Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden aan kanker
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Voormalig topvrouw van YouTube Susan Wojcicki (56) is overleden aan kanker. Dit meldt de topman van Google, Sundar Pichai, zaterdag op X. Wojcicki was een van de prominentste vrouwen in de techsector.
Pichai zegt "ongelofelijk verdrietig" te zijn om haar overlijden, twee jaar nadat ze kanker kreeg. "Ze was een ongelooflijk persoon, leider en vriendin die een enorme invloed op de wereld had. We zullen haar heel erg missen en onze gedachten zijn met haar familie", schrijft hij.
Wojcicki stopte vorig jaar bij YouTube en werkte daar negen jaar. Ze was ook een van de eerste werknemers van Google, de eigenaar van het videoplatform. Ze kwam bij Google in 1999 en was onder meer de senior vicepresident voor advertentieproducten. In 2014 werd ze de topvrouw van YouTube, dat in 2006 werd gekocht door Google.
Videoplatform
Ze verliet naar eigen zeggen het videoplatform om zich te richten op "familie, gezondheid en persoonlijke projecten". Bij haar afscheid noemde ze het besluit om bij Google te werken "een van de beste beslissingen van mijn leven". Haar plaatsvervanger Neal Mohan werd de nieuwe topman en is dat nog steeds.
"Susan heeft zich de afgelopen twee jaar, ook al kampte ze met grote persoonlijke moeilijkheden, toegewijd aan het verbeteren van de wereld met haar filantropie, waaronder het steunen van onderzoek naar de ziekte die haar uiteindelijk het leven kostte", zegt Pichai verder in een blogbericht.
Haar man Dennis Troper heeft een bericht op Facebook geplaatst waarin hij "met diepgaand verdriet" het overlijden van zijn vrouw meldt. "Mijn geliefde vrouw voor 26 jaar en moeder van onze vijf kinderen heeft ons vandaag verlaten na twee jaar leven met niet-kleincellige longkanker", schrijft hij.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
38 minuten geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.
4 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Tesla gaat waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots verkopen aan het grote publiek. Dat zei Elon Musk op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. Volgens de topman van de autofabrikant zal de toekomst van het bedrijf steeds meer afhangen van dergelijke humanoïde robots.
4 uur geleden