Voorman Farmers Defence Force: tot dinsdag wilde acties
DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force zegt dat protesterende boeren tot dinsdag wilde acties houden, zoals momenteel in de grensregio met België gebeurt. In een video vanuit België zegt voorman Mark van den Oever dat dinsdag de vertegenwoordigers van FDF bijeenkomen om een grote landelijke actie voor te bereiden.
"Hebben we in Nederland de winterslaap uit?" vraagt Van den Oever zich af. Hij waarschuwt zijn achterban dat ze komend jaar tienduizenden euro's moeten inleveren en geen inkomsten overhouden. "Zo niet, dan zul je toch in actie moeten komen. Anders moet je volgend jaar alleen maar ploeteren en met haspels zeulen en aan koeientepels trekken en dat voor helemaal niets", aldus de voorman van FDF.
Dinsdag komen regiobestuurders van FDF en de leiders van de trekkergroepen bij elkaar om de actie af te stemmen. Het protest zou volgend weekend plaatsvinden. Van den Oever zegt zich daarbij te willen richten op demissionair landbouwminister Piet Adema en Tweede Kamerlid Harm Holman van de partij Nieuw Sociaal Contract.
Vrijdagavond organiseert Farmers Defence Force in Friesland een boerenprotest dat om 20.00 uur begint. FDF roept op om op verschillende plekken langs de A7 te verzamelen, zoals de carpoolplaatsen bij de Afsluitdijk, Bolsward, Sneek, Joure, Heerenveen en Drachten.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
2 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
5 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
15 uur geleden