Voorzitter Barça: we doen al het mogelijke om Messi te behouden
BARCELONA (ANP) - Of Lionel Messi zijn club Barcelona trouw blijft, is nog altijd niet zeker. Barcelona-voorzitter Joan Laporta zei maandag nog maar eens dat de gesprekken over een nieuw contract met de aanvaller goed verlopen.
Barça heeft hem volgens Spaanse voetbalmedia een nieuw vijfjarig contract aangeboden tegen een gereduceerd salaris, waarmee ze hopen te kunnen voldoen aan de eisen op het gebied van financiële fair play van La Liga, de organisator van de Spaanse voetbalcompetitie, en de Europese voetbalbond UEFA. Het noodlijdende Barcelona, dat een schuldenlast heeft van honderden miljoenen euro's, moet eerst nog verder saneren in de omvangrijke selectie voordat Messi zijn handtekening kan en mag zetten onder een nieuwe en ongetwijfeld nog steeds zeer lucratieve verbintenis.
"We doen al het mogelijke en het gaat goed. De gesprekken gaan in de lijn der verwachting en binnen de ruimte die we hebben. We zijn nog steeds in gesprek. Leo wil blijven en we zullen alles doen wat we kunnen. Het feit dat zijn prioriteit is om hier te blijven, als de beste speler van de wereld, is iets waar we dankbaar voor moeten zijn. Ik heb elke nacht mooie dromen over Messi, en hopelijk zullen ze bewaarheid worden", vertelde Laporta maandag op een persconferentie.
Messi (34) speelt al zijn hele carrière bij Barcelona, hij won er tientallen prijzen en scoorde 672 keer in 778 wedstrijden. Trainer Ronald Koeman van Barcelona zal blij zijn als Messi tekent en hij de komende jaren opnieuw over de Argentijn kan beschikken. Hij had eerder gezegd er alles aan te willen doen om de stervoetballer voor Barcelona te behouden.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden