Voorzitter ATP weigert tennisjaar 2020 als verloren te beschouwen
MILAAN (ANP) - Andrea Gaudenzi, de voorzitter van de ATP, heeft de hoop dat er in 2020 nog getennist wordt nog niet opgegeven. Veel tennissers, waaronder Kiki Bertens, lieten onlangs blijken dat zij niet uitsluiten dat er pas in 2021 weer op professioneel niveau gespeeld wordt.
"Het zou onverstandig zijn om nu al een punt achter het seizoen te zetten. Niemand weet wat er gaat gebeuren, maar we willen het optimistisch bekijken", aldus Gaudenzi.
"Het is duidelijk dat er meerdere opties zijn; bijvoorbeeld spelen achter gesloten deuren of leven met reisbeperkingen die gelden. Maar we hebben deze beslissingen nog niet genomen omdat het allemaal hypothetische scenario's zijn."
Half juli
Tot half juli wordt er niet gespeeld en op 15 mei wordt er beslist over de toernooien na Wimbledon. Dat grandslamtoernooi besloot de editie van 2020 te schrappen. Roland Garros en de US Open staan in het najaar nog wel op de kalender. "Begin juni zullen we waarschijnlijk meer weten over de Amerikaanse nazomer", voorspelt de voorzitter.
Waar sommige voetbalcompetities de intentie hebben weer in actie te komen, is dat voor toernooi-organisatoren aanzienlijk moeilijker. De deelnemers komen uit diverse werelddelen en overal gelden andere reisrestricties. "Je kunt inschatten dat het vrij onwaarschijnlijk is dat alle landen hetzelfde beleid zullen voeren met betrekking tot reisbeperkingen", aldus de Italiaan.
"Australië zit vandaag bijvoorbeeld in een compleet andere fase dan het Verenigd Koninkrijk. Kijk naar Zweden, waar ze een heel andere aanpak hebben gekozen. We zouden waarschijnlijk vandaag nog een toernooi in Zweden kunnen spelen. Maar kunnen er vandaag honderd spelers naar Zweden reizen? Nee. Dus dat is de uitdaging."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
5 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden