Voorvechtster vrouwen in politiek Samuel wint emancipatieprijs
DEN HAAG (ANP) - Agnes Samuel heeft dit jaar de Joke Smitprijs gewonnen voor haar bijdrage aan vrouwenemancipatie. Zo was Samuel in de jaren tachtig onder meer actief voor de Zwarte Migranten en Vluchtelingen Vrouwen Beweging. Ze moedigde vrouwen aan de politiek in te gaan en staat volgens de jury "aan de wieg van veel politieke carrières".
De in Suriname geboren Samuel gaf onder meer trainingen aan vrouwen in verschillende gemeenten om ze te stimuleren politiek actief te worden. Dit deed ze onbezoldigd. Ook was ze betrokken bij de Landelijke Federatie Surinaamse Vrouwenzaken.
"Zij moedigt vrouwen, en meer in het bijzonder vrouwen van kleur, aan de politiek in te gaan, omdat hun stemmen gehoord moeten worden. Het is heel mooi dat zij die groep bij de politiek betrekt", zegt de jury over de vrouw. "Met haar rol heeft zij altijd achter mensen gestaan, vaak in de luwte. Het ligt niet aan haar dat we haar niet kennen, het ligt aan ons."
Samuel heeft 10.000 euro en een kunstobject gewonnen. Haar zoon nam namens haar de prijs in ontvangst, zelf kon zij niet bij de uitreiking zijn.
De regeringsprijs, die tweejaarlijks wordt uitgereikt, is vernoemd naar de feministe Joke Smit. De gelijktijdig uitgereikte aanmoedigingsprijs ging naar Sun Yoon van Dijk, gemeenteraadslid in Schiedam, voor haar inzet voor slachtoffers van huiselijk geweld.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
22 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
23 uur geleden