Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden aan kanker

Voormalig YouTube-topvrouw (56) overleden aan kanker

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Voormalig topvrouw van YouTube Susan Wojcicki (56) is overleden aan kanker. Dit meldt de topman van Google, Sundar Pichai, zaterdag op X. Wojcicki was een van de prominentste vrouwen in de techsector.

Pichai zegt "ongelofelijk verdrietig" te zijn om haar overlijden, twee jaar nadat ze kanker kreeg. "Ze was een ongelooflijk persoon, leider en vriendin die een enorme invloed op de wereld had. We zullen haar heel erg missen en onze gedachten zijn met haar familie", schrijft hij.

Wojcicki stopte vorig jaar bij YouTube en werkte daar negen jaar. Ze was ook een van de eerste werknemers van Google, de eigenaar van het videoplatform. Ze kwam bij Google in 1999 en was onder meer de senior vicepresident voor advertentieproducten. In 2014 werd ze de topvrouw van YouTube, dat in 2006 werd gekocht door Google.

Videoplatform

Ze verliet naar eigen zeggen het videoplatform om zich te richten op "familie, gezondheid en persoonlijke projecten". Bij haar afscheid noemde ze het besluit om bij Google te werken "een van de beste beslissingen van mijn leven". Haar plaatsvervanger Neal Mohan werd de nieuwe topman en is dat nog steeds.

"Susan heeft zich de afgelopen twee jaar, ook al kampte ze met grote persoonlijke moeilijkheden, toegewijd aan het verbeteren van de wereld met haar filantropie, waaronder het steunen van onderzoek naar de ziekte die haar uiteindelijk het leven kostte", zegt Pichai verder in een blogbericht.

Haar man Dennis Troper heeft een bericht op Facebook geplaatst waarin hij "met diepgaand verdriet" het overlijden van zijn vrouw meldt. "Mijn geliefde vrouw voor 26 jaar en moeder van onze vijf kinderen heeft ons vandaag verlaten na twee jaar leven met niet-kleincellige longkanker", schrijft hij.

Meer uit Financieel

FT: EU wil importquota en -tarieven tegen China uitbreiden

BRUSSEL (ANP) - De EU wil haar belangrijke industriële sectoren beter beschermen tegen een "existentiële" bedreiging van Chinese import. Dat zegt Stéphane Séjourné, de vicevoorzitter van de Europese Commissie en Eurocommissaris voor Welvaart en Industriële Strategie, in de Financial Times.

4 minuten geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

6 uur geleden
Fatbikeverkoper La Souris krijgt miljoenenfinanciering van ING

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.

7 uur geleden
Wall Street enthousiast over abonnementen voor Meta AI-chatbot

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.

8 uur geleden
Oprichter Apple-keten Amac doet stap terug

UTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.

8 uur geleden
VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

10 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

12 uur geleden