Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

Voormalige Goldman Sachs-bankier cel in voor handel met voorkennis

LONDEN (ANP/RTR) - Een voormalige bankier van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot 22 maanden cel voor handel in aandelen met voorkennis, wat streng verboden is. Hij werkte als analist en maakte met behulp van niet-openbare informatie een winst van ruim 140.000 pond (zo'n 163.600 euro).

De veroordeelde Mohammed Zina (35) werkte in Londen voor de afdeling van Goldman Sachs die bedrijven helpt belangenverstrengeling en reputatieschade tegen te gaan. Volgens Britse aanklagers had hij vanuit die functie toegang tot vertrouwelijke informatie over een aantal grote bedrijven, die hij tussen juli 2016 en december 2017 gebruikte voor lucratieve beleggingen in aandelen.

Zo zou hij aandelen van chipontwikkelaar Arm hebben gekocht, terwijl hij wist dat techinvesteerder SoftBank dat bedrijf voor tientallen miljarden dollars wilde overnemen. Ook in vijf andere bedrijven zou hij hebben belegd met voorkennis.

Vertrouwen geschonden

De rechter zei bij het vonnis dat Zina's handelen "het hart van onze financiële markten en het vertrouwen van het publiek" heeft geraakt. "U heeft het vertrouwen van uw werkgever geschonden, maar ook eerlijke beleggers bedrogen door voorkennis te gebruiken die u via uw werk opdeed."

Goldman Sachs stelt dat Zina's handelen in strijd was met de normen en waarden van de zakenbank. "We tolereren dit soort gedrag op geen enkele manier", laat een woordvoerder weten.

Minst ervaren

De advocaat van Zina wilde na de uitspraak geen reactie geven. Ook de broer van de oud-bankier stond terecht op verdenking van handel met voorkennis, maar werd volledig vrijgesproken.

De maximale straf voor handel met voorkennis en fraude is tien jaar cel. Dat de rechter Zina een veel lagere straf gaf, komt onder andere omdat hij binnen zijn team de minst ervaren medewerker was en daarvoor van onbesproken gedrag was.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

6 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

12 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

12 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

13 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

13 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

13 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

13 uur geleden