Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortvluchtige Canada heeft criminele achtergrond vol geweld

Voortvluchtige Canada heeft criminele achtergrond vol geweld

REGINA (ANP) - De man die in Canada wordt gezocht voor de dodelijke steekpartijen in de provincie Saskatchewan, heeft een criminele achtergrond vol geweld. Canadese media melden dat de 30-jarige Myles Sanderson is veroordeeld voor onder meer mishandelingen, bedreigingen, diefstal en het aanvallen van een politieagent.

Ongeveer de helft van de 59 veroordelingen heeft betrekking op het overtreden of negeren van bevelen, meldt CBC. De omroep baseert zich op documenten van de commissie voor voorwaardelijke vrijlating, die in februari besloot dat Sanderson zijn celstraf voor mishandeling en diefstal niet volledig hoefde uit te zitten.

De commissie zag Sanderson destijds niet als een risico. Het besluit hem op vrije voeten te stellen zou "bijdragen aan de bescherming van de gemeenschap" omdat zijn re-integratie zou worden gefaciliteerd. Volgens een misdaadsite die samenwerkt met de politie, werd hij in mei gezocht voor het overtreden van de voorwaarden van zijn vrijlating.

Motief onbekend

De politie begon een grote zoektocht naar Sanderson en zijn broer Damien (31), nadat zij als verdachten werden aangemerkt voor de steekpartijen van zondag. Op dertien locaties in de inheemse gemeenschap James Smith Cree Nation en de nabijgelegen plaats Weldon werden tien mensen doodgestoken. Er vielen achttien gewonden. Damien is inmiddels dood aangetroffen. De politie denkt dat hij mogelijk door zijn broer is vermoord.

Het motief voor de steekpartijen is niet bekend. Volgens de politie waren sommige slachtoffers mogelijk een gericht doelwit, terwijl anderen willekeurig waren uitgekozen. Nog niet alle slachtoffers zijn geïdentificeerd. De meesten zijn afkomstig van de James Smith Cree Nation. Inheemse leiders denken de steekpartijen mogelijk te maken hebben met drugscriminaliteit.

Meer uit Buitenland

Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

50 minuten geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

2 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

3 uur geleden