Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voorspellingen kantoorverhuurder WeWork weer onrealistisch'

'Voorspellingen kantoorverhuurder WeWork weer onrealistisch'

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse kantoorverhuurder WeWork geeft dezelfde soort 'opgeblazen omzetverwachtingen' in de aanloop naar zijn beursgang als in 2019, schrijft de Amerikaanse krant New York Times. Dat was een van de redenen waarom WeWork destijds in de problemen kwam en de beursgang uiteindelijk afblies. Nu gaat WeWork fuseren met een beursgenoteerd investeringsfonds of spac. Daarvoor gelden iets andere regels.

WeWork gaat naar verwachting later dit jaar een fusie aan met investeringsfonds BowX Acquisition, dat een notering heeft aan techbeurs Nasdaq. De twee bedrijven schetsen een optimistisch toekomstbeeld voor de verhuurder van werkplekken en kantoorruimtes met omzetten die het bedrijf nu nog niet haalt en een snel herstel na de coronacrisis.

In 2019 kreeg WeWork de Amerikaanse beurswaakhond SEC achter zich aan. Een bedrijf dat op traditionele wijze naar de beurs gaat mag maar beperkt voorspellingen doen en publiekelijke uitlatingen doen. Bij een fusie met een spac, wat momenteel erg populair is, mag dat allebei wel. De SEC waarschuwde bedrijven eerder deze maand al dat zelfs als ze met een spac willen fuseren, ze geen onrealistische voorspellingen mogen doen.

Gekozen fusiebedrijf

Ook in Nederland zijn een aantal spacs op de beurs genoteerd en komen er nog een aantal aan. De Nederlandse toezichthouder Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) zegt bij het naar de beurs gaan van die investeringsfondsen goed te letten op wat ze beloven aan hun aandeelhouders te vertellen over het gekozen fusiebedrijf. Daarna houdt de waakhond ook in de gaten of dat gebeurt.

Omdat de spacs bij de beursgang hun aandelen alleen aanbieden aan professionele beleggers, ziet de AFM geen probleem dat die niet precies weten waar ze in beleggen. Dat risico kunnen ze zelf inschatten. Voor particuliere beleggers die na de beursgang aandelen kopen in een investeringsfonds is het risico wel hoger, geeft de toezichthouder toe. Na een tijdje op de beurs, waarin een bedrijf op zijn minst twee keer per jaar de boeken moet openen, is er echter weer volledige duidelijkheid.

Meer uit Financieel

FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

16 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

24 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

36 minuten geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

1 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

1 uur geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

1 uur geleden