Voormalige vicevoorzitter FIFA aangeklaagd voor corruptie WK
PARIJS (ANP) - Reynald Temarii, de voormalige vicevoorzitter van de FIFA, is door Franse onderzoekers aangeklaagd voor corruptie bij het biedingsproces voor de laatste twee WK's.
De Tahitiaan zou als lid van het uitvoerend comité van de wereldvoetbalbond in november 2010 stemmen over de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022, maar hij werd voor de stemming geschorst na een inbreuk op de ethische code. In een gesprek met onderzoeksjournalisten van de Britse krant The Sunday Times zei hij bereid te zijn om zijn stem te verkopen voor 3 miljoen Nieuw-Zeelandse dollar, destijds ongeveer 1,6 miljoen euro.
Temarii aanvaardde de schorsing in eerste instantie, maar kwam daar op de vooravond van de stemming op terug en kon zo in het uitvoerend comité niet meer vervangen worden. De aanklacht tegen hem is de eerste in dit onderzoek. De onderzoekers in Parijs zijn vooral geïnteresseerd in die verrassende ommekeer op de vooravond van de stemming.
Er worden ook vragen gesteld bij de positie van toenmalig FIFA-bestuurder Mohammed Bin Hammam. Hij financierde de verdediging van Temarii, goed voor een bedrag van 305.000 euro. De Qatarees was destijds kandidaat-voorzitter van de FIFA en stond lijnrecht tegenover de Zwitser Sepp Blatter, voorzitter van de FIFA tot 2015.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
19 uur geleden