
Voorzichtig herstel chipbedrijven in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven lieten dinsdag een voorzichtig herstel zien op de Amsterdamse beurs. In de chipsector wordt deze week vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag naar buiten komen. De verwachtingen over de prestaties van de belangrijke verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) en aanjager van de AI-koersrally op de beurzen, zijn hooggespannen. De cijfers van Nvidia zullen waarschijnlijk de stemming op de beursvloeren voor de komende tijd bepalen.
ASMI, Besi en ASML wonnen tot 0,6 procent, na de zware koersverliezen in de afgelopen twee handelsdagen. Mede daardoor noteerde de AEX-index op het Damrak in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 866,51 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 873,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs verloren tot 0,3 procent. Londen won 0,2 procent.
Verzekeraar Aegon en de informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX waren de grootste dalers in de AEX, met minnen van rond de 0,4 procent. In de MidKap sloot luchtvaartcombinatie Air France-KLM de rij met een verlies van 0,7 procent. Thuisbezorgd-eigenaar Just Eat Takeaway ging aan kop met een plus van 1,9 procent.
Tevreden
Bij de kleinere bedrijven zakte Azerion 1,7 procent. Het spelletjes- en advertentiebedrijf boekte meer omzet in het derde kwartaal. Topman Umut Akpinar is tevreden met de prestaties en ziet meer kansen om de groei te versnellen via strategische samenwerkingen en overnames. Het bedrijf handhaafde verder de verwachtingen voor het hele jaar.
Thyssenkrupp steeg 8 procent in Frankfurt. Het Duitse industrieconcern leed in het afgelopen boekjaar een nettoverlies van 1,4 miljard euro, tegen een verlies van 2 miljard euro vorig jaar. In het nieuwe boekjaar verwacht het bedrijf weer een winst te boeken, van tussen de 100 miljoen en 500 miljoen euro.
Nieuwe plannen
In Zürich klom Nestlé 0,7 procent, na de presentatie van nieuwe plannen om de groei te versnellen. Het Zwitserse voedingsconcern wil meer geld uitgeven aan reclame en marketing en meer kosten besparen om deze investeringen te financieren. Ook wordt de waterdivisie van het bedrijf per 1 januari 2025 een zelfstandige onderneming onder leiding van Muriel Lienau, de huidige baas van Nestlé Waters Europe.
De euro was 1,0584 dollar waard, tegen 1,0576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 68,88 dollar. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 73,05 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een hoge koninklijke onderscheiding gekregen voor zijn werk als centralebankpresident. Knot is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd donderdag op de afscheidsreceptie van Knot op het hoofdkantoor van DNB in Amsterdam uitgereikt door minister van Financiën Eelco Heinen.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
2 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt niet eenvoudig voor klanten om geld terug te krijgen van Booking.com voor te hoge tarieven voor verblijven, stelt juridisch specialist Sjaak Drinkenburg van juridisch dienstverlener DAS. Hij reageert daarmee op de massaclaim van de Consumentenbond tegen de bekende hotelboekingssite, die binnen een week al meer dan 180.000 aanmeldingen kreeg.
5 uur geleden