Voortvluchtige Georgiër verdacht van doden landgenoot in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De politie is "dringend" op zoek naar een 28-jarige man uit Georgië die wordt verdacht van het doodsteken van een 32-jarige landgenoot. Het slachtoffer uit Georgië kwam dinsdagavond door een steekpartij om het leven in een hotel in Utrecht.
De politie heeft een foto vrijgegeven van de verdachte, die uit de Georgische hoofdstad Tbilisi zou komen. Hij staat ook internationaal gesignaleerd.
Het incident gebeurde rond 18.10 uur in het hotel aan de Helling, net buiten de Utrechtse binnenstad. Het slachtoffer werd ter plaatse gereanimeerd en is zwaargewond naar een ziekenhuis gebracht. Daar bezweek hij korte tijd later aan zijn verwondingen.
De verdachte rende na de steekpartij het hotel uit. De politie roept getuigen of mensen die op een andere manier aan informatie over de zaak zijn gekomen op om zich te melden. Ook beeldmateriaal van de vluchtende verdachte wil de recherche graag hebben. Mensen die de verdachte zien, krijgen het advies om direct 112 te bellen.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
8 uur geleden