Voorzitter Barça: als er niets misgaat, wordt Koeman onze coach
BARCELONA (ANP) - Als er niets tussenkomt, wordt Ronald Koeman de nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. Dat zei voorzitter Josep Maria Bartomeu dinsdag op de website van de Catalaanse club. "Het is nog een kwestie van details", zei hij. "We weten hoe hij denkt en wat zijn filosofie is." Door de op handen zijnde overstap moet de KNVB op zoek naar een nieuwe bondscoach. Koeman volgt in Catalonië de ontslagen Quique Setién op.
Met de overgang naar FC Barcelona gaat voor Koeman een langgekoesterde wens in vervulling. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij ooit als hoofdtrainer wilde terugkeren bij de club waar hij van 1989 tot en met 1995 speelde. Later was hij er assistent van Louis van Gaal. Koeman won als speler met FC Barcelona in 1992 de Europa Cup I. In de finale op Wembley maakte de verdediger in de verlenging het enige doelpunt.
De 57-jarige bondscoach van Oranje was dinsdag in Zeist bij de KNVB om daar te vertellen dat hij in onderhandeling was met Barcelona. "Ja, ik zou het graag willen, maar het is pas definitief als de handtekening is gezet", zei Koeman tegen de NOS. Daarna vloog hij in een privéjet naar de Spaanse stad om zijn contract af te handelen.
Messi
Bij FC Barcelona staat Frenkie de Jong onder contract en speelt de grote vedette Lionel Messi. Bartomeu benadrukte dat de geruchten dat Messi weg zou willen, niet kloppen. "Messi blijft bij Barça, geen twijfel. Hij maakt deel uit van het project van Koeman."
Koeman werd in februari 2018 aangesteld als bondscoach van Oranje, waar hij Dick Advocaat opvolgde. Hij tekende een contract tot en met het WK van 2022. Later werd bekend dat er een clausule in het contract was opgenomen dat Koeman mocht vertrekken wanneer FC Barcelona zich zou melden.
De belangrijkste aanleiding voor de trainerswissel bij FC Barcelona is de pijnlijke nederlaag in de Champions League van vorige week. In Lissabon werd FC Barcelona met 8-2 vernederd door Bayern München. De competitie was ook al slecht afgelopen. Barça moest de landstitel aan rivaal Real Madrid laten, terwijl het nog bovenaan stond voordat het coronavirus uitbrak.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
7 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
21 uur geleden