Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige paus liet na in te grijpen in 4 kindermisbruikzaken

Voormalige paus liet na in te grijpen in 4 kindermisbruikzaken

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De voormalige paus Benedictus XVI liet na in te grijpen in vier kindermisbruikzaken binnen de Duitse Rooms-Katholieke Kerk. Een onderzoek van advocatenkantoor Westpfahl Spilker Wastl naar misbruik in het aartsbisdom van München en Freising bracht dit aan het licht. De paus emeritus was van 1977 tot 1982 aartsbisschop van het bisdom.

Verder is bekend geworden dat er zeker 497 slachtoffers van kindermisbruik door geestelijken zijn geweest tussen 1945 en 2019. De slachtoffers waren vooral minderjarige jongens. Volgens de onderzoekers is een groot aantal zaken nooit gemeld.

Benedictus, als kardinaal bekend als Joseph Ratzinger, ontkent de aantijgingen. De onderzoekers noemen dat onwaar. Twee mensen van wie bewezen was dat ze jongens hadden misbruikt, mochten gewoon hun werk binnen de kerk blijven doen, aldus de onderzoekers. Daarnaast heeft de paus emeritus nooit enige interesse getoond in de slachtoffers.

Het misbruik zou zijn begaan door minstens 235 daders. De huidige aartsbisschop kardinaal Reinhard Marx zou ook zeker twee misbruikzaken hebben genegeerd. Het misbruik is begaan door zeker 173 priesters en negen diaken.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

3 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

6 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

7 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

8 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

9 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

10 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

10 uur geleden