Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter Barça: als er niets misgaat, wordt Koeman onze coach

Voorzitter Barça: als er niets misgaat, wordt Koeman onze coach

BARCELONA (ANP) - Als er niets tussenkomt, wordt Ronald Koeman de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. Dat zei voorzitter Josep Maria Bartomeu dinsdag op de website van de Catalaanse club. "Het is nog een kwestie van details", zei hij. "We weten hoe hij denkt en wat zijn filosofie is." Door de op handen zijnde overstap moet de KNVB op zoek naar een nieuwe bondscoach. Koeman volgt in Catalonië de ontslagen Quique Setién op.

Met de overgang naar FC Barcelona gaat voor Koeman een langgekoesterde wens in vervulling. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij ooit als hoofdtrainer wilde terugkeren bij de club waar hij van 1989 tot en met 1995 speelde. Later was hij er assistent van Louis van Gaal. Koeman won als speler met FC Barcelona in 1992 de Europa Cup I. In de finale op Wembley maakte de verdediger in de verlenging het enige doelpunt.

De 57-jarige bondscoach van Oranje was dinsdag in Zeist bij de KNVB om daar te vertellen dat hij in onderhandeling was met Barcelona. "Ja, ik zou het graag willen, maar het is pas definitief als de handtekening is gezet", zei Koeman tegen de NOS. Daarna vloog hij in een privéjet naar de Spaanse stad om zijn contract af te handelen.

Messi

Bij FC Barcelona staat Frenkie de Jong onder contract en speelt de grote vedette Lionel Messi. Bartomeu benadrukte dat de geruchten dat Messi weg zou willen, niet kloppen. "Messi blijft bij Barça, geen twijfel. Hij maakt deel uit van het project van Koeman."

Koeman werd in februari 2018 aangesteld als bondscoach van Oranje, waar hij Dick Advocaat opvolgde. Hij tekende een contract tot en met het WK van 2022. Later werd bekend dat er een clausule in het contract was opgenomen dat Koeman mocht vertrekken wanneer FC Barcelona zich zou melden.

De belangrijkste aanleiding voor de trainerswissel bij FC Barcelona is de pijnlijke nederlaag in de Champions League van vorige week. In Lissabon werd FC Barcelona met 8-2 vernederd door Bayern München. De competitie was ook al slecht afgelopen. Barça moest de landstitel aan rivaal Real Madrid laten, terwijl het nog bovenaan stond voordat het coronavirus uitbrak.

Meer uit Voetbal

Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

14 minuten geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

15 minuten geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

3 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

5 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

8 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

13 uur geleden
Opnieuw meerdere arrestaties rond gokschandaal Turks voetbal

ANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.

13 uur geleden