Voorzitter accumaker Northvolt: productieproces moet beter
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse accufabrikant Northvolt moet het productieproces van zijn batterijen voor elektrische auto's verbeteren. Dat heeft tijdelijk voorzitter Tom Johnstone gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Northvolt vroeg donderdag in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aan en vrijdag werd bekend dat topman Peter Carlsson opstapt.
Northvolt heeft het al tijden moeilijk door hevige concurrentie van Chinese fabrikanten en autobouwers die hun plannen voor de productie van elektrische auto's bijstellen. Tegelijkertijd heeft Northvolt te maken gehad met vertraagde leveringen van accu's aan vrachtwagenbouwer Scania en een annulering van een order ter waarde van 2 miljard euro door BMW.
Johnstone zegt dat productievertragingen mede hebben geleid tot de financiële problemen. Het is dan ook noodzakelijk dat hier operationele verbeteringen worden doorgevoerd, aldus de interim-voorzitter.
Chapter 11-faillissementsaanvraag
De zogeheten Chapter 11-faillissementsaanvraag werd gedaan in de Amerikaanse staat Texas. Dat betekent dat het bedrijf tijdelijk is beschermd tegen schuldeisers terwijl het bestuur een oplossing voor de geldnood kan vinden. Dit biedt de accufabrikant naar eigen zeggen toegang tot ongeveer 245 miljoen dollar aan nieuwe financiering, waaronder een lening van een bestaande klant. Alle activiteiten van Northvolt blijven "als vanouds" doorgaan, waaronder de productie van accu's in Northvolts grootste fabriek in Zweden.
Naar verwachting is de herstructurering van schulden in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond. Daarbij bekijkt Northvolt ook voorstellen voor nieuwe investeringen in het bedrijf.
Northvolt kondigde eerder dit jaar aan 1600 van de ongeveer 6500 banen te schrappen. Ook schrapte het bedrijf plannen voor de bouw van een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
1 dag geleden