Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzitter ATP weigert tennisjaar 2020 als verloren te beschouwen

Voorzitter ATP weigert tennisjaar 2020 als verloren te beschouwen

MILAAN (ANP) - Andrea Gaudenzi, de voorzitter van de ATP, heeft de hoop dat er in 2020 nog getennist wordt nog niet opgegeven. Veel tennissers, waaronder Kiki Bertens, lieten onlangs blijken dat zij niet uitsluiten dat er pas in 2021 weer op professioneel niveau gespeeld wordt.

"Het zou onverstandig zijn om nu al een punt achter het seizoen te zetten. Niemand weet wat er gaat gebeuren, maar we willen het optimistisch bekijken", aldus Gaudenzi.

"Het is duidelijk dat er meerdere opties zijn; bijvoorbeeld spelen achter gesloten deuren of leven met reisbeperkingen die gelden. Maar we hebben deze beslissingen nog niet genomen omdat het allemaal hypothetische scenario's zijn."

Half juli

Tot half juli wordt er niet gespeeld en op 15 mei wordt er beslist over de toernooien na Wimbledon. Dat grandslamtoernooi besloot de editie van 2020 te schrappen. Roland Garros en de US Open staan in het najaar nog wel op de kalender. "Begin juni zullen we waarschijnlijk meer weten over de Amerikaanse nazomer", voorspelt de voorzitter.

Waar sommige voetbalcompetities de intentie hebben weer in actie te komen, is dat voor toernooi-organisatoren aanzienlijk moeilijker. De deelnemers komen uit diverse werelddelen en overal gelden andere reisrestricties. "Je kunt inschatten dat het vrij onwaarschijnlijk is dat alle landen hetzelfde beleid zullen voeren met betrekking tot reisbeperkingen", aldus de Italiaan.

"Australië zit vandaag bijvoorbeeld in een compleet andere fase dan het Verenigd Koninkrijk. Kijk naar Zweden, waar ze een heel andere aanpak hebben gekozen. We zouden waarschijnlijk vandaag nog een toernooi in Zweden kunnen spelen. Maar kunnen er vandaag honderd spelers naar Zweden reizen? Nee. Dus dat is de uitdaging."

Meer uit Sport

Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

9 minuten geleden
Griekspoor niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.

4 uur geleden
Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

11 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

13 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

15 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

18 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

19 uur geleden