Voorzitter accumaker Northvolt: productieproces moet beter
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse accufabrikant Northvolt moet het productieproces van zijn batterijen voor elektrische auto's verbeteren. Dat heeft tijdelijk voorzitter Tom Johnstone gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Northvolt vroeg donderdag in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aan en vrijdag werd bekend dat topman Peter Carlsson opstapt.
Northvolt heeft het al tijden moeilijk door hevige concurrentie van Chinese fabrikanten en autobouwers die hun plannen voor de productie van elektrische auto's bijstellen. Tegelijkertijd heeft Northvolt te maken gehad met vertraagde leveringen van accu's aan vrachtwagenbouwer Scania en een annulering van een order ter waarde van 2 miljard euro door BMW.
Johnstone zegt dat productievertragingen mede hebben geleid tot de financiële problemen. Het is dan ook noodzakelijk dat hier operationele verbeteringen worden doorgevoerd, aldus de interim-voorzitter.
Chapter 11-faillissementsaanvraag
De zogeheten Chapter 11-faillissementsaanvraag werd gedaan in de Amerikaanse staat Texas. Dat betekent dat het bedrijf tijdelijk is beschermd tegen schuldeisers terwijl het bestuur een oplossing voor de geldnood kan vinden. Dit biedt de accufabrikant naar eigen zeggen toegang tot ongeveer 245 miljoen dollar aan nieuwe financiering, waaronder een lening van een bestaande klant. Alle activiteiten van Northvolt blijven "als vanouds" doorgaan, waaronder de productie van accu's in Northvolts grootste fabriek in Zweden.
Naar verwachting is de herstructurering van schulden in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond. Daarbij bekijkt Northvolt ook voorstellen voor nieuwe investeringen in het bedrijf.
Northvolt kondigde eerder dit jaar aan 1600 van de ongeveer 6500 banen te schrappen. Ook schrapte het bedrijf plannen voor de bouw van een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.
13 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.
14 uur geledenLOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
16 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
17 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
1 dag geleden