Voormalige paus liet na in te grijpen in 4 kindermisbruikzaken
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De voormalige paus Benedictus XVI liet na in te grijpen in vier kindermisbruikzaken binnen de Duitse Rooms-Katholieke Kerk. Een onderzoek van advocatenkantoor Westpfahl Spilker Wastl naar misbruik in het aartsbisdom van München en Freising bracht dit aan het licht. De paus emeritus was van 1977 tot 1982 aartsbisschop van het bisdom.
Verder is bekend geworden dat er zeker 497 slachtoffers van kindermisbruik door geestelijken zijn geweest tussen 1945 en 2019. De slachtoffers waren vooral minderjarige jongens. Volgens de onderzoekers is een groot aantal zaken nooit gemeld.
Benedictus, als kardinaal bekend als Joseph Ratzinger, ontkent de aantijgingen. De onderzoekers noemen dat onwaar. Twee mensen van wie bewezen was dat ze jongens hadden misbruikt, mochten gewoon hun werk binnen de kerk blijven doen, aldus de onderzoekers. Daarnaast heeft de paus emeritus nooit enige interesse getoond in de slachtoffers.
Het misbruik zou zijn begaan door minstens 235 daders. De huidige aartsbisschop kardinaal Reinhard Marx zou ook zeker twee misbruikzaken hebben genegeerd. Het misbruik is begaan door zeker 173 priesters en negen diaken.
Meer uit Buitenland
TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.
37 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.
5 uur geledenTEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
6 uur geleden