Voorvrouw van de polder wint emancipatieprijs
DEN HAAG (ANP) - SER-voorzitter Mariëtte Hamer heeft dit jaar de Joke Smitprijs gewonnen, voor haar bijdrage aan vrouwenemancipatie. Hamer speelde onlangs nog een sleutelrol in de komst van een vrouwenquotum voor grote bedrijven. De voorvrouw van de polder krijgt "naast politiek ook het bedrijfsleven in beweging", zegt de jury.
De voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, waar werkgevers en werknemers overleggen en compromissen sluiten, spant zich volgens de jury al haar hele loopbaan in voor de emancipatie van vrouwen. Hamer was eerder onder andere fractievoorzitter voor de PvdA in de Tweede Kamer.
Hamer ontving de tweejaarlijkse regeringsprijs voor emancipatie woensdag uit handen van minister Wouter Koolmees. De onderscheiding levert haar 10.000 euro en een kunstobject op.
De prijs is vernoemd naar de feministe Joke Smit (1933 - 1981). De gelijktijdig uitgereikte aanmoedigingsprijs ging naar straatvoetbalster Rocky Hehakaija. Zij kreeg de meeste stemmen in een onlineverkiezing.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De kandidaat om het WK wielrennen in 2032 in Noord-Nederland te organiseren, kan 20 miljoen euro tegemoetzien vanuit het herstelprogramma Nij Begun. Daarmee komt het evenement in deze regio een grote stap dichterbij, meldt het fonds dat is ingesteld vanwege de schade door de aardbevingen in Groningen. De internationale wielerbond UCI moet nog wel een besluit nemen over de locatie. Dat gebeurt op 23 september.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringscommissaris Omgevingswet, Kars de Graaf, hekelt het wetsvoorstel van Defensie waardoor militairen makkelijker moeten kunnen oefenen. Die wet is helemaal niet nodig, zei hij woensdag in een gesprek met de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De advocaten van de vier studenten uit Utrecht die worden vervolgd voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst' zijn boos dat de zaak is uitgesteld. Maandag zou de inhoudelijke behandeling starten bij de rechtbank in Utrecht. Maar woensdag werd bekend dat de zaak verplaatst wordt naar de rechtbank in Gelderland, omdat familie van een van de aangevers bij de rechtbank Utrecht werkt.
13 uur geleden