
Voorzitter bestuursraad Ajax: andere commissarissen moeten blijven
AMSTERDAM (ANP) - De bestuursraad van Ajax vindt het belangrijk dat, na het opstappen van voorzitter Pier Eringa, de andere leden van de raad van commissarissen van Ajax aanblijven. Dat zei de vorige week gekozen voorzitter Ernst Boekhorst woensdag tegen de NOS.
"Allereerst heb ik groot respect voor Eringa, dat hij in het belang van Ajax die keuze heeft gemaakt", aldus Boekhorst, die namens de bestuursraad Eringa verzocht te vertrekken. "Ik denk dat het goed is, omdat de rust terug moet keren op bestuurlijk niveau. Daar is de bestuursraad ook voor."
Na het vertrek van Eringa zijn met Annette Mosman, Cees van Oevelen en Georgette Schlick nog drie leden van de raad van commissarissen over. Boekhorst: "We zijn wel een voetbalclub die bestuurd moet worden. Het kan niet zo zijn dat iedereen maar wil dat zij weg moeten. Wij vinden het heel belangrijk dat zij blijven." De F-Side, de harde supporterskern van Ajax, wil dat alle commissarissen vertrekken.
Trainer Steijn
De bestuursraad beslist niet over het wel of niet aanblijven van hoofdtrainer Maurice Steijn, die uit de eerste vijf duels met Ajax 5 punten pakte. "Volgens mij moet je voor de verantwoordelijkheid van het voetbal bij de directie zijn. Daar hebben we een CEO voor en dat is Jan van Halst. Dat is niet aan de bestuursraad. Wij volgen het wel, maar daar gaan wij helaas niet over", sprak Boekhorst.
Ajax heeft sinds donderdag weer een bestuursraad, de vertegenwoordiging van leden van de club die onder meer verantwoordelijk is voor de benoeming van de raad van commissarissen. De vorige bestuursraad maakte in mei bekend de werkzaamheden neer te leggen door een gebrek aan steun. De leden bleven wel tot 1 september aan om lopende zaken af te handelen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
2 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
11 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.
15 uur geleden