Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden aan kanker
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Voormalig topvrouw van YouTube Susan Wojcicki (56) is overleden aan kanker. Dit meldt de topman van Google, Sundar Pichai, zaterdag op X. Wojcicki was een van de prominentste vrouwen in de techsector.
Pichai zegt "ongelofelijk verdrietig" te zijn om haar overlijden, twee jaar nadat ze kanker kreeg. "Ze was een ongelooflijk persoon, leider en vriendin die een enorme invloed op de wereld had. We zullen haar heel erg missen en onze gedachten zijn met haar familie", schrijft hij.
Wojcicki stopte vorig jaar bij YouTube en werkte daar negen jaar. Ze was ook een van de eerste werknemers van Google, de eigenaar van het videoplatform. Ze kwam bij Google in 1999 en was onder meer de senior vicepresident voor advertentieproducten. In 2014 werd ze de topvrouw van YouTube, dat in 2006 werd gekocht door Google.
Videoplatform
Ze verliet naar eigen zeggen het videoplatform om zich te richten op "familie, gezondheid en persoonlijke projecten". Bij haar afscheid noemde ze het besluit om bij Google te werken "een van de beste beslissingen van mijn leven". Haar plaatsvervanger Neal Mohan werd de nieuwe topman en is dat nog steeds.
"Susan heeft zich de afgelopen twee jaar, ook al kampte ze met grote persoonlijke moeilijkheden, toegewijd aan het verbeteren van de wereld met haar filantropie, waaronder het steunen van onderzoek naar de ziekte die haar uiteindelijk het leven kostte", zegt Pichai verder in een blogbericht.
Haar man Dennis Troper heeft een bericht op Facebook geplaatst waarin hij "met diepgaand verdriet" het overlijden van zijn vrouw meldt. "Mijn geliefde vrouw voor 26 jaar en moeder van onze vijf kinderen heeft ons vandaag verlaten na twee jaar leven met niet-kleincellige longkanker", schrijft hij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
22 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
26 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
1 uur geledenVEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.
1 uur geleden