Voormalige vicevoorzitter FIFA aangeklaagd voor corruptie WK
PARIJS (ANP) - Reynald Temarii, de voormalige vicevoorzitter van de FIFA, is door Franse onderzoekers aangeklaagd voor corruptie bij het biedingsproces voor de laatste twee WK's.
De Tahitiaan zou als lid van het uitvoerend comité van de wereldvoetbalbond in november 2010 stemmen over de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022, maar hij werd voor de stemming geschorst na een inbreuk op de ethische code. In een gesprek met onderzoeksjournalisten van de Britse krant The Sunday Times zei hij bereid te zijn om zijn stem te verkopen voor 3 miljoen Nieuw-Zeelandse dollar, destijds ongeveer 1,6 miljoen euro.
Temarii aanvaardde de schorsing in eerste instantie, maar kwam daar op de vooravond van de stemming op terug en kon zo in het uitvoerend comité niet meer vervangen worden. De aanklacht tegen hem is de eerste in dit onderzoek. De onderzoekers in Parijs zijn vooral geïnteresseerd in die verrassende ommekeer op de vooravond van de stemming.
Er worden ook vragen gesteld bij de positie van toenmalig FIFA-bestuurder Mohammed Bin Hammam. Hij financierde de verdediging van Temarii, goed voor een bedrag van 305.000 euro. De Qatarees was destijds kandidaat-voorzitter van de FIFA en stond lijnrecht tegenover de Zwitser Sepp Blatter, voorzitter van de FIFA tot 2015.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
1 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
10 uur geleden