Voorstel AZ voor noodfonds voetbalclubs heeft niet alle steun
ALKMAAR (ANP) - AZ wil dat alle Nederlandse deelnemers aan de Champions League en Europa League stevig gaan bijdragen aan een noodfonds voor clubs die in de problemen zijn gekomen na de uitbraak van het coronavirus. Het voorstel van de club uit Alkmaar heeft nog niet de steun van alle topploegen van Nederland.
Als het aan de club uit Alkmaar ligt, dan staat de toekomstig deelnemer aan de groepsfase van de Champions League 25 procent van alle inkomsten af. Clubs die uit mogen komen in de groepsfase van de Europa League zouden 15 procent van alle premies moeten inleveren.
AZ wil dat de voorgestelde regeling twee seizoenen stand houdt, ongeacht of de eredivisie de komende maanden nog wordt afgewerkt. De KNVB is blij met het initiatief en spreekt over een 'groot teken van solidariteit.' Maar de plannen van AZ kunnen nog niet bij alle clubs op instemming rekenen.
Extra inkomsten
AZ staat nu tweede op de ranglijst, een positie die aan het einde van het seizoen slechts recht geeft op deelname aan de voorronde van de Champions League. De tweevoudig kampioen uit Alkmaar bereikte vooralsnog alleen in het seizoen 2009/2010 de groepsfase van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal.
De kans dat Ajax en PSV tot de groepsfase van de Champions League doordringen is procentueel veel groter, gelet op de afgelopen 10 jaar. Beide clubs zijn geen onbekend gezicht meer voor de elite van Europa. De landskampioen uit Amsterdam haalde vorig seizoen zelfs de halve finales, wat ruim 90 miljoen euro aan extra inkomsten opleverde.
Financiële problemen
Vooral Ajax heeft de financiële huishouding ingericht op deelname aan de Champions League. De spelerssalarissen in Amsterdam zijn in twee jaar gegroeid van 25 naar 55 miljoen euro. Ajax stevende al voor de coronacrisis af op een verlies, mede omdat de club al was uitgeschakeld in de Champions League en Europa League.
De rijkste clubs in het betaalde voetbal van Nederland spreken over een noodfonds, omdat verenigingen ernstig in de problemen dreigen te komen. Ze missen inkomsten uit kaartverkoop en horeca, nu er vanwege het coronavirus niet meer gevoetbald mag worden. Ook veel sponsors van voetbalclubs kampen met financiële problemen.
De KNVB heeft samen met sponsor ING en de Oranje-internationals al een steunpakket ter waarde van 11 miljoen euro opgezet voor alle voetbalclubs. Het pakket bestaat uit een combinatie van donaties, maatregelen en tegemoetkomingen, allemaal bedoeld om de financiële consequenties van de coronacrisis voor zowel de prof- als amateurclubs enigszins te beperken. De verdeling van het geld tussen de profs en amateurs is ongeveer 'fiftyfifty’.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
51 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geleden