Voortvluchtige Bretly Dorder stak in 2014 man in zijn nek na seks
DEN HAAG (ANP) - De voortvluchtige Bretly Dorder heeft in 2014 een man in Den Haag neergestoken, nadat de twee daarvoor seks in de woning van het slachtoffer hadden gehad. Ook heeft hij zich in 2015 misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef. Hij heeft daarna van de rechter jeugd-tbs opgelegd gekregen. Dat blijkt uit een uitspraak van 2015 van de rechtbank in Den Haag, waarover het AD als eerste heeft bericht.
Toen Dorder de man neerstak was hij 15 jaar. Volgens de uitspraak bevredigden Dorder en het slachtoffer elkaar oraal toen de man opeens een "prik" in zijn nek voelde en zag dat Dorder met een mes van ongeveer 18 centimeter lang in zijn hand stond. Dorder zou hebben gezegd dat hij "pedofiele gerechtigheid" zou willen. "Mijn broertje en ik zijn vroeger misbruikt door een pedofiel", staat in de uitspraak. Dorder heeft de man ook bestolen.
Dorder zat daarna onder meer in het Forensisch Centrum Teylingereind in Sassenheim en jeugdgevangenis De Hartelborgt in Spijkenisse. Daar heeft zich agressief en zeer bedreigend gedragen richting de groepsleiders, aldus de rechtbank.
De politie zoekt momenteel met man en macht naar de inmiddels 24-jarige Dorder voor het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. De politie waarschuwde onlangs dat van de verdachte bekend is dat hij met mannen afspreekt via chatboxen zoals Bullchat. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
3 uur geleden