
Voortvluchtige Nederlandse drugshandelaar opgepakt in Colombia
DEN HAAG (ANP) - In Colombia is een Nederlander aangehouden die in Nederland is veroordeeld voor internationale drugshandel. Hij vluchtte naar het buitenland kort voordat hij zou worden veroordeeld voor dat feit. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door het AD en Colombiaanse media.
De 41-jarige Michael de H. moet in Nederland nog een celstraf van 42 maanden uitzitten. Hij werd in mei vorig jaar veroordeeld voor meerdere drugsdeals.
Het FAST-team, een samenwerkingsverband tussen politie en OM dat voortvluchtige criminelen opspoort, was sinds februari dit jaar op zoek naar de Nederlander. Hij is afgelopen vrijdag in Colombia aangehouden. Het OM verwacht dat De H. binnenkort wordt overgeleverd aan Nederland.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.
17 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.
43 minuten geledenDE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.
21 uur geleden