Voorzitter Barcelona is onder de indruk van trainer Xavi
BARCELONA (ANP) - Voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ziet Xavi als een uitstekende trainer. Dat vertelde hij tijdens een persconferentie voor het competitieduel van zaterdag met Alavés. "Ik heb het weleens vaker gezegd. Maar tijdens mijn voorzitterschap zal Xavi een keer trainer van Barcelona zijn. Ik weet alleen nog niet wanneer", aldus Laporta.
Barcelona staat tijdens de wedstrijd tegen Alavés onder leiding van interim-trainer Sergi Barjuán, de coach van het tweede elftal. Volgens veel Spaanse media wordt Xavi de definitieve vervanger van de woensdag ontslagen Ronald Koeman. De voormalige middenvelder is nu nog trainer van Al Sadd uit Qatar. Die club speelt na woensdag tot 21 december geen wedstrijden meer.
Laporta schoof vrijdag aan bij een persconferentie van Sergi voor het duel met Alavés. "Xavi heeft goede referenties", zei de voorzitter. "Ik praat met hem als een vriend en ken zijn mening over onze selectie. We praten vaak met elkaar, maar ik vond dat Koeman de afgelopen maanden nog vertrouwen verdiende. We zijn heel dankbaar dat Koeman de technische verantwoordelijkheid voor het eerste elftal op zich heeft genomen tijdens een enorm lastige periode. Hij is een clubicoon en zal altijd in onze herinnering blijven. Maar door de slechte resultaten was zijn situatie onhoudbaar. Ronald kon dat gedeeltelijk begrijpen. De onderhandelingen over de ontbinding van zijn contract verlopen goed. We zullen zijn contract respecteren."
Volgens Spaanse media krijgt Koeman maar liefst 12 miljoen euro mee.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til is op tijd fit om woensdag vanaf het begin mee te doen in de beslissende thuiswedstrijd tegen Bayern München in de Champions League. De aanvallende middenvelder, die opnieuw als spits gaat spelen, viel vorige week bij Newcastle United uit met een blessure en deed zaterdag niet mee tegen NAC Breda.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oscar Gloukh begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League. De Israëliër krijgt de voorkeur boven Rayane Bounida, die zaterdag twee doelpunten voorbereidde tegen FC Volendam (2-0).
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - In 2025 is er met 86.158 internationale voetbaltransfers een nieuw record gevestigd. Dat staat in het Global Transfer Report dat wereldvoetbalbond FIFA woensdag publiceerde. Het gaat om internationale transfers in het mannen- en vrouwenprofvoetbal en om transfers bij de amateurs.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
1 dag geleden