Voormalige spits Ronaldo wil voorzitter Braziliaanse bond worden
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - De voormalige Braziliaanse topspits Ronaldo wil voorzitter worden van de Braziliaanse voetbalbond. De oud-speler van onder meer PSV, FC Barcelona, Internazionale en Real Madrid zal zich kandidaat stellen, zei hij tegen Globe Esporte. De inzet is dat hij in 2026 de verkiezing wint en de huidige voorzitter Ednaldo Rodrigues vervangt.
"Er zijn wel honderd beweegredenen om me kandidaat te stellen voor het voorzitterschap, maar een daarvan is het terugwinnen van respect en prestige van de Seleção (het nationale team van Brazilië)", zei de 48-jarige Ronaldo, die met het Braziliaanse voetbalelftal twee keer wereldkampioen werd (in 1994 en in 2002).
De oud-voetballer is van plan zijn aandelen in de Spaanse club Real Valladolid te verkopen. "We onderhandelen over een mogelijke verkoop en verwachten binnenkort een deal. Het zal geen belemmering vormen voor mijn kandidatuur", aldus Ronaldo
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
54 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
8 uur geleden