Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorman EU-parlement: gebruik Russische tegoeden voor vluchteling

Voorman EU-parlement: gebruik Russische tegoeden voor vluchteling

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet overwegen de wegens haar sancties bevroren tegoeden van de Russische centrale bank of van oligarchen te gebruiken voor Oekraïense vluchtelingen, vindt de fractievoorzitter van de christendemocraten in het Europees Parlement. Op die manier zouden het Russische regime en de handlangers van president Vladimir Poetin "financieel verantwoordelijk worden gesteld" voor de oorlog in Oekraïne, stelt Manfred Weber.

"Er is meer druk op Poetin nodig. Zijn acties tegen de Oekraïense burgerbevolking en de oorlogsmisdaden zijn totaal onaanvaardbaar", zegt de Duitser. "De westerse landen kunnen bijvoorbeeld de bevroren fondsen van de Russische Nationale Bank of van oligarchen die leven van Poetins systeem gebruiken."

De EU heeft sinds de Russische invasie in Oekraïne strafmaatregelen ingesteld tegen tientallen Russische oliemagnaten, industriëlen en andere miljardairs met banden met Poetin. Zij kunnen niet meer bij hun Europese banktegoeden en mogen de EU niet meer in. Verschillende lidstaten hebben ook beslag gelegd op hun huizen en superjachten.

"De EU moet ook stoppen met het kopen van Russische olie en steenkool. Die energiebronnen kunnen relatief snel worden vervangen door leveringen uit andere regio's", zegt Weber.

Meer uit Buitenland

Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

1 minuut geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

4 minuten geleden
Britse basis op Cyprus getroffen door droneaanval

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.

7 minuten geleden
Israël valt doelwitten van Hezbollah over heel Libanon aan

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.

10 minuten geleden
Frankrijk, Duitsland en VK bereid tot defensieve actie tegen Iran

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.

6 uur geleden
Starmer: VS mogen Britse bases gebruiken tegen raketten Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.

7 uur geleden
VS: hoofdkwartier Iraanse Revolutionaire Garde vernietigd

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger zegt in Teheran het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde, de elitetroepen van het Iraanse regime, te hebben vernietigd. Sinds zaterdagochtend voeren de Verenigde Staten samen met Israël aanvallen uit op Iran om de regering van dat land omver te werpen.

8 uur geleden