Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortvluchtige Bretly Dorder stak in 2014 man in zijn nek na seks

Voortvluchtige Bretly Dorder stak in 2014 man in zijn nek na seks

DEN HAAG (ANP) - De voortvluchtige Bretly Dorder heeft in 2014 een man in Den Haag neergestoken, nadat de twee daarvoor seks in de woning van het slachtoffer hadden gehad. Ook heeft hij zich in 2015 misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef. Hij heeft daarna van de rechter jeugd-tbs opgelegd gekregen. Dat blijkt uit een uitspraak van 2015 van de rechtbank in Den Haag, waarover het AD als eerste heeft bericht.

Toen Dorder de man neerstak was hij 15 jaar. Volgens de uitspraak bevredigden Dorder en het slachtoffer elkaar oraal toen de man opeens een "prik" in zijn nek voelde en zag dat Dorder met een mes van ongeveer 18 centimeter lang in zijn hand stond. Dorder zou hebben gezegd dat hij "pedofiele gerechtigheid" zou willen. "Mijn broertje en ik zijn vroeger misbruikt door een pedofiel", staat in de uitspraak. Dorder heeft de man ook bestolen.

Dorder zat daarna onder meer in het Forensisch Centrum Teylingereind in Sassenheim en jeugdgevangenis De Hartelborgt in Spijkenisse. Daar heeft zich agressief en zeer bedreigend gedragen richting de groepsleiders, aldus de rechtbank.

De politie zoekt momenteel met man en macht naar de inmiddels 24-jarige Dorder voor het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. De politie waarschuwde onlangs dat van de verdachte bekend is dat hij met mannen afspreekt via chatboxen zoals Bullchat. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.

Meer uit Binnenland

Een verdachte nog vast voor fatale schietpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Er zit nog één verdachte vast voor het doodschieten van een 41-jarige man uit Rotterdam in een woning aan de Zevenkampse Ring in het Rotterdamse stadsdeel Prins Alexander. Het is een 35-jarige man uit Rotterdam, die zich zaterdagavond zelf bij de politie meldde. Hij wordt binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris, meldt de politie.

7 uur geleden
Schoon drinkwater bij Prinses Máxima Centrum door noodoplossing

UTRECHT (ANP) - Door een tijdelijke oplossing kunnen kinderen en hun ouders in het Prinses Máxima Centrum in Utrecht weer veilig water uit de kraan drinken. Het ziekenhuis heeft een waterzak, vanwaaruit schoon drinkwater het gebouw in wordt gepompt. Die is er ook op maandag en dinsdag, meldt het ziekenhuis, waar kinderen met kanker worden behandeld.

7 uur geleden
Geen ijsblokjes in TivoliVredenburg, minder koffie en thee

UTRECHT (ANP) - Door de drinkwaterproblemen in Utrecht kunnen bezoekers van poppodium TivoliVredenburg voorlopig geen ijsklontjes krijgen. Ook is er minder koffie en thee. Het zalencentrum zegt gebruik te maken van het drinkwater van Vitens en zich daarom te houden aan de adviezen van de leverancier. Een van die adviezen is om het water drie minuten te koken voor gebruik.

8 uur geleden
Historisch tekort aan studentenkamers neemt nog verder toe

UTRECHT (ANP) - Het Nederlandse tekort aan studentenkamers wordt naar verwachting nog groter. Door de grootschalige verkoop van particuliere studentenhuizen zijn er, vooral in de grote studiesteden, steeds minder studentenkamers beschikbaar. Dat stelt kenniscentrum Kences. "Nog nooit was het studentenhuisvestingstekort zo nijpend als nu. Maar dit jaar neemt dit tekort dus flink toe."

9 uur geleden
Organisator chanoekaconcert neemt stappen tegen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - De stichting die een concert voor een joodse feestdag wilde houden in Amsterdam stapt naar de rechter, nu het Concertgebouw het feest heeft geannuleerd. "Wij kunnen en willen niet meegaan in een beperking van religieuze keuzevrijheid en in deze isolerende en polariserende actie", meldt de Stichting Chanukah Concert, die juridische stappen aankondigt.

10 uur geleden
Asielopvang Biddinghuizen bijna vol, meer kinderen dan eerder

BIDDINGHUIZEN (ANP) - De winteropvanglocatie voor asielzoekers in Biddinghuizen is bijna vol, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. Komende week komen er nog meer nieuwe bewoners van de lhbtiq+-straat bij en dan zijn alle 1250 plekken bezet. "Er zitten meer gezinnen dan eerdere jaren. Dat is niet wenselijk, maar daar zijn we wel op ingericht", aldus de woordvoerder.

11 uur geleden
Concertgebouw annuleert chanoekaconcert om banden zanger met IDF

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw annuleert het jaarlijkse concert waarmee het joodse feest Chanoeka wordt gevierd. Het is niet gelukt om met Stichting Chanukah Concert tot overeenstemming te komen over een alternatief voor het optreden van de voorzanger, die banden heeft met IDF, het Israëlische leger.

12 uur geleden