Voorman Farmers Defence Force: tot dinsdag wilde acties
DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force zegt dat protesterende boeren tot dinsdag wilde acties houden, zoals momenteel in de grensregio met België gebeurt. In een video vanuit België zegt voorman Mark van den Oever dat dinsdag de vertegenwoordigers van FDF bijeenkomen om een grote landelijke actie voor te bereiden.
"Hebben we in Nederland de winterslaap uit?" vraagt Van den Oever zich af. Hij waarschuwt zijn achterban dat ze komend jaar tienduizenden euro's moeten inleveren en geen inkomsten overhouden. "Zo niet, dan zul je toch in actie moeten komen. Anders moet je volgend jaar alleen maar ploeteren en met haspels zeulen en aan koeientepels trekken en dat voor helemaal niets", aldus de voorman van FDF.
Dinsdag komen regiobestuurders van FDF en de leiders van de trekkergroepen bij elkaar om de actie af te stemmen. Het protest zou volgend weekend plaatsvinden. Van den Oever zegt zich daarbij te willen richten op demissionair landbouwminister Piet Adema en Tweede Kamerlid Harm Holman van de partij Nieuw Sociaal Contract.
Vrijdagavond organiseert Farmers Defence Force in Friesland een boerenprotest dat om 20.00 uur begint. FDF roept op om op verschillende plekken langs de A7 te verzamelen, zoals de carpoolplaatsen bij de Afsluitdijk, Bolsward, Sneek, Joure, Heerenveen en Drachten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
8 uur geleden