Voorzitter accumaker Northvolt: productieproces moet beter
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse accufabrikant Northvolt moet het productieproces van zijn batterijen voor elektrische auto's verbeteren. Dat heeft tijdelijk voorzitter Tom Johnstone gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Northvolt vroeg donderdag in de Verenigde Staten een vorm van uitstel van betaling aan en vrijdag werd bekend dat topman Peter Carlsson opstapt.
Northvolt heeft het al tijden moeilijk door hevige concurrentie van Chinese fabrikanten en autobouwers die hun plannen voor de productie van elektrische auto's bijstellen. Tegelijkertijd heeft Northvolt te maken gehad met vertraagde leveringen van accu's aan vrachtwagenbouwer Scania en een annulering van een order ter waarde van 2 miljard euro door BMW.
Johnstone zegt dat productievertragingen mede hebben geleid tot de financiële problemen. Het is dan ook noodzakelijk dat hier operationele verbeteringen worden doorgevoerd, aldus de interim-voorzitter.
Chapter 11-faillissementsaanvraag
De zogeheten Chapter 11-faillissementsaanvraag werd gedaan in de Amerikaanse staat Texas. Dat betekent dat het bedrijf tijdelijk is beschermd tegen schuldeisers terwijl het bestuur een oplossing voor de geldnood kan vinden. Dit biedt de accufabrikant naar eigen zeggen toegang tot ongeveer 245 miljoen dollar aan nieuwe financiering, waaronder een lening van een bestaande klant. Alle activiteiten van Northvolt blijven "als vanouds" doorgaan, waaronder de productie van accu's in Northvolts grootste fabriek in Zweden.
Naar verwachting is de herstructurering van schulden in het eerste kwartaal van volgend jaar afgerond. Daarbij bekijkt Northvolt ook voorstellen voor nieuwe investeringen in het bedrijf.
Northvolt kondigde eerder dit jaar aan 1600 van de ongeveer 6500 banen te schrappen. Ook schrapte het bedrijf plannen voor de bouw van een nieuwe fabriek.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
20 minuten geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in augustus verder gestegen na de toename in juli, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De prijsstijgingen worden veroorzaakt door de extreme weersomstandigheden en de aanhoudende geopolitieke spanningen in de Perzische Golf en de Zwarte Zee, die de aanvoer vanuit belangrijke productieregio's verstoren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt McDonald's een last onder dwangsom op, omdat de fastfoodketen zich in Nederland niet houdt aan regels voor wegwerpbekers. McDonald's heeft de inspectie beloofd om vanaf volgend jaar alleen nog maar herbruikbare bekers aan zijn klanten in de restaurants aan te bieden.
5 uur geleden