Voorverkiezingen in Wisconsin gaan toch door
WASHINGTON (ANP) - Het Hooggerechtshof van de Amerikaanse staat Wisconsin heeft maandag de poging van gouverneur Tony Evers om de voorverkiezingen van dinsdag uit te stellen van tafel geveegd. Evers wilde die vanwege de uitbraak van het coronavirus verschuiven naar 9 juni, maar de Republikeinen in Wisconsin staken daar via de rechter een stokje voor.
De uitspraak houdt in dat de kiezers in de staat dinsdag naar de stembus gaan voor de voorverkiezingen en staats- en lokale verkiezingen. Ondanks het bevel om vanwege het coronavirus thuis te blijven en een verbod op openbare bijeenkomsten.
Voorzitter Ben Wikler van de Democraten in Wisconsin heeft de uitspraak veroordeeld. Hij zei dat zijn partij kiezers niet oproept om te gaan stemmen en riep de Republikeinen op hetzelfde te doen.
De afgelopen weken zijn diverse voorverkiezingen vanwege de coronapandemie uitgesteld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
3 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
4 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
7 uur geleden