Voormalige bestuurders omgevallen Amerikaanse bank aangeklaagd
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan een dozijn voormalige bestuurders van de in 2023 omgevallen Silicon Valley Bank zijn aangeklaagd om wanbestuur. Hun nalatigheid zou hebben geleid tot de ineenstorting van de Amerikaanse bank. Die kwestie zorgde destijds voor grote onrust in de bankensector.
Volgens de aanklacht, die donderdag bij een federale rechtbank in Californië werd ingediend, hebben voormalig topman Gregory Becker en andere bestuurders "fundamentele normen van prudent bankieren genegeerd". Ook zouden ze vooral hebben gestreefd naar kortetermijnwinst.
De rechtszaak komt bijna twee jaar na de val van de Silicon Valley Bank, die zo'n 200 miljard dollar op de balans had staan en zich voornamelijk richtte op techinvesteerders en start-ups. Het was het grootste bankfaillissement in de Verenigde Staten sinds de financiële crisis van 2008.
Vanwege de financiële problemen werd de Silicon Valley Bank uiteindelijk onder curatele gesteld van de FDIC, een Amerikaanse nationale instelling die in geval van nood rekeningen van klanten kan veiligstellen. Volgens de aanklacht probeert de FDIC nu "miljarden dollars aan schadevergoeding" te verhalen op voormalige bestuurders.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
8 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
12 uur geleden