Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorvrouw van de polder wint emancipatieprijs

Voorvrouw van de polder wint emancipatieprijs

DEN HAAG (ANP) - SER-voorzitter Mariëtte Hamer heeft dit jaar de Joke Smitprijs gewonnen, voor haar bijdrage aan vrouwenemancipatie. Hamer speelde onlangs nog een sleutelrol in de komst van een vrouwenquotum voor grote bedrijven. De voorvrouw van de polder krijgt "naast politiek ook het bedrijfsleven in beweging", zegt de jury.

De voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, waar werkgevers en werknemers overleggen en compromissen sluiten, spant zich volgens de jury al haar hele loopbaan in voor de emancipatie van vrouwen. Hamer was eerder onder andere fractievoorzitter voor de PvdA in de Tweede Kamer.

Hamer ontving de tweejaarlijkse regeringsprijs voor emancipatie woensdag uit handen van minister Wouter Koolmees. De onderscheiding levert haar 10.000 euro en een kunstobject op.

De prijs is vernoemd naar de feministe Joke Smit (1933 - 1981). De gelijktijdig uitgereikte aanmoedigingsprijs ging naar straatvoetbalster Rocky Hehakaija. Zij kreeg de meeste stemmen in een onlineverkiezing.

Meer uit Binnenland

Meer files naar Maasvlakte door dichte rijstroken Suurhoffbrug

UTRECHT (ANP) - De afgesloten rijstroken op de A15 richting Maasvlakte zorgden donderdagochtend al vroeg voor extra files, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt, rond 07.00 uur, stond er 12 kilometer file met iets meer dan een uur vertraging. Ook begonnen de files rond 06.30 uur en dat is volgens de woordvoerder vrij vroeg voor deze locatie.

38 minuten geleden
Mediabedrijven maken richtlijnen voor transparantie over AI

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse en Belgische mediabedrijven werken samen aan richtlijnen voor meer transparantie bij het gebruik van AI in beeld-, audio- en videocontent. Onder meer NPO, DPG Media, Mediahuis en Talpa werken op initiatief van Media Campus NL aan een gezamenlijke aanpak. Volgens een woordvoerder van Media Campus NL komen richtlijnen voor AI-gebruik in tekst ook "snel" aan bod.

2 uur geleden
Greenpeace: ov-kosten Amsterdam een na hoogste in Europa

DEN HAAG (ANP) - Openbaar vervoer in Amsterdam is het een na duurste onder Europese hoofdsteden. Dat concludeert Greenpeace na onderzoek naar de kosten voor ov in dertig Europese landen. Alleen in Londen is een abonnement duurder, stelt de milieuorganisatie.

6 uur geleden
Kloof tussen mannen en vrouwen wordt steeds groter

AMSTERDAM (ANP) - Tussen mannen en vrouwen gaapt in Nederland een steeds groter gat. Daardoor zakt Nederland opnieuw weg op de wereldranglijst emancipatie.

6 uur geleden
Dode en gewonden bij verkeersongeval N307 bij Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een verkeersongeval in de buurt van Zwaag (Noord-Holland) is iemand om het leven gekomen, meldt de politie. Die maakt daarnaast melding van "meerdere slachtoffers". Hoe die eraan toe zijn, is niet bekend.

11 uur geleden
Voortvluchtige veroordeelde in zaak moord Wiersum aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - Een 29-jarige man die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de voorbereiding van de moord op advocaat Derk Wiersum in 2019 is woensdag in Frankrijk opgepakt, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om Oussama B., meldt de advocaat van B. aan meerdere media. Hij was jarenlang voortvluchtig.

11 uur geleden
Zuid-Holland over nieuw brugprobleem: wanneer is gifbeker leeg?

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland denkt dat de recente afsluitingen van belangrijke bruggen voorkomen hadden kunnen worden als het Rijk meer zou investeren in infrastructuur. Rijkswaterstaat maakte woensdag bekend dat de westelijke Suurhoffbrug over het Hartelkanaal richting de Maasvlakte grotendeels dichtgaat, omdat er scheuren zitten in de constructie. En sinds half juli mogen geen vrachtwagens en touringcars meer over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden, omdat de stalen boogconstructie van de brug in de A27 te zwak is geworden.

13 uur geleden