Voorzitter beurswaakhond VS vertrekt op dag inauguratie Trump
WASHINGTON (ANP) - De baas van de Amerikaanse toezichthouder voor beurshandel legt zijn functie 20 januari neer. Dat valt samen met de inauguratie van Donald Trump als president van de Verenigde Staten. Afzwaaiend voorzitter Gary Gensler van de Securities and Exchange Commission (SEC) stond bekend als groot voorstander van strengere regulering van de cryptomarkten. Trump zei tijdens zijn campagne dat hij daar niets van moest hebben en Gensler zo snel mogelijk zou ontslaan.
Gensler noemde het een grote eer om de SEC te mogen leiden. "Ik bedank president Biden ervoor dat hij mij deze ongelooflijke verantwoordelijkheid toevertrouwde", zei hij. "De SEC heeft aan onze missie voldaan en zonder angst of partijdigheid de wet gehandhaafd."
Gedurende het voorzitterschap van Gensler opende de SEC strafzaken tegen enkele grote cryptoplatforms. Daarbij beschuldigde de beurswaakhond de bedrijven ervan het toezicht van de SEC te ontduiken voor diensten die wel door de waakhond worden gereguleerd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
11 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
11 uur geleden