Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorwaardelijke celstraf Valcke, vrijspraak PSG-voorzitter

Voorwaardelijke celstraf Valcke, vrijspraak PSG-voorzitter

ZÜRICH (ANP/AFP) - Een Zwitserse rechtbank heeft voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van de Franse topclub Paris Saint-Germain vrijgesproken van crimineel gedrag. Justitie eiste vorige maand nog een gevangenisstraf van 28 maanden tegen de 46-jarige zakenman uit Qatar.

Jérôme Valcke, voormalig secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA, kreeg in plaats van de geëiste drie jaar cel een voorwaardelijke gevangenisstraf van 120 dagen. De Fransman moet een bedrag van 1,75 miljoen euro terugbetalen aan de FIFA. De zaak draaide om vermeende corruptie bij de toewijzing van uitzendrechten van diverse grote voetbaltoernooien, waaronder WK's.

Valcke zou zichzelf daarmee hebben verrijkt. Een deel van de rechten kwam terecht bij Al-Khelaïfi, die ook de baas is van de beIN Media Group. In ruil daarvoor mocht Valcke geruime tijd kosteloos een luxe villa op Sardinië bewonen die eigendom is van de Qatarees. De rechter zag echter niet genoeg bewijs om ze achter de tralies te zetten. Al-Khelaïfi en de Griekse zakenman Dinos Deris, die ook betrokken zou zijn bij de zaak, werden zelfs vrijgesproken.

Belangenverstrengeling

"Na een meedogenloze vierjarige campagne tegen mij, waarin de feiten en de wet steeds werden genegeerd, is mijn naam eindelijk volledig gezuiverd", aldus de Qatarese eigenaar van Champions League-finalist PSG. "Het vonnis van vandaag herstelt mijn vertrouwen in de rechtsstaat en in een eerlijk proces, na vier jaar vol ongegronde aantijgingen, fictieve beschuldigingen en voortdurende pogingen om mijn reputatie te besmetten."

Tegen Al-Khelaïfi liepen de afgelopen jaren diverse onderzoeken, onder meer door de Franse justitie en door de UEFA. Lang niet alle Europese landen waren er daarom blij mee dat Al-Khelaïfi vorig jaar als vertegenwoordiger van de ECA, de associatie van Europese topclubs, toetrad tot het hoofdbestuur van de UEFA. Ze vrezen voor mogelijke belangenverstrengeling.

Valcke (60) was jarenlang de rechterhand van Sepp Blatter. In 2015 zorgde een grote corruptiezaak binnen de mondiale voetbalbond voor de val van vrijwel alle kopstukken, onder wie ook Blatter en Valcke. Beiden kregen een lange schorsing.

Meer uit Voetbal

Ajax verspeelt punten in thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft punten verloren in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (2-2). De club uit Amsterdam verspeelde na rust een voorsprong van 2-0.

1 uur geleden
Liverpool speelt gelijk, Brobbey maakt winnende voor Sunderland

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ook in de competitiewedstrijd op eigen veld tegen nummer 19 Burnley geen zege geboekt: 1-1. Het is al het vierde gelijkspel op rij voor de ploeg van trainer Arne Slot, die dit kalenderjaar nog niet won in de Premier League. Ondanks het nieuwe puntenverlies neemt Liverpool de vierde plek op de ranglijst weer over van Manchester United, dat eerder op zaterdag van Manchester City won.

1 uur geleden
Dortmund boekt zwaarbevochten zege op hekkensluiter FC St. Pauli

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft het thuisduel met hekkensluiter FC St. Pauli ternauwernood in een overwinning omgezet. De belangrijkste concurrent van koploper Bayern München gaf een 2-0-voorsprong weg, maar won alsnog door een benutte strafschop van Emre Can in de blessuretijd: 3-2.

2 uur geleden
Koploper Internazionale boekt minimale zege bij Udinese

UDINE (ANP) - De Italiaanse koploper Internazionale heeft een minimale zege geboekt bij middenmoter Udinese. Een knappe treffer van spits Lautaro Martínez in de twintigste minuut gaf de doorslag: 0-1.

2 uur geleden
Real Madrid besluit roerige week met competitiezege op Levante

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.

2 uur geleden
FC Twente en Ajax in evenwicht bij herstart Eredivisie Vrouwen

ENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.

2 uur geleden
United verslaat City in stadsderby van Manchester

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.

3 uur geleden