Voorschot voor scheidsrechters nu het voetbal stil ligt
ZEIST (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters en hun assistenten krijgen een voorschot voor de komende maanden nu ze vanwege de coronacrisis geen wedstrijden kunnen leiden. De arbiters moeten het vooral hebben van de vergoedingen die ze krijgen per wedstrijd. Zo ontvangt een scheidsrechter uit de hoogste klasse daar 3340 euro voor, voor een assistent-scheidsrechter ligt dat bedrag op maximaal 1670 euro. Een wedstrijd als videoarbiter levert de scheidsrechters normaal ook tussen de 1075 en 1670 euro op.
De meeste topscheidsrechters hebben er een baan naast. Zo is Björn Kuipers supermarkteigenaar en werkt Danny Makkelie bij de politie. Bas Nijhuis doet veel lezingen en geeft presentaties, Serdar Gözübüyük is eigenaar van een bedrijf dat visa's regelt en Kevin Blom heeft zich in de coronacrisis aangemeld als kebab-bezorger om in die rol geld op te halen voor de Voedselbank.
Er zijn echter ook heel wat (assistent-)scheidsrechters voor wie het werk bij de KNVB hun hoofdtaak is. In het cao voor de arbitrage staat dat ze een vaste maandelijkse vergoeding krijgen, die uiteenloopt van 25 tot maximaal 400 euro. Hun inkomsten zijn voornamelijk afhankelijk van het aantal wedstrijden dat ze fluiten. De eredivisie en Keuken Kampioen Divisie liggen echter al sinds begin maart stil. Met een voorschot voor de wedstrijden die ze normaal gesproken in de maanden maart, april en mei gefloten zouden hebben, kunnen ze de komende maanden in ieder geval overbruggen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
55 minuten geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 uur geleden