Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorman bouwbranche pleit voor focus op doorstroom bij woningbouw

Voorman bouwbranche pleit voor focus op doorstroom bij woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten niet alleen de nadruk leggen op het bouwen van betaalbare woningen om zo de woningnood in Nederland het hoofd te bieden. Door woningen in een iets duurder segment te bouwen, komt namelijk de doorstroom op gang. "Uiteindelijk zijn starters daar het meest mee geholpen", stelde voorzitter van Bouwend Nederland Arno Visser zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag.

De voorzitter van de bouwbrancheorganisatie ziet dat veel starters namelijk niet meteen in een nieuwbouwwoning gaan wonen. Volgens hem woont minstens 85 procent van hen namelijk in een bestaande woning. "Dus de opgave in Nederland is zoveel mogelijk bestaande woningen vrijmaken", meent Visser. Om daarmee uiteindelijk zo veel mogelijk verhuisbewegingen op gang te brengen. Hij denkt dat er voor elke honderd nieuw gebouwde woningen, mogelijk vierhonderd verhuizingen op gang kunnen komen.

Visser zei dat dit nu niet gebeurt omdat gemeenten en provincies, die volgens hem als eerste aan zet zijn, "elkaar in de haren zitten". Zij komen er onderling niet uit waar en hoeveel woningen erbij gebouwd kunnen worden en waar. Daar komt bij dat er ook nog eens strengere eisen worden gesteld. Zo heeft de provincie Zuid-Holland besloten dat 40 procent van de te bouwen woningen betaalbaar moet zijn, terwijl de landelijke eis 30 procent is.

"En zo komt de boel op slot", aldus Visser. Want het bouwen van betaalbare woningen is niet altijd voldoende rendabel voor projectontwikkelaars. Visser pleit er daarom voor om te bekijken wat mogelijk is op korte termijn. En daarmee een betere doorstroom na te streven: met elke nieuw gebouwde woning vier verhuizingen. "Dat kunnen seniorenwoningen zijn, dat kan middenklasse zijn of dat kan bovenste middenklasse zijn. Creëer dynamiek. Dan zijn met die honderd nieuw gebouwde woningen een veelvoud aan mensen geholpen, waaronder ook starters."

Meer uit Financieel

Europese Rekenkamer bezorgd over toenemende schuldenlast EU

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) maakt zich grote zorgen over uitstaande EU-leningen en de rentelast daarop. Tegen 2027 kunnen uitstaande EU-leningen zijn opgelopen tot 900 miljard euro. Daaronder valt de lening van 750 miljard euro die de Europese Commissie is aangegaan voor het coronaherstelfonds. De rente die de EU over de leningen moet betalen, kan tot 2028 boven de 30 miljard euro uitkomen.

4 uur geleden
Aandelenbeurzen in New York overwegend hoger na Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten gesloten, waarbij vooral techbedrijven hard stegen. Beleggers hadden oog voor de notulen van de rentevergadering van de Federal Reserve in september en schoven zorgen over de voortdurende shutdown aan de kant.

6 uur geleden
Amerikaanse belastingdienst stuurt 34.000 werknemers naar huis

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse belastingdienst (IRS) stuurt bijna de helft van zijn werknemers tijdelijk naar huis. Door het uitblijven van een politiek akkoord over de overheidsbegroting is er geen geld voor veel overheidsdiensten. Daardoor komen 34.000 van de 74.299 medewerkers tijdelijk zonder werk te zitten, meldt de IRS in een woensdag gepubliceerd noodplan.

6 uur geleden
Google investeert 5 miljard in Belgisch datacenter

SUNNYVALE (ANP) - Google kondigt aan 5 miljard euro te investeren in België voor de uitbreiding van een datacenter in Saint-Ghislain. Daarmee wil het techconcern voldoen aan de groeiende vraag naar zijn clouddiensten, onder andere voor de ontwikkeling van toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI).

7 uur geleden
Staking in haven Rotterdam komt op slecht moment, zegt econoom

ROTTERDAM (ANP) - De staking van sjorders in de Rotterdamse haven komt op een zeer slecht moment. Door stormachtig weer in de afgelopen weken waren er al achterstanden ontstaan, legt haveneconoom Bart Kuipers uit. Daarnaast voeren loodsen in België ook actie waardoor onder andere in de haven van Antwerpen schepen liggen te wachten om in of uit te varen.

8 uur geleden
Staking sjorders heeft grote impact op haven, zeggen werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - Het werk in grote containerterminals in de Rotterdamse haven komt door een staking van sjorders grotendeels tot stilstand. Dat zeggen sjorbedrijven Matrans en ILS. Sinds woensdagmiddag hebben sjorders, die verantwoordelijk zijn voor het losmaken en vastzetten van containers op schepen en kades, voor 48 uur het werk neergelegd.

10 uur geleden
Chipbedrijven drukken op AEX na uithaal Amerikaanse politici

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven op de aandelenbeurs in Amsterdam zijn woensdag lager geëindigd. Daarmee drukten ze de AEX licht in de min, terwijl andere beurzen in Europa met aanzienlijke winsten sloten. Beleggers schrokken van de ferme taal van Amerikaanse parlementariërs die klaagden over de verkopen van chipmachinemaker ASML in China.

10 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!