Voorstel aan FIFA: zet speeltijd stil bij raadpleging VAR
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Conmebol, de Zuid-Amerikaanse voetbalfederatie, pleit ervoor de speeltijd tijdens een wedstrijd officieel stil te zetten bij raadpleging van de videoscheidsrechter (VAR). "De minuten die dan voorbijgaan, zijn dan geen reden meer tot bezorgdheid", zei Wilson Seneme, de Braziliaanse voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de Conmebol.
Ook wil de koepelorganisatie dat beide teams de mogelijkheid krijgen om een vast aantal keer zelf de VAR in te roepen, zoals in bijvoorbeeld tennis, volleybal en hockey het geval is.
Beide voorstellen zijn naar de wereldvoetbalbond FIFA gestuurd. Ook de International Football Association Board (IFAB), de organisatie die de regels in het voetbal bepaalt, heeft de betreffende documenten van Conmebol ontvangen.
In Zuid-Amerika gebruiken tot nu toe alleen Brazilië, Paraguay en Colombia de VAR-technologie in hun competities.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
14 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
14 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
15 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
15 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
18 uur geleden