Voorverkiezingen in Wisconsin gaan toch door
WASHINGTON (ANP) - Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Wisconsin heeft maandag de poging van gouverneur Tony Evers om de voorverkiezingen van dinsdag uit te stellen van tafel geveegd. Evers wilde die vanwege de uitbraak van het coronavirus verschuiven naar 9 juni, maar de Republikeinen in Wisconsin staken daar via de rechter een stokje voor.
De uitspraak houdt in dat de kiezers in de staat dinsdag naar de stembus gaan voor de voorverkiezingen en staats- en lokale verkiezingen. Ondanks het bevel om vanwege het coronavirus thuis te blijven en een verbod op openbare bijeenkomsten.
Voorzitter Ben Wikler van de Democraten in Wisconsin heeft de uitspraak veroordeeld. Hij zei dat zijn partij kiezers niet oproept om te gaan stemmen en riep de Republikeinen op hetzelfde te doen.
De afgelopen weken zijn diverse voorverkiezingen vanwege de coronapandemie uitgesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
9 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
9 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
10 uur geleden