Voortvluchtige Bretly Dorder stak in 2014 man in zijn nek na seks
DEN HAAG (ANP) - De voortvluchtige Bretly Dorder heeft in 2014 een man in Den Haag neergestoken, nadat de twee daarvoor seks in de woning van het slachtoffer hadden gehad. Ook heeft hij zich in 2015 misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef. Hij heeft daarna van de rechter jeugd-tbs opgelegd gekregen. Dat blijkt uit een uitspraak van 2015 van de rechtbank in Den Haag, waarover het AD als eerste heeft bericht.
Toen Dorder de man neerstak was hij 15 jaar. Volgens de uitspraak bevredigden Dorder en het slachtoffer elkaar oraal toen de man opeens een "prik" in zijn nek voelde en zag dat Dorder met een mes van ongeveer 18 centimeter lang in zijn hand stond. Dorder zou hebben gezegd dat hij "pedofiele gerechtigheid" zou willen. "Mijn broertje en ik zijn vroeger misbruikt door een pedofiel", staat in de uitspraak. Dorder heeft de man ook bestolen.
Dorder zat daarna onder meer in het Forensisch Centrum Teylingereind in Sassenheim en jeugdgevangenis De Hartelborgt in Spijkenisse. Daar heeft zich agressief en zeer bedreigend gedragen richting de groepsleiders, aldus de rechtbank.
De politie zoekt momenteel met man en macht naar de inmiddels 24-jarige Dorder voor het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. De politie waarschuwde onlangs dat van de verdachte bekend is dat hij met mannen afspreekt via chatboxen zoals Bullchat. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
11 uur geleden