Voorvrouw van de polder wint emancipatieprijs
DEN HAAG (ANP) - SER-voorzitter Mariëtte Hamer heeft dit jaar de Joke Smitprijs gewonnen, voor haar bijdrage aan vrouwenemancipatie. Hamer speelde onlangs nog een sleutelrol in de komst van een vrouwenquotum voor grote bedrijven. De voorvrouw van de polder krijgt "naast politiek ook het bedrijfsleven in beweging", zegt de jury.
De voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, waar werkgevers en werknemers overleggen en compromissen sluiten, spant zich volgens de jury al haar hele loopbaan in voor de emancipatie van vrouwen. Hamer was eerder onder andere fractievoorzitter voor de PvdA in de Tweede Kamer.
Hamer ontving de tweejaarlijkse regeringsprijs voor emancipatie woensdag uit handen van minister Wouter Koolmees. De onderscheiding levert haar 10.000 euro en een kunstobject op.
De prijs is vernoemd naar de feministe Joke Smit (1933 - 1981). De gelijktijdig uitgereikte aanmoedigingsprijs ging naar straatvoetbalster Rocky Hehakaija. Zij kreeg de meeste stemmen in een onlineverkiezing.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijf Otjiaha dat in de jaren 80 grondstoffen zou hebben geleverd waarmee het Iraakse leger mosterdgas maakte, is hiervoor niet aansprakelijk. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag dinsdag bepaald. Het land, destijds onder leiding van Saddam Hoessein, gebruikte dit verboden chemische wapen tegen Iraniërs.
5 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EPPO, de openbaar aanklager van de Europese Unie, doet onderzoek naar een criminele organisatie die mogelijk meer dan een miljoen gebruikte mobiele telefoons verkocht als nieuw. Negentien Europese landen, inclusief Nederland, waren bij het onderzoek betrokken.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Staat moet beter uitleggen waarom de politie kentekens van passerende auto's vier weken mag bewaren. Dat bepaalt het gerechtshof Den Haag in een tussenuitspraak in een zaak van stichting Privacy First.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) is "hoopvol" over de begrotingsonderhandelingen. Dat zei hij na een gesprek met Gidi Markuszower (Groep Markuszower). "We hebben veel gesprekken gevoerd en we voelen breed draagvlak voor de plannen die we aan het maken zijn", aldus de bewindsman.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft geen toezeggingen gekregen van Microsoft over het niet meer lekken van namen van ambtenaren, schrijft staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. De VVD-bewindsman sprak zelf zijn zorgen uit in een gesprek met de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2026 is een bijzonder zonnig jaar. De zon heeft in de eerste negen maanden 1825 uur geschenen. Volgens Weeronline is dat meer dan gemiddeld in een heel jaar. Normaal gesproken worden in een jaar tijd gemiddeld 1824 zonuren geteld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de extreme droogte van deze zomer heeft de provincie Zuid-Holland in de begroting 7,5 miljoen euro gereserveerd voor de aanpak van deze problematiek. "We voelen de urgentie om hierin te investeren, om weerbaar te zijn bij weersextremen", aldus gedeputeerde Robert Tieman (financiën, BBB). De provincie wil met dit geld maatregelen nemen die "de gevolgen van toekomstige perioden van droogte beperken".
3 uur geleden