Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voortvluchtige militair had viroloog urenlang in het vizier'

'Voortvluchtige militair had viroloog urenlang in het vizier'

BRUSSEL (ANP) - De militair naar wie België al dagen met man en macht zoekt, is na zijn verdwijning urenlang in de buurt geweest van viroloog Marc Van Ranst. Dat meldt VRT Nieuws op gezag van een betrouwbare bron. Van Ranst, een van de gezichten van de Belgische coronabestrijding, zou een van de belangrijkste doelwitten van de gezochte Jürgen Conings zijn.

Conings "heeft maandagavond meer dan twee uur rondgehangen in de buurt van een doelwit", beaamt justitieminister Vincent Van Quickenborne. Hij wil niet kwijt of het om Van Ranst gaat. Maar Conings, die extreemrechtse sympathieën koestert en op de Belgische terroristenlijst staat, "is iemand die heel gevaarlijk is". Die niet in een opwelling, maar zorgvuldig voorbereid te werk is gegaan, onderstreept hij.

Dat de doorgewinterde scherpschutter en schietinstructeur zijn auto bij het achterlaten voorzag van een boobytrap, onderstreept dat volgens de minister nog. "Met oorlogsmunitie aan boord, met de bedoeling opnieuw om slachtoffers te maken. Hij wil geweld gebruiken tegen de samenleving en tegen onze burgers."

Mogelijk was Conings maandagavond op verkenning. Na de vondst van een afscheidsbrief waarin de militair aankondigde de wapens op te nemen tegen virologen en de Belgische overheid, werden Van Ranst en zijn gezin naar een safehouse gebracht.

Meer uit Buitenland

WSJ: Iran vuurde raketten af richting basis in Indische Oceaan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.

4 uur geleden
Iran praat met Japan over toegang Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.

4 uur geleden
New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

6 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

7 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

11 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

15 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

15 uur geleden