Voorschot voor scheidsrechters nu het voetbal stil ligt
ZEIST (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters en hun assistenten krijgen een voorschot voor de komende maanden nu ze vanwege de coronacrisis geen wedstrijden kunnen leiden. De arbiters moeten het vooral hebben van de vergoedingen die ze krijgen per wedstrijd. Zo ontvangt een scheidsrechter uit de hoogste klasse daar 3340 euro voor, voor een assistent-scheidsrechter ligt dat bedrag op maximaal 1670 euro. Een wedstrijd als videoarbiter levert de scheidsrechters normaal ook tussen de 1075 en 1670 euro op.
De meeste topscheidsrechters hebben er een baan naast. Zo is Björn Kuipers supermarkteigenaar en werkt Danny Makkelie bij de politie. Bas Nijhuis doet veel lezingen en geeft presentaties, Serdar Gözübüyük is eigenaar van een bedrijf dat visa's regelt en Kevin Blom heeft zich in de coronacrisis aangemeld als kebab-bezorger om in die rol geld op te halen voor de Voedselbank.
Er zijn echter ook heel wat (assistent-)scheidsrechters voor wie het werk bij de KNVB hun hoofdtaak is. In het cao voor de arbitrage staat dat ze een vaste maandelijkse vergoeding krijgen, die uiteenloopt van 25 tot maximaal 400 euro. Hun inkomsten zijn voornamelijk afhankelijk van het aantal wedstrijden dat ze fluiten. De eredivisie en Keuken Kampioen Divisie liggen echter al sinds begin maart stil. Met een voorschot voor de wedstrijden die ze normaal gesproken in de maanden maart, april en mei gefloten zouden hebben, kunnen ze de komende maanden in ieder geval overbruggen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
4 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
4 uur geleden