Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.

De Dow Jones-index op Wall Street ging kort na opening van de handel een fractie omlaag naar 49.224 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,1 procent lager op 7158 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent op 24.770 punten.

De Amerikaanse president Donald Trump annuleerde afgelopen weekend een bezoek van twee Amerikaanse gezanten aan Pakistan, waar verdere gesprekken met Iran zouden plaatsvinden. Dat betekende een nieuwe klap voor de vredesvooruitzichten in het Midden-Oosten.

Solide kwartaalresultaten

Hoewel een akkoord om de oorlog te beëindigen nog altijd buiten bereik ligt, putten beleggers wel moed uit de tot nu toe solide kwartaalresultaten. Van de 139 bedrijven in de S&P 500 die voor het weekend al met resultaten zijn gekomen, overtroffen volgens persbureau Reuters dik 81 de verwachtingen van analisten.

Domino's Pizza ging maandag wel ruim 7 procent onderuit. De pizzaketen is met tegenvallende verwachtingen voor zijn omzet gekomen.

Amazon

Later deze week komen onder meer Amazon, Microsoft en Apple met hun kwartaalresultaten. Van het Fed-besluit van deze week wordt weinig vuurwerk verwacht. De meeste economen denken dat de Fed nog zeker een half jaar wacht voordat de rente wordt verlaagd.

Meta Platforms noteerde 0,2 procent hoger. De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door het Facebook-moederconcern mag niet doorgaan van China. Voorlopig lijkt Meta echter niet van plan af te zien van de deal. Het concern heeft in een verklaring gezegd dat het een oplossing verwacht voor de Chinese kwestie.

Ook werd bekend dat farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, voor bijna 12 miljard dollar wordt overgenomen door het Indiase Sun Pharmaceutical. Beleggers zetten Organon daarop 17 procent hoger.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

8 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

10 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit hoger na reeks verliesdagen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.

10 uur geleden
Duitse luchtvaart boos dat Berlijn Emirates meer vluchten belooft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.

11 uur geleden
Wall Street hoger na resultaten Oracle en inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.

12 uur geleden
Top tien rijkste mensen nu uitsluitend Amerikanen, zegt Bloomberg

NEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.

12 uur geleden