Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige vicevoorzitter FIFA aangeklaagd voor corruptie WK

Voormalige vicevoorzitter FIFA aangeklaagd voor corruptie WK

PARIJS (ANP) - Reynald Temarii, de voormalige vicevoorzitter van de FIFA, is door Franse onderzoekers aangeklaagd voor corruptie bij het biedingsproces voor de laatste twee WK's.

De Tahitiaan zou als lid van het uitvoerend comité van de wereldvoetbalbond in november 2010 stemmen over de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022, maar hij werd voor de stemming geschorst na een inbreuk op de ethische code. In een gesprek met onderzoeksjournalisten van de Britse krant The Sunday Times zei hij bereid te zijn om zijn stem te verkopen voor 3 miljoen Nieuw-Zeelandse dollar, destijds ongeveer 1,6 miljoen euro.

Temarii aanvaardde de schorsing in eerste instantie, maar kwam daar op de vooravond van de stemming op terug en kon zo in het uitvoerend comité niet meer vervangen worden. De aanklacht tegen hem is de eerste in dit onderzoek. De onderzoekers in Parijs zijn vooral geïnteresseerd in die verrassende ommekeer op de vooravond van de stemming.

Er worden ook vragen gesteld bij de positie van toenmalig FIFA-bestuurder Mohammed Bin Hammam. Hij financierde de verdediging van Temarii, goed voor een bedrag van 305.000 euro. De Qatarees was destijds kandidaat-voorzitter van de FIFA en stond lijnrecht tegenover de Zwitser Sepp Blatter, voorzitter van de FIFA tot 2015.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

4 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

4 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

6 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

6 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

6 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

6 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

7 uur geleden