Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortvluchtige Bretly D. aangehouden in Amsterdam

Voortvluchtige Bretly D. aangehouden in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De voortvluchtige Bretly D. is aangehouden in Amsterdam. Dat meldt de Rotterdamse politie woensdag. D. werd rond 08.15 uur bij een hotel in Amsterdam opgepakt. "Veel details over de aanhouding zijn nog niet bekend. We zijn de informatie uit Amsterdam nog aan het verwerken. We hopen aan het eind van woensdagochtend met meer informatie te komen," zegt een politiewoordvoerder.

De politie ontving naar eigen zeggen honderden tips in de zoektocht naar de man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De laatste 24 uur ging het om zo'n tweehonderd tips. "Veel tips wezen richting Amsterdam", aldus de politie. Rond 08.00 uur kwam bij de politie een tip binnen dat de verdachte gezien zou zijn. Vervolgens zagen Amsterdamse agenten hem lopen.

D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Zaterdag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte, naar wie de politie dringend op zoek was. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.

Beloning

Maandag werd een beloning van 25.000 euro uitgeloofd voor de tip die zou leiden tot zijn aanhouding en dinsdagavond werden in Opsporing Verzocht nieuwe foto's getoond van de 24-jarige man. De beelden werden zaterdag en zondag gemaakt op station Amsterdam Centraal.

De 60-jarige Van Griensven werd 13 oktober door de brandweer zwaargewond aangetroffen in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam na een korte brand. Hij werd uit zijn woning gehaald, maar reanimatie mocht niet meer baten. Het slachtoffer overleed ter plekke. De man bleek slachtoffer te zijn van een schietincident.

Steekpartij

In de nacht van 20 op 21 oktober stak D. vermoedelijk bij een uit de hand gelopen ruzie een 32-jarige man uit Zutphen in een woning aan de Van Hallstraat in die plaats. Het slachtoffer raakte slechts lichtgewond, volgens de politie doordat hij wist te ontsnappen en de politie kon bellen.

Met beide slachtoffers van de incidenten had D. eerst persoonlijk contact, later werd hij gewelddadig. Dinsdag werd bekend dat D. in 2014, op 15-jarige leeftijd, ook in Den Haag een man heeft neergestoken, met wie hij kort daarvoor orale seks had gehad. In 2015 heeft hij zich misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef.

Meer uit Binnenland

Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

1 uur geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

11 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

16 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

18 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

18 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

20 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

22 uur geleden