Voormalige running mate Pence weigert Trump te steunen
WASHINGTON (ANP) - Ook nu duidelijk is dat Donald Trump zo goed als zeker de Republikeinse presidentskandidaat wordt, zal zijn voormalige running mate Mike Pence hem nog altijd niet steunen. De oud-vicepresident heeft dat vrijdag gezegd tegen Fox News. "Het mag geen verrassing zijn", voegde hij toe.
Pence deed deze verkiezingscampagne ook een poging kandidaat te worden namens de Republikeinen, maar gooide vorig jaar al de handdoek in de ring. Ook alle andere tegenkandidaten trokken zich terug uit de voorverkiezingen, waardoor Trump alleen is overgebleven. Inmiddels is duidelijk dat Trump voldoende afgevaardigden achter zich heeft om zijn kandidatuur veilig te stellen.
Volgens Pence verkwanselt Trump de conservatieve waarden waar de twee tijdens hun termijn in het Witte Huis voor hebben gestreden. De relatie tussen Pence en Trump bekoelde na de bestorming van het Capitool door aanhangers van Trump. De oud-president zal het in november opnemen tegen zittend president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."
43 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Vlaanderen is de code voor brandgevaar in natuurgebieden opgeschroefd van geel (gevaar) naar oranje (zeer gevaarlijk). Dat meldt de Vlaamse minister van Omgeving Jo Brouns.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Nederland, Oekraïne en acht andere Europese landen vormen een coalitie om zich beter te kunnen verdedigen tegen de snelste Russische raketten. Dat is besloten tijdens overleg van Oekraïne-bondgenoten in Parijs.
2 uur geleden