Voortvluchtige Bretly Dorder stak in 2014 man in zijn nek na seks
DEN HAAG (ANP) - De voortvluchtige Bretly Dorder heeft in 2014 een man in Den Haag neergestoken, nadat de twee daarvoor seks in de woning van het slachtoffer hadden gehad. Ook heeft hij zich in 2015 misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef. Hij heeft daarna van de rechter jeugd-tbs opgelegd gekregen. Dat blijkt uit een uitspraak van 2015 van de rechtbank in Den Haag, waarover het AD als eerste heeft bericht.
Toen Dorder de man neerstak was hij 15 jaar. Volgens de uitspraak bevredigden Dorder en het slachtoffer elkaar oraal toen de man opeens een "prik" in zijn nek voelde en zag dat Dorder met een mes van ongeveer 18 centimeter lang in zijn hand stond. Dorder zou hebben gezegd dat hij "pedofiele gerechtigheid" zou willen. "Mijn broertje en ik zijn vroeger misbruikt door een pedofiel", staat in de uitspraak. Dorder heeft de man ook bestolen.
Dorder zat daarna onder meer in het Forensisch Centrum Teylingereind in Sassenheim en jeugdgevangenis De Hartelborgt in Spijkenisse. Daar heeft zich agressief en zeer bedreigend gedragen richting de groepsleiders, aldus de rechtbank.
De politie zoekt momenteel met man en macht naar de inmiddels 24-jarige Dorder voor het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen. De politie waarschuwde onlangs dat van de verdachte bekend is dat hij met mannen afspreekt via chatboxen zoals Bullchat. Een tip die leidt tot aanhouding van de man wordt beloond met 25.000 euro.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
8 uur geleden