Voorzitter accumaker Northvolt: productieproces moet beter
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse accufabrikant Northvolt moet het productieproces van zijn batterijen voor elektrische auto's verbeteren. Dat heeft tijdelijk voorzitter Tom Johnstone gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Northvolt vroeg donderdag in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aan en vrijdag werd bekend dat topman Peter Carlsson opstapt.
Northvolt heeft het al tijden moeilijk door hevige concurrentie van Chinese fabrikanten en autobouwers die hun plannen voor de productie van elektrische auto's bijstellen. Tegelijkertijd heeft Northvolt te maken gehad met vertraagde leveringen van accu's aan vrachtwagenbouwer Scania en een annulering van een order ter waarde van 2 miljard euro door BMW.
Johnstone zegt dat productievertragingen mede hebben geleid tot de financiƫle problemen. Het is dan ook noodzakelijk dat hier operationele verbeteringen worden doorgevoerd, aldus de interim-voorzitter.
Chapter 11-faillissementsaanvraag
De zogeheten Chapter 11-faillissementsaanvraag werd gedaan in de Amerikaanse staat Texas. Dat betekent dat het bedrijf tijdelijk is beschermd tegen schuldeisers terwijl het bestuur een oplossing voor de geldnood kan vinden. Dit biedt de accufabrikant naar eigen zeggen toegang tot ongeveer 245 miljoen dollar aan nieuwe financiering, waaronder een lening van een bestaande klant. Alle activiteiten van Northvolt blijven "als vanouds" doorgaan, waaronder de productie van accu's in Northvolts grootste fabriek in Zweden.
Naar verwachting is de herstructurering van schulden in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond. Daarbij bekijkt Northvolt ook voorstellen voor nieuwe investeringen in het bedrijf.
Northvolt kondigde eerder dit jaar aan 1600 van de ongeveer 6500 banen te schrappen. Ook schrapte het bedrijf plannen voor de bouw van een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
6 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
7 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
9 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
21 uur geleden