Voormalige spits Ronaldo wil voorzitter Braziliaanse bond worden
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De voormalige Braziliaanse topspits Ronaldo wil voorzitter worden van de Braziliaanse voetbalbond. De oud-speler van onder meer PSV, FC Barcelona, Internazionale en Real Madrid zal zich kandidaat stellen, zei hij tegen Globe Esporte. De inzet is dat hij in 2026 de verkiezing wint en de huidige voorzitter Ednaldo Rodrigues vervangt.
"Er zijn wel honderd beweegredenen om me kandidaat te stellen voor het voorzitterschap, maar een daarvan is het terugwinnen van respect en prestige van de Seleção (het nationale team van Brazilië)", zei de 48-jarige Ronaldo, die met het Braziliaanse voetbalelftal twee keer wereldkampioen werd (in 1994 en in 2002).
De oud-voetballer is van plan zijn aandelen in de Spaanse club Real Valladolid te verkopen. "We onderhandelen over een mogelijke verkoop en verwachten binnenkort een deal. Het zal geen belemmering vormen voor mijn kandidatuur", aldus Ronaldo
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden