Voortvluchtige Canada heeft criminele achtergrond vol geweld
REGINA (ANP) - De man die in Canada wordt gezocht voor de dodelijke steekpartijen in de provincie Saskatchewan, heeft een criminele achtergrond vol geweld. Canadese media melden dat de 30-jarige Myles Sanderson is veroordeeld voor onder meer mishandelingen, bedreigingen, diefstal en het aanvallen van een politieagent.
Ongeveer de helft van de 59 veroordelingen heeft betrekking op het overtreden of negeren van bevelen, meldt CBC. De omroep baseert zich op documenten van de commissie voor voorwaardelijke vrijlating, die in februari besloot dat Sanderson zijn celstraf voor mishandeling en diefstal niet volledig hoefde uit te zitten.
De commissie zag Sanderson destijds niet als een risico. Het besluit hem op vrije voeten te stellen zou "bijdragen aan de bescherming van de gemeenschap" omdat zijn re-integratie zou worden gefaciliteerd. Volgens een misdaadsite die samenwerkt met de politie, werd hij in mei gezocht voor het overtreden van de voorwaarden van zijn vrijlating.
Motief onbekend
De politie begon een grote zoektocht naar Sanderson en zijn broer Damien (31), nadat zij als verdachten werden aangemerkt voor de steekpartijen van zondag. Op dertien locaties in de inheemse gemeenschap James Smith Cree Nation en de nabijgelegen plaats Weldon werden tien mensen doodgestoken. Er vielen achttien gewonden. Damien is inmiddels dood aangetroffen. De politie denkt dat hij mogelijk door zijn broer is vermoord.
Het motief voor de steekpartijen is niet bekend. Volgens de politie waren sommige slachtoffers mogelijk een gericht doelwit, terwijl anderen willekeurig waren uitgekozen. Nog niet alle slachtoffers zijn geïdentificeerd. De meesten zijn afkomstig van de James Smith Cree Nation. Inheemse leiders denken de steekpartijen mogelijk te maken hebben met drugscriminaliteit.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
6 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
18 uur geleden