Voorstel aan FIFA: zet speeltijd stil bij raadpleging VAR
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Conmebol, de Zuid-Amerikaanse voetbalfederatie, pleit ervoor de speeltijd tijdens een wedstrijd officieel stil te zetten bij raadpleging van de videoscheidsrechter (VAR). "De minuten die dan voorbijgaan, zijn dan geen reden meer tot bezorgdheid", zei Wilson Seneme, de Braziliaanse voorzitter van de scheidsrechterscommissie van de Conmebol.
Ook wil de koepelorganisatie dat beide teams de mogelijkheid krijgen om een vast aantal keer zelf de VAR in te roepen, zoals in bijvoorbeeld tennis, volleybal en hockey het geval is.
Beide voorstellen zijn naar de wereldvoetbalbond FIFA gestuurd. Ook de International Football Association Board (IFAB), de organisatie die de regels in het voetbal bepaalt, heeft de betreffende documenten van Conmebol ontvangen.
In Zuid-Amerika gebruiken tot nu toe alleen Brazilië, Paraguay en Colombia de VAR-technologie in hun competities.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
22 uur geleden