Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

BRUSSEL (ANP) - De voorvechters van de natuurherstelwet in het Europees Parlement zijn tevreden met het compromis dat de EU-landen en het parlement hebben bereikt, al hadden sommigen dat liever wat ambitieuzer gezien. De belangrijkste tegenstanders willen nog niet zeggen of ze de wet nu wel gaan steunen, maar slaan wel een positiever toon aan.

PvdA'er Mohammed Chahim is "blij dat er na een stormachtig proces een akkoord is bereikt. Het akkoord is niet zo ambitieus als ik in eerste instantie wilde, maar al met al vormt het een goed startpunt om de natuur te herstellen en de biodiversiteit te verhogen." Zijn GroenLinks-collega Bas Eickhout wijst erop dat het parlement de wet zelfs nog verder wilde afzwakken. "Heel goed dat deze deal er nu ligt. Deze wet is cruciaal om de natuur in Europa, die in deplorabele staat is, de komende jaren te verbeteren." D66'er Samira Rafaela, die vooral "de wet graag ambitieuzer had gezien", kiest iets zuiniger bewoordingen.

De machtige christendemocraten, de grootste fractie met ook CDA en ChristenUnie, zeggen er nog niet uit te zijn of ze nu wel kunnen voorstemmen. Maar in een eerste reactie sommen ze alleen pluspunten op van het compromis. Het CDA sluit zich daarbij aan.

Rigide regels

Ook de VVD houdt de kaarten nog op de borst. Europarlementariër Jan Huitema is blij met enkele versoepelingen, maar maakt zich nog wel "grote zorgen over een mogelijke laag rigide regels bovenop de stikstofcrisis".

De rechterflank van het parlement blijft zich verzetten. Ook het donderdagavond bereikte compromis is volgens SGP'er Bert-Jan Ruissen "onrealistisch. We gaan naar stikstofcrisis 2.0".

Finale stemming

De finale stemming van het Europees Parlement over het akkoord dat de onderhandelaars van lidstaten en het parlement hebben gesloten, vindt waarschijnlijk plaats in januari.

Meer uit Buitenland

Bild: Duitse militairen op Groenland alweer weg

BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.

57 minuten geleden
Slovenië ook naar Groenland, ondanks dreigement Trump

LJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.

1 uur geleden
Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

2 uur geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

3 uur geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

3 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

3 uur geleden