Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter bond: boa's handhaven niet actief op vuurwerkverbod

Voorzitter bond: boa's handhaven niet actief op vuurwerkverbod

HILVERSUM (ANP) - Boa's gaan niet actief handhaven op het vuurwerkverbod omdat de capaciteit daarvoor ontbreekt. Dat heeft voorzitter Richard Gerrits van de handhaversbond BOA ACP gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.

"Daar waar het uit de hand loopt, zullen wij wel gaan optreden", aldus Gerrits. "Eigen veiligheid blijft te allen tijde voorop staan. Dat is het belangrijkste."

Gerrits bepleitte meer samenwerking met de buurlanden bij het vuurwerkbeleid. "We zien nu dat er massaal over de grens gekocht kan worden. Dat houd je op dit moment niet tegen. Misschien moeten we verder kijken dan alleen naar de Nederlandse bevolking en meer over de grens gaan kijken hoe we dat misschien met elkaar kunnen aanpakken."

Meer uit Binnenland

Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

34 minuten geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

1 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

1 uur geleden
Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

2 uur geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

4 uur geleden
Laatste column Joost Prinsen in DPG-kranten gepubliceerd

AMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.

4 uur geleden
Weer vogelgriep vastgesteld in Drogeham, net als een week eerder

DROGEHAM (ANP) - In het Friese dorp Drogeham is vogelgriep aangetroffen in een legkippenbedrijf, een week nadat dit werd vastgesteld bij een andere firma op nog geen kilometer afstand. Het ministerie van Landbouw meldt dat circa 117.000 kippen worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) om verdere verspreiding te voorkomen.

13 uur geleden