Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalige bestuurders omgevallen Amerikaanse bank aangeklaagd

Voormalige bestuurders omgevallen Amerikaanse bank aangeklaagd

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan een dozijn voormalige bestuurders van de in 2023 omgevallen Silicon Valley Bank zijn aangeklaagd om wanbestuur. Hun nalatigheid zou hebben geleid tot de ineenstorting van de Amerikaanse bank. Die kwestie zorgde destijds voor grote onrust in de bankensector.

Volgens de aanklacht, die donderdag bij een federale rechtbank in Californië werd ingediend, hebben voormalig topman Gregory Becker en andere bestuurders "fundamentele normen van prudent bankieren genegeerd". Ook zouden ze vooral hebben gestreefd naar kortetermijnwinst.

De rechtszaak komt bijna twee jaar na de val van de Silicon Valley Bank, die zo'n 200 miljard dollar op de balans had staan en zich voornamelijk richtte op techinvesteerders en start-ups. Het was het grootste bankfaillissement in de Verenigde Staten sinds de financiële crisis van 2008.

Vanwege de financiële problemen werd de Silicon Valley Bank uiteindelijk onder curatele gesteld van de FDIC, een Amerikaanse nationale instelling die in geval van nood rekeningen van klanten kan veiligstellen. Volgens de aanklacht probeert de FDIC nu "miljarden dollars aan schadevergoeding" te verhalen op voormalige bestuurders.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

49 minuten geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

9 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

10 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

10 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

11 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

11 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

13 uur geleden