Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voorman Arabische Liga roept op tot einde vijandelijkheden

Voorman Arabische Liga roept op tot einde vijandelijkheden

MOSKOU (ANP/AFP) - De secretaris-generaal van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, heeft op bezoek in Moskou ten aanzien van de strijd tussen Palestijnen en Israëli's opgeroepen tot een einde aan de vijandelijkheden. Hij waarschuwde wel dat het geweld voortduurt zolang het Palestijnse probleem niet is opgelost. De gastheer van de Egyptische Aboul Gheit, de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov, riep ook op tot een einde aan het bloedvergieten in Israël en de Palestijnse gebieden.

De Arabische Liga is een los verband van 22 staten, inclusief de Palestijnse gebieden, dat in 2002 in Beiroet gezamenlijk aanbood Israël te erkennen. Het moest dan wel de bezette Palestijnse gebieden teruggeven en er moest een Palestijnse natie komt met Arabisch Oost-Jeruzalem als hoofdstad. Dat heeft ook een resolutie van de VN verlangd. De liga heeft dit vredesaanbod bekrachtigd op topconferenties in 2007 en 2017. Israël weigert bezette gebieden te ontruimen en lijft feitelijk steeds meer van Oost-Jeruzalem en de Westelijke Jordaanoever in.

De huidige voorzitter van de liga is Marokko. Koning Mohamed VI heeft net als de Palestijnse Autoriteit opgeroepen tot een spoedzitting van de Arabische Liga. De buitenlandministers van de lidstaten zouden dan in Caïro bijeenkomen, waar het hoofdkwartier van de liga is.

Meer uit Buitenland

Rusland: Oekraïne stelt gevangenenruil voor onbepaalde tijd uit

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.

2 uur geleden
Oekraïne zegt Russische straaljager te hebben neergehaald

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.

4 uur geleden
Israëlische minister: lichaam van ontvoerde Thai uit Gaza gehaald

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.

5 uur geleden
Thais leger zegt controle over grens met Cambodja te nemen

BANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.

7 uur geleden
Charkiv in Oekraïne zwaar onder vuur

CHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.

8 uur geleden
Tot nu toe onbekend werk van James Ensor duikt op na 125 jaar

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.

8 uur geleden
Trump mag van rechter AP toegang weigeren tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.

8 uur geleden