Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortvluchtige Bretly D. aangehouden in Amsterdam

Voortvluchtige Bretly D. aangehouden in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De voortvluchtige Bretly D. is aangehouden in Amsterdam. Dat meldt de Rotterdamse politie woensdag. D. werd rond 08.15 uur bij een hotel in Amsterdam opgepakt. "Veel details over de aanhouding zijn nog niet bekend. We zijn de informatie uit Amsterdam nog aan het verwerken. We hopen aan het eind van woensdagochtend met meer informatie te komen," zegt een politiewoordvoerder.

De politie ontving naar eigen zeggen honderden tips in de zoektocht naar de man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De laatste 24 uur ging het om zo'n tweehonderd tips. "Veel tips wezen richting Amsterdam", aldus de politie. Rond 08.00 uur kwam bij de politie een tip binnen dat de verdachte gezien zou zijn. Vervolgens zagen Amsterdamse agenten hem lopen.

D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Zaterdag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte, naar wie de politie dringend op zoek was. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.

Beloning

Maandag werd een beloning van 25.000 euro uitgeloofd voor de tip die zou leiden tot zijn aanhouding en dinsdagavond werden in Opsporing Verzocht nieuwe foto's getoond van de 24-jarige man. De beelden werden zaterdag en zondag gemaakt op station Amsterdam Centraal.

De 60-jarige Van Griensven werd 13 oktober door de brandweer zwaargewond aangetroffen in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam na een korte brand. Hij werd uit zijn woning gehaald, maar reanimatie mocht niet meer baten. Het slachtoffer overleed ter plekke. De man bleek slachtoffer te zijn van een schietincident.

Steekpartij

In de nacht van 20 op 21 oktober stak D. vermoedelijk bij een uit de hand gelopen ruzie een 32-jarige man uit Zutphen in een woning aan de Van Hallstraat in die plaats. Het slachtoffer raakte slechts lichtgewond, volgens de politie doordat hij wist te ontsnappen en de politie kon bellen.

Met beide slachtoffers van de incidenten had D. eerst persoonlijk contact, later werd hij gewelddadig. Dinsdag werd bekend dat D. in 2014, op 15-jarige leeftijd, ook in Den Haag een man heeft neergestoken, met wie hij kort daarvoor orale seks had gehad. In 2015 heeft hij zich misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef.

Meer uit Binnenland

Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om Starlink in bagage

TEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.

39 minuten geleden
Extreemrechtse demonstranten gooien vuurwerk in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.

59 minuten geleden
Groep antifascisten bij ACU in Utrecht om Defend Netherlands

UTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.

1 uur geleden
Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

2 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

4 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

6 uur geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

7 uur geleden