Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis
LONDEN (ANP/RTR) - Een voormalige bankier van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot 22 maanden cel voor handel in aandelen met voorkennis, wat streng verboden is. Hij werkte als analist en maakte met behulp van niet-openbare informatie een winst van ruim 140.000 pond (zo'n 163.600 euro).
De veroordeelde Mohammed Zina (35) werkte in Londen voor de afdeling van Goldman Sachs die bedrijven helpt belangenverstrengeling en reputatieschade tegen te gaan. Volgens Britse aanklagers had hij vanuit die functie toegang tot vertrouwelijke informatie over een aantal grote bedrijven, die hij tussen juli 2016 en december 2017 gebruikte voor lucratieve beleggingen in aandelen.
Zo zou hij aandelen van chipontwikkelaar Arm hebben gekocht, terwijl hij wist dat techinvesteerder SoftBank dat bedrijf voor tientallen miljarden dollars wilde overnemen. Ook in vijf andere bedrijven zou hij hebben belegd met voorkennis.
Vertrouwen geschonden
De rechter zei bij het vonnis dat Zina's handelen "het hart van onze financiƫle markten en het vertrouwen van het publiek" heeft geraakt. "U heeft het vertrouwen van uw werkgever geschonden, maar ook eerlijke beleggers bedrogen door voorkennis te gebruiken die u via uw werk opdeed."
Goldman Sachs stelt dat Zina's handelen in strijd was met de normen en waarden van de zakenbank. "We tolereren dit soort gedrag op geen enkele manier", laat een woordvoerder weten.
Minst ervaren
De advocaat van Zina wilde na de uitspraak geen reactie geven. Ook de broer van de oud-bankier stond terecht op verdenking van handel met voorkennis, maar werd volledig vrijgesproken.
De maximale straf voor handel met voorkennis en fraude is tien jaar cel. Dat de rechter Zina een veel lagere straf gaf, komt onder andere omdat hij binnen zijn team de minst ervaren medewerker was en daarvoor van onbesproken gedrag was.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
5 uur geleden