Voorverkiezingen in thuisstaat Trump-uitdager Nikki Haley
COLUMBIA (ANP) - In de Amerikaanse staat South Carolina worden voorverkiezingen gehouden voor de Republikeinse Partij. Kandidate Nikki Haley was er jarenlang gouverneur, maar lijkt toch af te stevenen op een nieuwe nederlaag. Oud-president Donald Trump gaat er ruim aan kop in de peilingen.
De voormalige topdiplomate eindigde eerder ook al achter Trump bij voorverkiezingen in Iowa en New Hampshire. Toen de oud-president in Nevada niet op het stembiljet stond bij een voorverkiezing, kozen meer kiezers voor de optie "geen van deze kandidaten" dan voor zijn rivaal Haley. Andere prominente kandidaten hebben zich al teruggetrokken uit de voorverkiezingen.
Bij voorverkiezingen kunnen kiezers meebeslissen over wie de officiële presidentskandidaat van een politieke partij wordt. De stembussen in South Carolina openen om 07.00 uur plaatselijke tijd en sluiten om 19.00 uur. Het is in Nederland dan 01.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag. Amerikaanse media komen daarna met voorspellingen over de verwachte winnaar.
Een nieuwe nederlaag zou de druk op Haley verhogen om haar campagne te stoppen. Ze heeft zelf al duidelijk gemaakt dat ze ook bij verlies verder wil. Komende maand staat Super Tuesday op de agenda en dan wordt in veel staten gestemd. Volgens de oud-gouverneur moet worden voorkomen dat Amerikanen straks worden geconfronteerd met een "Sovjet-achtige verkiezing met maar één kandidaat die 99 procent van de stemmen krijgt".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
2 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
8 uur geleden