Voorwaardelijke celstraf voor ontuchtige treinmachinist
UTRECHT (ANP) - Een voormalig treinmachinist is donderdag door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 8 maanden, met een proeftijd van twee jaar. De 60-jarige man uit Leusden had eerder al bekend dat hij tussen 2000 en 2008 geregeld een jongen meenam in de bestuurderscabine van de Thalys, om samen seks te hebben tijdens de ritten tussen Amsterdam en Brussel. De uitspraak is conform de eis van het Openbaar Ministerie.
De jonge autistische treinliefhebber was pas 14 jaar oud toen hij de machinist in 2000 leerde kennen. "Die jongen was echt oprecht geïnteresseerd in de trein. Hij wist er meer van af dan ik, heel bijzonder vond ik dat. Ik was apetrots op de trein", vertelde de machinist tijdens de behandeling van de zaak, eerder deze maand. Hij nam de jongen eerst een keer of drie mee naar Brussel voordat hij seksuele gevoelens voor hem ontwikkelde.
De jongen ging jarenlang twee tot drie keer per maand mee op de trein. In zijn aangifte bij de politie heeft het nu 34-jarige slachtoffer verklaard dat ze seks hadden in de treincabine en dat hij de Thalys mocht besturen, terwijl de machinist hem tijdens de ritten oraal bevredigde.
Tegelijkertijd was de machinist een belangrijke vaderfiguur in het leven van de jonge treinliefhebber, liet hij tijdens de zitting via zijn advocaat weten. De rechtbank rekent het de verdachte zwaar aan dat hij misbruik heeft gemaakt van zijn positie. "Hij wist dat het slachtoffer kwetsbaar was, een grote passie had voor treinen en hem als een vaderfiguur zag. De verdachte creëerde daarmee een afhankelijkheidsrelatie. Het slachtoffer wilde zijn treinritjes niet missen en nam de door verdachte geïnitieerde seksuele relatie op de koop toe, ondanks de weerstand die hij voelde", staat in het vonnis van de rechtbank.
De verdachte toonde berouw in de rechtbank. "Ik wou dat ik er iets aan kon veranderen. Ik kan het niet terugdraaien. Ik kan alleen spijt betuigen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een boete van 250 euro geëist tegen Koen Schuiling, voormalig burgemeester van Groningen, voor schennispleging. Schuiling (67) wordt ervan verdacht dat hij in maart 2024 masturberend achter het stuur heeft gezeten, terwijl hij tussen Hoogezand en Groningen over de A7 reed.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De militaire inlichtingendienst MIVD ziet op dit moment "geen intentie" dat Rusland snel na het einde van een oorlog in Oekraïne een conflict wil beginnen met de NAVO. Wel kan de Russische krijgsmacht na het einde van de huidige oorlog "in iets minder dan een jaar gereed zijn voor een conflict, kleinschalig, met de NAVO", waarschuwde directeur Peter Reesink van de MIVD in een briefing in de Tweede Kamer.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft woensdag een man aangehouden na een bommelding bij vliegbasis Leeuwarden. De man riep dat hij een bom bij zich had. Het pakket dat hij bij zich droeg, wordt door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) onderzocht. Dat bevestigt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO, SP, Volt, ChristenUnie en DENK willen dat het kabinet toch overgaat tot evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza. Minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) kondigde onlangs aan 12 miljoen euro te steken in zorg voor Gazanen in de regio, maar niet te kiezen voor behandeling in Nederland.
5 uur geleden