Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voortekenen voor hervatting betaald voetbal zijn slecht

Voortekenen voor hervatting betaald voetbal zijn slecht

DEN HAAG (ANP) - Ook de directeuren van clubs uit het betaalde voetbal zitten dinsdagavond gespannen voor de televisie als premier Mark Rutte het land bij praat over mogelijk soepelere regels in de strijd tegen het coronavirus. Krijgen de eredivisie en eerste divisie dan misschien toch nog een bevredigend einde? Of is het seizoen nu al voorbij?

De voortekenen voor het hervatten van het betaalde voetbal zijn slecht, zo niet heel slecht. De KNVB heeft minister Martin van Rijn (Medische Zorg en Sport) wel gevraagd met het kabinet te overleggen over het voorzichtig hervatten van de training, net als de overige sportbonden die zich door NOC*NSF laten vertegenwoordigen.

In dat geval zijn de meeste voetballers half juni wel weer fit en kan het seizoen misschien toch nog, zoals de Europese voetbalfederatie UEFA dat graag wil, voor 3 augustus zonder toeschouwers voltooid worden.

Soepelere regelgeving

Niet alleen de KNVB vroeg het kabinet afgelopen week naar soepelere regelgeving te kijken. Verpleegtehuizen, scholen, horecabedrijven en vele beroepsgroepen snakken eveneens naar mildere maatregelen. Maar premier Rutte zei het vorige week al: de terugkeer naar het normale leven wordt een zaak van de lange adem.

Miljoenen Nederlanders genieten van betaald voetbal. En de profclubs verliezen tientallen miljoenen euro's als het seizoen geen gewenst einde krijgt. Zonder noodfonds vallen er waarschijnlijk verenigingen om. Maar in andere sectoren zijn de maatschappelijke en economische belangen vele malen groter. Als premier Rutte dinsdag al kleine cadeautjes mag uitdelen, dan staat het betaalde voetbal waarschijnlijk niet vooraan.

Gemeenten

Het kabinet krijgt een probleem met veel gemeenten als het toch inzet op maatregelen die een hervatting van het seizoen wellicht nog mogelijk maken. Veel burgemeesters hebben al aangegeven dat ze dit seizoen geen wedstrijden meer in het betaalde voetbal willen. Zelfs als er geen publiek op de tribune zit, zou dat te veel inzet vergen voor politie die tijdens de coronacrisis de handen vol heeft met handhaven.

Ajax, PSV, AZ en een handvol laaggeklasseerde clubs willen dit seizoen het liefst niet meer in actie komen. "Het seizoen is dood", zeggen ze. "En nog steeds overlijden er dagelijks meer dan 100 mensen."

KNVB

De KNVB is gelijk blijven optrekken met de overheid, die blind vaart op de adviezen van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Viroloog Ab Osterhaus kan zich weinig voorstellen bij profvoetbal in een samenleving die voorlopig op 1,5 meter afstand van elkaar moet leven.

Dat kan misschien als je alle voetballers isoleert en voortdurend op corona test, haalt de expert plannen van Italiaanse, Spaanse en Engelse voetbalbonden aan. "Maar zelfs in onze verpleegtehuizen wordt nu nog niet iedereen getest."

Meer uit Voetbal

Hattrick Lewandowski bij 6-0-zege Polen op Roemenië

WARSCHAU (ANP) - Polen heeft Roemenië een forse nederlaag toegebracht in de Nations League. De ploeg van bondscoach Jan Urban won in Warschau met 6-0 van Roemenië. Routinier Robert Lewandowski maakte een hattrick.

2 uur geleden
Koploper Heracles Almelo verspeelt punten bij Helmond Sport

HELMOND (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de eerste keer dit seizoen gelijkgespeeld. De ploeg van coach Vincent Heilmann kwam uit bij Helmond Sport tot 2-2. De ploeg blijft ondanks het puntenverlies koploper van de eerste divisie en heeft de eerste periodetitel voor het grijpen.

3 uur geleden
De Bruyne loodst België langs Turkije in Nations League: 3-0

LUIK (ANP) - Het Belgische voetbalelftal heeft in Luik Turkije met 3-0 verslagen in de Nations League. Kevin De Bruyne maakte in Stade Maurice Dufrasne (Sclessin) twee doelpunten voor de ploeg van bondscoach Mark van Bommel. Romelu Lukaku nam de derde treffer voor zijn rekening.

3 uur geleden
Aartsrivalen Frankrijk en Italië in evenwicht in Nations League

SAINT-DENIS (ANP) - Frankrijk heeft zijn derde overwinning op rij in de Nations League misgelopen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Zinédine Zidane speelde in het Stade de France met 1-1 gelijk tegen aartsrivaal Italië. Frankrijk won eerder van Turkije en België en leidt met 7 punten groep 1 van de A-league.

3 uur geleden
Jong Oranje houdt kansen op EK in leven met zege op Slovenen

MARIBOR (ANP) - Jong Oranje heeft de kans om de play-offs voor het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken in leven gehouden. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Maribor de voorlaatste kwalificatiewedstrijd met 4-2 van Jong Slovenië.

6 uur geleden
Van 't Schip verliest met Kazachstan ook van Moldavië

ASTANA (ANP) - John van 't Schip heeft ook de derde wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. In het eigen Astana verloor de ploeg met 2-1 van Moldavië.

6 uur geleden
Oranje traint dag na gelijkspel tegen Grieken met negen spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een dag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League met een select gezelschap getraind. Bondscoach Xavi Hernández verscheen vrijdag aan het begin van de avond met negen spelers op het veld in Zeist. Naast de reservedoelmannen Robin Roefs en Mark Flekken waren dat verdedigers Nathan Aké, Jorrel Hato en Jeremie Frimpong, middenvelders Teun Koopmeiners, Kenneth Taylor en Gjivai Zechiël en spits Joshua Zirkzee.

7 uur geleden