Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Bondsdag: burgers ergeren zich aan ruziënde politici

Voorzitter Bondsdag: burgers ergeren zich aan ruziënde politici

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse parlementsvoorzitter Bärbel Bas heeft kritiek geuit op de felle woordenwisselingen van parlementariërs tijdens debatten. Burgers doen daar hun beklag over, vertelde de SPD-politica op televisie.

Bas zei dat tal van brieven zijn binnengekomen van mensen die vinden dat woordenwisselingen in het parlement respectloos overkomen. "Het is erger dan een kleuterschool, erger dan een schoolplein", luidt de kritiek.

De voorzitter van de Bondsdag zegt dat niet één partij daar verantwoordelijk voor is. De escalerende retoriek zou van alle kanten komen. "Sommigen discrimineren, anderen pikken het niet."

Verhitter

Duitsland stevent door een regeringscrisis momenteel af op nieuwe parlementsverkiezingen. Bas vreest dat debatten daardoor nog verhitter kunnen worden.

De politica, een partijgenoot van bondskanselier Olaf Scholz, roept politici op zich in te houden. Ze vindt dat persoonlijke aanvallen niet getolereerd mogen worden en pleit voor een constructieve opstelling in debatten.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden door uit de hand gelopen familievete op Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op het Griekse eiland Kreta zijn twee mensen omgekomen en meerdere gewonden gevallen, melden Griekse staatsmedia. Het incident houdt vermoedelijk verband met een familievete.

6 minuten geleden
Al Jazeera: aanvallen en vernielingen Israël in Gaza gaan door

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen en vernielingen in Gaza gaan door, ondanks het begin oktober tussen Israël en Hamas overeengekomen staakt-het-vuren. Dat meldt Al Jazeera op basis van ooggetuigen.

34 minuten geleden
Drones gespot in buurt van Belgische militaire vliegbasis

PEER (ANP/BELGA) - In de buurt van de militaire vliegbasis van Kleine-Brogel in het Belgisch-Limburgse Peer zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag rond middernacht "meerdere drones" gespot. Dat schrijft de Belgische minister van Defensie Theo Francken op X. Het is onduidelijk van welke partij de drones zijn en waarom deze daar vlogen.

1 uur geleden
Vrouw (38) aangeklaagd voor medeplichtigheid aan Louvre-roof

PARIJS (ANP/AFP) - Een 38-jarige vrouw die deze week met vier anderen werd gearresteerd voor de juwelenroof in het Louvre is zaterdag aangeklaagd. Zij wordt verdacht van medeplichtigheid aan georganiseerde diefstal en criminele samenzwering met het oog op het plegen van een misdrijf.

2 uur geleden
Advocaten melden vrijlating verdachte van roof uit Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Een van de verdachten van de roof uit het Louvre in Parijs is vrijgelaten zonder te zijn aangeklaagd. Dat melden zijn advocaten.

2 uur geleden
AFP: Rusland vuurde in oktober meeste raketten af op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft in oktober 270 raketten afgevuurd op Oekraïne. Dat is meer dan in welke andere maand dan ook, sinds Kyiv begin 2023 cijfers hierover routinematig begon te publiceren. Dat meldt persbureau AFP op basis van een analyse van Oekraïense gegevens.

3 uur geleden
Serviërs herdenken slachtoffers jaar na stationsramp Novi Sad

NOVI SAD (ANP/AFP) - Tienduizenden Serviërs hebben zaterdag de slachtoffers van de dodelijke stationsramp in Novi Sad herdacht, precies een jaar geleden. Vanaf 11.52 uur, het tijdstip waarop vorig jaar een deel van het stationsdak instortte, stond de mensenmassa zestien minuten stil, een minuut voor elk dodelijk slachtoffer. De herdenking wordt gevolgd door toespraken en een mars.

4 uur geleden