Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

LONDEN (ANP/RTR) - Een voormalige bankier van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot 22 maanden cel voor handel in aandelen met voorkennis, wat streng verboden is. Hij werkte als analist en maakte met behulp van niet-openbare informatie een winst van ruim 140.000 pond (zo'n 163.600 euro).

De veroordeelde Mohammed Zina (35) werkte in Londen voor de afdeling van Goldman Sachs die bedrijven helpt belangenverstrengeling en reputatieschade tegen te gaan. Volgens Britse aanklagers had hij vanuit die functie toegang tot vertrouwelijke informatie over een aantal grote bedrijven, die hij tussen juli 2016 en december 2017 gebruikte voor lucratieve beleggingen in aandelen.

Zo zou hij aandelen van chipontwikkelaar Arm hebben gekocht, terwijl hij wist dat techinvesteerder SoftBank dat bedrijf voor tientallen miljarden dollars wilde overnemen. Ook in vijf andere bedrijven zou hij hebben belegd met voorkennis.

Vertrouwen geschonden

De rechter zei bij het vonnis dat Zina's handelen "het hart van onze financiële markten en het vertrouwen van het publiek" heeft geraakt. "U heeft het vertrouwen van uw werkgever geschonden, maar ook eerlijke beleggers bedrogen door voorkennis te gebruiken die u via uw werk opdeed."

Goldman Sachs stelt dat Zina's handelen in strijd was met de normen en waarden van de zakenbank. "We tolereren dit soort gedrag op geen enkele manier", laat een woordvoerder weten.

Minst ervaren

De advocaat van Zina wilde na de uitspraak geen reactie geven. Ook de broer van de oud-bankier stond terecht op verdenking van handel met voorkennis, maar werd volledig vrijgesproken.

De maximale straf voor handel met voorkennis en fraude is tien jaar cel. Dat de rechter Zina een veel lagere straf gaf, komt onder andere omdat hij binnen zijn team de minst ervaren medewerker was en daarvoor van onbesproken gedrag was.

Meer uit Financieel

Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

3 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

19 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

21 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

21 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

1 dag geleden