Voorwaardelijke werkstraf geëist tegen politieagent voor geweld
HILVERSUM (ANP) - Tegen een 31-jarige agent is een voorwaardelijke werkstraf geëist van 24 uur. De agent wordt verdacht van mishandeling van een verdachte die hij in Hilversum wilde aanhouden. Het Openbaar Ministerie ziet het gebruikte geweld als disproportioneel.
De agent was bezig op 25 april 2020 in Hilversum met handhaving van de coronamaatregelen. Met een collega spraken ze de vier inzittenden van een auto aan. Volgens de toen geldende regels waren dat namelijk te veel mensen in een auto. De man die later aangifte deed stelde zich provocerend op en de agent gebruikte pepperspray. Hij sommeerde de man op de knieën te gaan zitten en schopte hem tweemaal tegen zijn billen toen de man dat weigerde.
Uit beeld blijkt dat de man zich op het moment van de schoppen niet meer verzette en bovendien had de agent niet gewaarschuwd dat hij geweld zou gaan gebruiken. De schoppen zijn mishandeling, oordeelt het OM. De agent is de grens van zijn bevoegdheid om geweld te gebruiken overgegaan.
De officier van justitie beschreef wel het spanningsveld waarin politiemensen moeten werken. Er zijn mensen die altijd discussie willen voeren als zij door de politie worden aangesproken op hun gedrag en niet zelden gebeurt dit zonder respect, meldt het OM in een bericht over de eis. Bovendien had de man zichzelf in de situatie gebracht door de coronamaatregelen te overtreden en zich te verzetten. Verder had de agent ook niet "vol" uitgehaald. Toch vond de officier een "strafrechtelijke reactie" op zijn plaats.
De rechter doet op 12 januari uitspraak.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geleden