Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige running mate Pence weigert Trump te steunen

Voormalige running mate Pence weigert Trump te steunen

WASHINGTON (ANP) - Ook nu duidelijk is dat Donald Trump zo goed als zeker de Republikeinse presidentskandidaat wordt, zal zijn voormalige running mate Mike Pence hem nog altijd niet steunen. De oud-vicepresident heeft dat vrijdag gezegd tegen Fox News. "Het mag geen verrassing zijn", voegde hij toe.

Pence deed deze verkiezingscampagne ook een poging kandidaat te worden namens de Republikeinen, maar gooide vorig jaar al de handdoek in de ring. Ook alle andere tegenkandidaten trokken zich terug uit de voorverkiezingen, waardoor Trump alleen is overgebleven. Inmiddels is duidelijk dat Trump voldoende afgevaardigden achter zich heeft om zijn kandidatuur veilig te stellen.

Volgens Pence verkwanselt Trump de conservatieve waarden waar de twee tijdens hun termijn in het Witte Huis voor hebben gestreden. De relatie tussen Pence en Trump bekoelde na de bestorming van het Capitool door aanhangers van Trump. De oud-president zal het in november opnemen tegen zittend president Joe Biden.

Meer uit Buitenland

Bijeenkomst EU-ministers op Cyprus uitgesteld na droneaanval

NICOSIA (ANP) - Een informele bijeenkomst van EU-ministers op Cyprus is uitgesteld vanwege de droneaanval op een Britse basis op het eiland. Omdat die aanval gevolgen heeft voor het vliegverkeer naar Cyprus, heeft de tijdelijke EU-voorzitter besloten de bijeenkomst te verplaatsen, laat de regering weten.

13 minuten geleden
IAEA: geen indicaties dat Iraanse atoominstallaties zijn geraakt

WENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.

21 minuten geleden
Parijs: Frans-Emiraatse marinebasis getroffen bij luchtaanval

PARIJS (ANP/RTR) - De Frans-Emiraatse leger- en marinebasis Camp de la Paix is geraakt bij luchtaanvallen. Dat bevestigt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in een persconferentie. Zondag meldde het Emiraatse ministerie van Defensie al in actie te zijn gekomen tegen inkomende Iraanse drones. Zowel Frankrijk als de Verenigde Arabische Emiraten spreekt van slechts kleinschalige, materiële schade.

22 minuten geleden
NetBlocks: al 48 uur geen internet in Iran

TEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.

50 minuten geleden
Oekraïne richt grote schade aan in havenstad Novorossisk

NOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.

1 uur geleden
Koeweit: gevechtsvliegtuigen VS neergestort, bemanning overleefd

KOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.

1 uur geleden
VK: VS hebben niet gevraagd getroffen basis Cyprus te gebruiken

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.

1 uur geleden