Voormalige spits Ronaldo wil voorzitter Braziliaanse bond worden
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De voormalige Braziliaanse topspits Ronaldo wil voorzitter worden van de Braziliaanse voetbalbond. De oud-speler van onder meer PSV, FC Barcelona, Internazionale en Real Madrid zal zich kandidaat stellen, zei hij tegen Globe Esporte. De inzet is dat hij in 2026 de verkiezing wint en de huidige voorzitter Ednaldo Rodrigues vervangt.
"Er zijn wel honderd beweegredenen om me kandidaat te stellen voor het voorzitterschap, maar een daarvan is het terugwinnen van respect en prestige van de Seleção (het nationale team van Brazilië)", zei de 48-jarige Ronaldo, die met het Braziliaanse voetbalelftal twee keer wereldkampioen werd (in 1994 en in 2002).
De oud-voetballer is van plan zijn aandelen in de Spaanse club Real Valladolid te verkopen. "We onderhandelen over een mogelijke verkoop en verwachten binnenkort een deal. Het zal geen belemmering vormen voor mijn kandidatuur", aldus Ronaldo
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
14 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
14 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
17 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
17 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
21 uur geleden