Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Barcelona is onder de indruk van trainer Xavi

Voorzitter Barcelona is onder de indruk van trainer Xavi

BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ziet Xavi als een uitstekende trainer. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie voor het competitieduel van zaterdag met Alavés. "Ik heb het weleens vaker gezegd. Maar tijdens mijn voorzitterschap zal Xavi een keer trainer van Barcelona zijn. Ik weet alleen nog niet wanneer", aldus Laporta.

Barcelona staat tijdens de wedstrijd tegen Alavés onder leiding van interim-trainer Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal. Volgens veel Spaanse media wordt Xavi de definitieve vervanger van de woensdag ontslagen Ronald Koeman. De voormalige middenvelder is nu nog trainer van Al Sadd uit Qatar. Die club speelt na woensdag tot 21 december geen wedstrijden meer.

Laporta schoof vrijdag aan bij een persconferentie van Sergi voor het duel met Alavés. "Xavi heeft goede referenties", zei de voorzitter. "Ik praat met hem als een vriend en ken zijn mening over onze selectie. We praten vaak met elkaar, maar ik vond dat Koeman de afgelopen maanden nog vertrouwen verdiende. We zijn heel dankbaar dat Koeman de technische verantwoordelijkheid voor het eerste elftal op zich heeft genomen tijdens een enorm lastige periode. Hij is een clubicoon en zal altijd in onze herinnering blijven. Maar door de slechte resultaten was zijn situatie onhoudbaar. Ronald kon dat gedeeltelijk begrijpen. De onderhandelingen over de ontbinding van zijn contract verlopen goed. We zullen zijn contract respecteren."

Volgens Spaanse media krijgt Koeman maar liefst 12 miljoen euro mee.

Meer uit Voetbal

Ajax-speler Bounida krijgt eerste uitnodiging voor Marokko

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.

1 uur geleden
Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

13 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

16 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

17 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

18 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

19 uur geleden