Voorvrouw van de polder wint emancipatieprijs
DEN HAAG (ANP) - SER-voorzitter Mariëtte Hamer heeft dit jaar de Joke Smitprijs gewonnen, voor haar bijdrage aan vrouwenemancipatie. Hamer speelde onlangs nog een sleutelrol in de komst van een vrouwenquotum voor grote bedrijven. De voorvrouw van de polder krijgt "naast politiek ook het bedrijfsleven in beweging", zegt de jury.
De voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, waar werkgevers en werknemers overleggen en compromissen sluiten, spant zich volgens de jury al haar hele loopbaan in voor de emancipatie van vrouwen. Hamer was eerder onder andere fractievoorzitter voor de PvdA in de Tweede Kamer.
Hamer ontving de tweejaarlijkse regeringsprijs voor emancipatie woensdag uit handen van minister Wouter Koolmees. De onderscheiding levert haar 10.000 euro en een kunstobject op.
De prijs is vernoemd naar de feministe Joke Smit (1933 - 1981). De gelijktijdig uitgereikte aanmoedigingsprijs ging naar straatvoetbalster Rocky Hehakaija. Zij kreeg de meeste stemmen in een onlineverkiezing.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Nederland en Noorwegen gaan nauwer samenwerken om de Noordzee beter te beschermen. Ze "verdiepen hun samenwerking" onder meer bij het toezicht op zee en het gebruik van satellietgegevens, hebben premier Rob Jetten en zijn Noorse collega Jonas Gahr Støre afgesproken. Jetten ontving Støre maandag in Zeeland.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes heeft afgelopen zomer voor het eerst uitgebreid verklaard over zijn rol bij drugssmokkel. Dat zei zijn advocaat maandag tijdens een zitting in hoger beroep.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig gedupeerden en nabestaanden willen in november gebruikmaken van hun spreekrecht tijdens de behandeling van de strafzaak over de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in Den Haag. Daarbij kwamen op 7 december 2024 zes mensen om het leven, vijf raakten gewond.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie is maandag opnieuw bezig met zoekacties in en om Overasselt en verwacht dat dat ook de komende dagen nog zo zal zijn. Met specialistische teams wordt gezocht naar voorwerpen en ander bewijsmateriaal. De Mobiele Eenheid ondersteunt daarbij, laat de politie maandagochtend weten.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De publieke omroep heeft maandag bij mediaminister Rianne Letschert officieel een verzoek neergelegd om de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Volgens de NPO is daar inmiddels voldoende juridische grondslag voor.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse grimeur Arjen Tuiten heeft in de nacht van zondag op maandag een Emmy Award gewonnen voor zijn werk aan een aflevering van de hitserie The Pitt. De 45-jarige make-upartist maakte voor de laatste aflevering in het tweede seizoen, waarin een keizersnede wordt verricht, een realistische replica van het lichaam van de patiënt.
8 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument gaat Snapchat aanklagen. Het is de tweede keer in korte tijd dat een Nederlandse claimstichting een rechtszaak aanspant tegen het socialemediaplatform.
8 uur geleden