Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

BRUSSEL (ANP) - De voorvechters van de natuurherstelwet in het Europees Parlement zijn tevreden met het compromis dat de EU-landen en het parlement hebben bereikt, al hadden sommigen dat liever wat ambitieuzer gezien. De belangrijkste tegenstanders willen nog niet zeggen of ze de wet nu wel gaan steunen, maar slaan wel een positiever toon aan.

PvdA'er Mohammed Chahim is "blij dat er na een stormachtig proces een akkoord is bereikt. Het akkoord is niet zo ambitieus als ik in eerste instantie wilde, maar al met al vormt het een goed startpunt om de natuur te herstellen en de biodiversiteit te verhogen." Zijn GroenLinks-collega Bas Eickhout wijst erop dat het parlement de wet zelfs nog verder wilde afzwakken. "Heel goed dat deze deal er nu ligt. Deze wet is cruciaal om de natuur in Europa, die in deplorabele staat is, de komende jaren te verbeteren." D66'er Samira Rafaela, die vooral "de wet graag ambitieuzer had gezien", kiest iets zuiniger bewoordingen.

De machtige christendemocraten, de grootste fractie met ook CDA en ChristenUnie, zeggen er nog niet uit te zijn of ze nu wel kunnen voorstemmen. Maar in een eerste reactie sommen ze alleen pluspunten op van het compromis. Het CDA sluit zich daarbij aan.

Rigide regels

Ook de VVD houdt de kaarten nog op de borst. Europarlementariër Jan Huitema is blij met enkele versoepelingen, maar maakt zich nog wel "grote zorgen over een mogelijke laag rigide regels bovenop de stikstofcrisis".

De rechterflank van het parlement blijft zich verzetten. Ook het donderdagavond bereikte compromis is volgens SGP'er Bert-Jan Ruissen "onrealistisch. We gaan naar stikstofcrisis 2.0".

Finale stemming

De finale stemming van het Europees Parlement over het akkoord dat de onderhandelaars van lidstaten en het parlement hebben gesloten, vindt waarschijnlijk plaats in januari.

Meer uit Buitenland

Rode Halve Maan: ruim 200 doden door aanvallen op Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.

57 minuten geleden
Von der Leyen: Europa veroordeelt onrechtvaardige aanvallen Iran

BRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.

58 minuten geleden
Israël: zo'n 200 toestellen ingezet bij historisch grote aanval

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.

1 uur geleden
Jordanië meldt onderschepping dertien ballistische raketten

AMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad bijeen voor spoedoverleg na aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Hezbollah steunt Iran, maar zegt geen militaire steun toe

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.

2 uur geleden
Getuigen: explosie en rook op bekende 'Palm' in Dubai

DUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.

2 uur geleden