Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorverkiezingen in thuisstaat Trump-uitdager Nikki Haley

Voorverkiezingen in thuisstaat Trump-uitdager Nikki Haley

COLUMBIA (ANP) - In de Amerikaanse staat South Carolina worden voorverkiezingen gehouden voor de Republikeinse Partij. Kandidate Nikki Haley was er jarenlang gouverneur, maar lijkt toch af te stevenen op een nieuwe nederlaag. Oud-president Donald Trump gaat er ruim aan kop in de peilingen.

De voormalige topdiplomate eindigde eerder ook al achter Trump bij voorverkiezingen in Iowa en New Hampshire. Toen de oud-president in Nevada niet op het stembiljet stond bij een voorverkiezing, kozen meer kiezers voor de optie "geen van deze kandidaten" dan voor zijn rivaal Haley. Andere prominente kandidaten hebben zich al teruggetrokken uit de voorverkiezingen.

Bij voorverkiezingen kunnen kiezers meebeslissen over wie de officiële presidentskandidaat van een politieke partij wordt. De stembussen in South Carolina openen om 07.00 uur plaatselijke tijd en sluiten om 19.00 uur. Het is in Nederland dan 01.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag. Amerikaanse media komen daarna met voorspellingen over de verwachte winnaar.

Een nieuwe nederlaag zou de druk op Haley verhogen om haar campagne te stoppen. Ze heeft zelf al duidelijk gemaakt dat ze ook bij verlies verder wil. Komende maand staat Super Tuesday op de agenda en dan wordt in veel staten gestemd. Volgens de oud-gouverneur moet worden voorkomen dat Amerikanen straks worden geconfronteerd met een "Sovjet-achtige verkiezing met maar één kandidaat die 99 procent van de stemmen krijgt".

Meer uit Buitenland

Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

17 minuten geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

34 minuten geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

5 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

7 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

8 uur geleden