Voormalige bondscoach van Chinese voetballers krijgt 20 jaar cel
BEIJING (ANP) - Li Tie, voormalig bondscoach van de Chinese voetbalploeg, is tot een gevangenisstraf van twintig jaar veroordeeld. Hij heeft toegegeven betrokken te zijn geweest bij matchfixing in lagere divisies. Ook heeft hij steekpenningen aangenomen van spelers die in zijn elftal wilden spelen.
De 47-jarige Li bekende eerder al schuld in een documentaire over corruptie in de Chinese voetbalwereld. "Het spijt me enorm", zei hij. "Ik had mijn hoofd erbij moeten houden en het juiste pad moeten volgen. Er waren bepaalde dingen die destijds gebruikelijk waren in het voetbal."
De laatste jaren zijn veel toonaangevende personen uit de Chinese voetbalwereld veroordeeld voor corruptie. Li speelde als voetballer ook voor Everton. Hij droeg 91 keer het shirt van de Chinese nationale ploeg.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
5 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
14 uur geleden