Voorzichtig begin op Wall Street na vastlopen overleg Iran en VS
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
De Dow Jones-index op Wall Street ging kort na opening van de handel een fractie omlaag naar 49.224 punten. De brede S&P 500 noteerde 0,1 procent lager op 7158 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,3 procent op 24.770 punten.
De Amerikaanse president Donald Trump annuleerde afgelopen weekend een bezoek van twee Amerikaanse gezanten aan Pakistan, waar verdere gesprekken met Iran zouden plaatsvinden. Dat betekende een nieuwe klap voor de vredesvooruitzichten in het Midden-Oosten.
Solide kwartaalresultaten
Hoewel een akkoord om de oorlog te beëindigen nog altijd buiten bereik ligt, putten beleggers wel moed uit de tot nu toe solide kwartaalresultaten. Van de 139 bedrijven in de S&P 500 die voor het weekend al met resultaten zijn gekomen, overtroffen volgens persbureau Reuters dik 81 de verwachtingen van analisten.
Domino's Pizza ging maandag wel ruim 7 procent onderuit. De pizzaketen is met tegenvallende verwachtingen voor zijn omzet gekomen.
Amazon
Later deze week komen onder meer Amazon, Microsoft en Apple met hun kwartaalresultaten. Van het Fed-besluit van deze week wordt weinig vuurwerk verwacht. De meeste economen denken dat de Fed nog zeker een half jaar wacht voordat de rente wordt verlaagd.
Meta Platforms noteerde 0,2 procent hoger. De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door het Facebook-moederconcern mag niet doorgaan van China. Voorlopig lijkt Meta echter niet van plan af te zien van de deal. Het concern heeft in een verklaring gezegd dat het een oplossing verwacht voor de Chinese kwestie.
Ook werd bekend dat farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, voor bijna 12 miljard dollar wordt overgenomen door het Indiase Sun Pharmaceutical. Beleggers zetten Organon daarop 17 procent hoger.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
1 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
1 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
4 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.
6 uur geleden