleit voor een constructieve opstelling in debatten.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
37 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
10 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
15 uur geleden