Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

Voorstanders natuurherstelwet tevreden, verzet klinkt minder fel

BRUSSEL (ANP) - De voorvechters van de natuurherstelwet in het Europees Parlement zijn tevreden met het compromis dat de EU-landen en het parlement hebben bereikt, al hadden sommigen dat liever wat ambitieuzer gezien. De belangrijkste tegenstanders willen nog niet zeggen of ze de wet nu wel gaan steunen, maar slaan wel een positiever toon aan.

PvdA'er Mohammed Chahim is "blij dat er na een stormachtig proces een akkoord is bereikt. Het akkoord is niet zo ambitieus als ik in eerste instantie wilde, maar al met al vormt het een goed startpunt om de natuur te herstellen en de biodiversiteit te verhogen." Zijn GroenLinks-collega Bas Eickhout wijst erop dat het parlement de wet zelfs nog verder wilde afzwakken. "Heel goed dat deze deal er nu ligt. Deze wet is cruciaal om de natuur in Europa, die in deplorabele staat is, de komende jaren te verbeteren." D66'er Samira Rafaela, die vooral "de wet graag ambitieuzer had gezien", kiest iets zuiniger bewoordingen.

De machtige christendemocraten, de grootste fractie met ook CDA en ChristenUnie, zeggen er nog niet uit te zijn of ze nu wel kunnen voorstemmen. Maar in een eerste reactie sommen ze alleen pluspunten op van het compromis. Het CDA sluit zich daarbij aan.

Rigide regels

Ook de VVD houdt de kaarten nog op de borst. Europarlementariër Jan Huitema is blij met enkele versoepelingen, maar maakt zich nog wel "grote zorgen over een mogelijke laag rigide regels bovenop de stikstofcrisis".

De rechterflank van het parlement blijft zich verzetten. Ook het donderdagavond bereikte compromis is volgens SGP'er Bert-Jan Ruissen "onrealistisch. We gaan naar stikstofcrisis 2.0".

Finale stemming

De finale stemming van het Europees Parlement over het akkoord dat de onderhandelaars van lidstaten en het parlement hebben gesloten, vindt waarschijnlijk plaats in januari.

Meer uit Buitenland

Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

44 minuten geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

5 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

5 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

9 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

9 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

12 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

13 uur geleden