Voorzitter Barcelona is onder de indruk van trainer Xavi
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ziet Xavi als een uitstekende trainer. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie voor het competitieduel van zaterdag met Alavés. "Ik heb het weleens vaker gezegd. Maar tijdens mijn voorzitterschap zal Xavi een keer trainer van Barcelona zijn. Ik weet alleen nog niet wanneer", aldus Laporta.
Barcelona staat tijdens de wedstrijd tegen Alavés onder leiding van interim-trainer Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal. Volgens veel Spaanse media wordt Xavi de definitieve vervanger van de woensdag ontslagen Ronald Koeman. De voormalige middenvelder is nu nog trainer van Al Sadd uit Qatar. Die club speelt na woensdag tot 21 december geen wedstrijden meer.
Laporta schoof vrijdag aan bij een persconferentie van Sergi voor het duel met Alavés. "Xavi heeft goede referenties", zei de voorzitter. "Ik praat met hem als een vriend en ken zijn mening over onze selectie. We praten vaak met elkaar, maar ik vond dat Koeman de afgelopen maanden nog vertrouwen verdiende. We zijn heel dankbaar dat Koeman de technische verantwoordelijkheid voor het eerste elftal op zich heeft genomen tijdens een enorm lastige periode. Hij is een clubicoon en zal altijd in onze herinnering blijven. Maar door de slechte resultaten was zijn situatie onhoudbaar. Ronald kon dat gedeeltelijk begrijpen. De onderhandelingen over de ontbinding van zijn contract verlopen goed. We zullen zijn contract respecteren."
Volgens Spaanse media krijgt Koeman maar liefst 12 miljoen euro mee.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
20 uur geleden