Voorwaardelijke celstraf Valcke, vrijspraak PSG-voorzitter
ZÜRICH (ANP/AFP) - Een Zwitserse rechtbank heeft voorzitter Nasser Al-Khelaïfi van de Franse topclub Paris Saint-Germain vrijgesproken van crimineel gedrag. Justitie eiste vorige maand nog een gevangenisstraf van 28 maanden tegen de 46-jarige zakenman uit Qatar.
Jérôme Valcke, voormalig secretaris-generaal van wereldvoetbalbond FIFA, kreeg in plaats van de geëiste drie jaar cel een voorwaardelijke gevangenisstraf van 120 dagen. De Fransman moet een bedrag van 1,75 miljoen euro terugbetalen aan de FIFA. De zaak draaide om vermeende corruptie bij de toewijzing van uitzendrechten van diverse grote voetbaltoernooien, waaronder WK's.
Valcke zou zichzelf daarmee hebben verrijkt. Een deel van de rechten kwam terecht bij Al-Khelaïfi, die ook de baas is van de beIN Media Group. In ruil daarvoor mocht Valcke geruime tijd kosteloos een luxe villa op Sardinië bewonen die eigendom is van de Qatarees. De rechter zag echter niet genoeg bewijs om ze achter de tralies te zetten. Al-Khelaïfi en de Griekse zakenman Dinos Deris, die ook betrokken zou zijn bij de zaak, werden zelfs vrijgesproken.
Belangenverstrengeling
"Na een meedogenloze vierjarige campagne tegen mij, waarin de feiten en de wet steeds werden genegeerd, is mijn naam eindelijk volledig gezuiverd", aldus de Qatarese eigenaar van Champions League-finalist PSG. "Het vonnis van vandaag herstelt mijn vertrouwen in de rechtsstaat en in een eerlijk proces, na vier jaar vol ongegronde aantijgingen, fictieve beschuldigingen en voortdurende pogingen om mijn reputatie te besmetten."
Tegen Al-Khelaïfi liepen de afgelopen jaren diverse onderzoeken, onder meer door de Franse justitie en door de UEFA. Lang niet alle Europese landen waren er daarom blij mee dat Al-Khelaïfi vorig jaar als vertegenwoordiger van de ECA, de associatie van Europese topclubs, toetrad tot het hoofdbestuur van de UEFA. Ze vrezen voor mogelijke belangenverstrengeling.
Valcke (60) was jarenlang de rechterhand van Sepp Blatter. In 2015 zorgde een grote corruptiezaak binnen de mondiale voetbalbond voor de val van vrijwel alle kopstukken, onder wie ook Blatter en Valcke. Beiden kregen een lange schorsing.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
2 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
11 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
13 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
15 uur geleden