Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

LONDEN (ANP/RTR) - Een voormalige bankier van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot 22 maanden cel voor handel in aandelen met voorkennis, wat streng verboden is. Hij werkte als analist en maakte met behulp van niet-openbare informatie een winst van ruim 140.000 pond (zo'n 163.600 euro).

De veroordeelde Mohammed Zina (35) werkte in Londen voor de afdeling van Goldman Sachs die bedrijven helpt belangenverstrengeling en reputatieschade tegen te gaan. Volgens Britse aanklagers had hij vanuit die functie toegang tot vertrouwelijke informatie over een aantal grote bedrijven, die hij tussen juli 2016 en december 2017 gebruikte voor lucratieve beleggingen in aandelen.

Zo zou hij aandelen van chipontwikkelaar Arm hebben gekocht, terwijl hij wist dat techinvesteerder SoftBank dat bedrijf voor tientallen miljarden dollars wilde overnemen. Ook in vijf andere bedrijven zou hij hebben belegd met voorkennis.

Vertrouwen geschonden

De rechter zei bij het vonnis dat Zina's handelen "het hart van onze financiƫle markten en het vertrouwen van het publiek" heeft geraakt. "U heeft het vertrouwen van uw werkgever geschonden, maar ook eerlijke beleggers bedrogen door voorkennis te gebruiken die u via uw werk opdeed."

Goldman Sachs stelt dat Zina's handelen in strijd was met de normen en waarden van de zakenbank. "We tolereren dit soort gedrag op geen enkele manier", laat een woordvoerder weten.

Minst ervaren

De advocaat van Zina wilde na de uitspraak geen reactie geven. Ook de broer van de oud-bankier stond terecht op verdenking van handel met voorkennis, maar werd volledig vrijgesproken.

De maximale straf voor handel met voorkennis en fraude is tien jaar cel. Dat de rechter Zina een veel lagere straf gaf, komt onder andere omdat hij binnen zijn team de minst ervaren medewerker was en daarvoor van onbesproken gedrag was.

Meer uit Financieel

Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

1 minuut geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

1 uur geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

1 uur geleden
Reclamebureau achter I Amsterdam failliet verklaard

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse reclamebureau KesselsKramer is failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Het in 1996 opgerichte bureau is onder meer bekend van de wereldberoemde rood-witte I Amsterdam-letters.

3 uur geleden
CNV wil alleen akkoord over sociale zekerheid met kabinet erbij

HILVERSUM (ANP) - Vakbond CNV wil geen akkoord met werkgevers sluiten over de bezuinigingen rond sociale zekerheid, maar alleen met het kabinet erbij. Dat heeft CNV-voorzitter Hans van den Heuvel maandag gezegd in het programma Sven op 1 op NPO Radio 1.

3 uur geleden
Transavia verwacht komende weken geen vluchten meer te schrappen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia verwacht de komende weken geen vluchten meer te hoeven annuleren na de problemen van vorige week. Toen gingen er 22 vluchten op het laatste moment niet door vanwege allerlei onverwachte technische problemen en langere wachttijden op onderdelen. "Dat was een hele uitzonderlijke week, maar we staan er inmiddels weer goed voor", zegt een woordvoerster.

3 uur geleden
Hoekstra geeft startsein bouw testfaciliteit nieuwe kernreactor

EINDHOVEN (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Groene Groei) heeft maandag op de High Tech Campus in Eindhoven het startsein gegeven voor de bouw van een testfaciliteit voor een nieuwe compacte kernreactor. Die zogeheten gesmoltenzoutreactor kan kernafval als nucleaire brandstof gebruiken en is sneller te bouwen dan traditionele reactoren. De Thorizon One moet de eerste commerciƫle gesmoltenzoutreactor van Europa worden en een belangrijke rol spelen in de Europese energie-onafhankelijkheid.

4 uur geleden