Voormalige piloot vrijgesproken in zaak om Boeing 737 MAX
FORT WORTH (ANP/AFP) - Een voormalige hoofdpiloot van vliegtuigbouwer Boeing is woensdag door een jury in Texas vrijgesproken in een fraudezaak die was aangespannen na de dodelijke crashes met de Boeing 737 MAX. De man, Mark Forkner, die inmiddels al jaren niet meer voor Boeing werkt, was de enige persoon die strafrechtelijk werd vervolgd vanwege de problemen met het vliegtuig.
Forkner was tijdens de ontwikkeling van het toestel bij Boeing een belangrijke contactpersoon van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit Federal Aviation Administration (FAA). Hij moest onder meer aangeven hoe piloten moesten leren vliegen met de 737 MAX. Forkner werd aangeklaagd omdat hij cruciale informatie zou hebben achtergehouden. Hij zei zelf eerder niet schuldig te zijn aan de zes aanklachten die tegen hem waren ingediend en die ieder tot twintig jaar cel zouden kunnen leiden.
De advocaat van Forkner, David Gerger, prees in een verklaring de "onafhankelijke, slimme en eerlijke jury" die tot vrijspraak besloot. Eerder werd de voormalige piloot door zijn verdediging al neergezet als "een zondebok". Begin vorige maand besloot een rechter dat Forkner slechts voor vier van de zes aanklachten die tegen hem waren ingediend vervolgd kon worden.
Vliegtuigbouwer Boeing heeft aangegeven verantwoordelijkheid te dragen voor het misleiden van de FAA en schikte vorig jaar voor 2,5 miljard dollar (2,27 miljard euro) in verschillende rechtszaken met nabestaanden van slachtoffers en klanten die lange tijd niet met hun aangekochte 737 MAX-toestellen konden vliegen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.
20 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.
21 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
1 dag geleden