Voorzitter Barça: als er niets misgaat, wordt Koeman onze coach
BARCELONA (ANP) - Als er niets tussenkomt, wordt Ronald Koeman de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. Dat zei voorzitter Josep Maria Bartomeu dinsdag op de website van de Catalaanse club. "Het is nog een kwestie van details", zei hij. "We weten hoe hij denkt en wat zijn filosofie is." Door de op handen zijnde overstap moet de KNVB op zoek naar een nieuwe bondscoach. Koeman volgt in Catalonië de ontslagen Quique Setién op.
Met de overgang naar FC Barcelona gaat voor Koeman een langgekoesterde wens in vervulling. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij ooit als hoofdtrainer wilde terugkeren bij de club waar hij van 1989 tot en met 1995 speelde. Later was hij er assistent van Louis van Gaal. Koeman won als speler met FC Barcelona in 1992 de Europa Cup I. In de finale op Wembley maakte de verdediger in de verlenging het enige doelpunt.
De 57-jarige bondscoach van Oranje was dinsdag in Zeist bij de KNVB om daar te vertellen dat hij in onderhandeling was met Barcelona. "Ja, ik zou het graag willen, maar het is pas definitief als de handtekening is gezet", zei Koeman tegen de NOS. Daarna vloog hij in een privéjet naar de Spaanse stad om zijn contract af te handelen.
Messi
Bij FC Barcelona staat Frenkie de Jong onder contract en speelt de grote vedette Lionel Messi. Bartomeu benadrukte dat de geruchten dat Messi weg zou willen, niet kloppen. "Messi blijft bij Barça, geen twijfel. Hij maakt deel uit van het project van Koeman."
Koeman werd in februari 2018 aangesteld als bondscoach van Oranje, waar hij Dick Advocaat opvolgde. Hij tekende een contract tot en met het WK van 2022. Later werd bekend dat er een clausule in het contract was opgenomen dat Koeman mocht vertrekken wanneer FC Barcelona zich zou melden.
De belangrijkste aanleiding voor de trainerswissel bij FC Barcelona is de pijnlijke nederlaag in de Champions League van vorige week. In Lissabon werd FC Barcelona met 8-2 vernederd door Bayern München. De competitie was ook al slecht afgelopen. Barça moest de landstitel aan rivaal Real Madrid laten, terwijl het nog bovenaan stond voordat het coronavirus uitbrak.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
21 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden