Voortvluchtige Bretly D. aangehouden in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De voortvluchtige Bretly D. is aangehouden in Amsterdam. Dat meldt de Rotterdamse politie woensdag. D. werd rond 08.15 uur bij een hotel in Amsterdam opgepakt. "Veel details over de aanhouding zijn nog niet bekend. We zijn de informatie uit Amsterdam nog aan het verwerken. We hopen aan het eind van woensdagochtend met meer informatie te komen," zegt een politiewoordvoerder.
De politie ontving naar eigen zeggen honderden tips in de zoektocht naar de man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De laatste 24 uur ging het om zo'n tweehonderd tips. "Veel tips wezen richting Amsterdam", aldus de politie. Rond 08.00 uur kwam bij de politie een tip binnen dat de verdachte gezien zou zijn. Vervolgens zagen Amsterdamse agenten hem lopen.
D. wordt verdacht van het doden van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven en een steekincident in Zutphen, allebei eerder deze maand. Zaterdag publiceerde de politie een foto en de volledige naam van de 24-jarige verdachte, naar wie de politie dringend op zoek was. Hij werd beschouwd als vuurwapengevaarlijk.
Beloning
Maandag werd een beloning van 25.000 euro uitgeloofd voor de tip die zou leiden tot zijn aanhouding en dinsdagavond werden in Opsporing Verzocht nieuwe foto's getoond van de 24-jarige man. De beelden werden zaterdag en zondag gemaakt op station Amsterdam Centraal.
De 60-jarige Van Griensven werd 13 oktober door de brandweer zwaargewond aangetroffen in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam na een korte brand. Hij werd uit zijn woning gehaald, maar reanimatie mocht niet meer baten. Het slachtoffer overleed ter plekke. De man bleek slachtoffer te zijn van een schietincident.
Steekpartij
In de nacht van 20 op 21 oktober stak D. vermoedelijk bij een uit de hand gelopen ruzie een 32-jarige man uit Zutphen in een woning aan de Van Hallstraat in die plaats. Het slachtoffer raakte slechts lichtgewond, volgens de politie doordat hij wist te ontsnappen en de politie kon bellen.
Met beide slachtoffers van de incidenten had D. eerst persoonlijk contact, later werd hij gewelddadig. Dinsdag werd bekend dat D. in 2014, op 15-jarige leeftijd, ook in Den Haag een man heeft neergestoken, met wie hij kort daarvoor orale seks had gehad. In 2015 heeft hij zich misdragen in inrichtingen waar hij toen verbleef.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
34 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
4 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
10 uur geleden