Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Basaksehir wil levenslange schorsing vierde official

Voorzitter Basaksehir wil levenslange schorsing vierde official

ISTANBUL (ANP) - Als het aan de voorzitter van Istanbul Basaksehir ligt, krijgt de Roemeense vierde official Sebastian Coltescu een levenslange schorsing. De reserve-arbiter zou zich ten opzichte van een staflid van de Turkse club racistisch hebben uitgelaten tijdens de Champions League-wedstrijd tegen Paris Saint-Germain.

"Dit soort scheidsrechters zou levenslang moeten worden uitgesloten", aldus Göksel Gümüsdag tegen Turkse media. "Er moet een voorbeeld worden gesteld. 8 december zal de wereldgeschiedenis ingaan als een dag van verzet tegen racisme."

De Europese voetbalbond is een disciplinair onderzoek gestart naar de gebeurtenissen van dinsdagavond. De vierde official Coltescu zou in de communicatie met de eveneens Roemeense scheidsrechter een racistische term hebben gebruikt over de Kameroense assistent-coach van Basaksehir, Pierre Webo, die kort daarvoor boos had gereageerd op een beslissing van de arbitrage. Beide teams stapten na een minutenlange discussie van het veld.

De wedstrijd werd woensdagavond in Parijs voortgezet met de Nederlandse Danny Makkelie als arbiter. PSG, dat al verzekerd was van een plaats in achtste finales, won uiteindelijk overtuigend met 5-1.

Meer uit Sport

Schaatssters naar finale ploegenachtervolging na zege op Japan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben op de Olympische Spelen in Milaan de finale op de ploegenachtervolging bereikt. De regerend wereldkampioen met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud versloeg in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium Japan. Het trio treft later dinsdag om 16.47 uur Canada in de finale.

38 minuten geleden
Nederlandse schaatsers missen finale op ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten op de Olympische Spelen in Milaan genoegen nemen met de strijd om het brons op de ploegenachtervolging. Het team van bondscoach Rintje Ritsma met Stijn van de Bunt, Jorrit Bergsma en Chris Huizinga verloor in de halve finale in het Milano Speed Skating Stadium van het team van Italië.

1 uur geleden
Red Bull neemt na 20 jaar afscheid van hoofdontwerper Skinner

MILTON KEYNES (ANP) - Hoofdontwerper Craig Skinner heeft na een dienstverband van twintig jaar het Formule 1-team van Red Bull verlaten. Hij speelde een belangrijke rol bij de successen van het team. Max Verstappen won tussen 2021 en 2024 vier wereldtitels.

1 uur geleden
Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

3 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

3 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

6 uur geleden