Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortvluchtige Canada heeft criminele achtergrond vol geweld

Voortvluchtige Canada heeft criminele achtergrond vol geweld

REGINA (ANP) - De man die in Canada wordt gezocht voor de dodelijke steekpartijen in de provincie Saskatchewan, heeft een criminele achtergrond vol geweld. Canadese media melden dat de 30-jarige Myles Sanderson is veroordeeld voor onder meer mishandelingen, bedreigingen, diefstal en het aanvallen van een politieagent.

Ongeveer de helft van de 59 veroordelingen heeft betrekking op het overtreden of negeren van bevelen, meldt CBC. De omroep baseert zich op documenten van de commissie voor voorwaardelijke vrijlating, die in februari besloot dat Sanderson zijn celstraf voor mishandeling en diefstal niet volledig hoefde uit te zitten.

De commissie zag Sanderson destijds niet als een risico. Het besluit hem op vrije voeten te stellen zou "bijdragen aan de bescherming van de gemeenschap" omdat zijn re-integratie zou worden gefaciliteerd. Volgens een misdaadsite die samenwerkt met de politie, werd hij in mei gezocht voor het overtreden van de voorwaarden van zijn vrijlating.

Motief onbekend

De politie begon een grote zoektocht naar Sanderson en zijn broer Damien (31), nadat zij als verdachten werden aangemerkt voor de steekpartijen van zondag. Op dertien locaties in de inheemse gemeenschap James Smith Cree Nation en de nabijgelegen plaats Weldon werden tien mensen doodgestoken. Er vielen achttien gewonden. Damien is inmiddels dood aangetroffen. De politie denkt dat hij mogelijk door zijn broer is vermoord.

Het motief voor de steekpartijen is niet bekend. Volgens de politie waren sommige slachtoffers mogelijk een gericht doelwit, terwijl anderen willekeurig waren uitgekozen. Nog niet alle slachtoffers zijn geïdentificeerd. De meesten zijn afkomstig van de James Smith Cree Nation. Inheemse leiders denken de steekpartijen mogelijk te maken hebben met drugscriminaliteit.

Meer uit Buitenland

Orbán trekt veto pas in als olie door pijpleiding stroomt

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.

14 minuten geleden
De Wever nuanceert bij EU-top mening over kopen Russische energie

BRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.

57 minuten geleden
Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

5 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

8 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

8 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

10 uur geleden